Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

do Rumianeczek- jak Wam idzie praca? Zaczęliście już budowe na dobre czy ugrzęźliście w papierologii jak my? :/

a tak bym już chciała coś zobaczyć na mojej działeczce..a narazie tyljo camping i garaż-słabo.

Hej Natix ;))

Fajnie, że pytasz, jednak my niestety wciąż tkwimy w martwym punkcie :( Predzej myslałam, że może jakoś w sierpniu uda nam się zacząć kopanie fundamentów, jednak sprawy papierkowe nas przytłaczają. I co najgorsze - jakos nie widać końca, ciąglę coś trzeba donosić, coś zanosić, później czekać na odpowiedź i tak w kółko. Zazdroszę tym, którzy się budują latem, kiedy jest taka ładna pogoda a my nic nie możemy narazie zrobić :(

Może Wam się troszkę szybciej uda niż nam ?

Pozdrowienia dla wszystkich Alabastrowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co już mieszkają jak urządziliście sobie wiatrołap bo przyzna m że jest BARDZo mały. Zmiesci sie szafa ? jaka?

 

My co prawda nie mieszkamy,

ale przesuneliśmy ściankę o 70 cm kosztem spiżarni tak aby właśnie zrobić szafę wnękową.

z tego co widziałam możecie podatrzeć jak wygląda wiatrołap u Jasabar http://picasaweb.google.pl/jolibis/BudowaAlabaster03?authkey=HJuDvOUaHcI#5255587328666393970

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc Woziki !dziekuje za odpowiedz ale czekam na drugą napisaliśmy do was prywatna wiadomośc , a chodziło nam oto czy wasz strop był lany w monolicie i ile poszlo na niego kubików betonu?Nasz majster mówi że tyle stali ,dużo betonu to będzie drogi i ciężki. A przecież to teriva.wiecznie narzeka!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc Woziki !dziekuje za odpowiedz ale czekam na drugą napisaliśmy do was prywatna wiadomośc , a chodziło nam oto czy wasz strop był lany w monolicie i ile poszlo na niego kubików betonu?Nasz majster mówi że tyle stali ,dużo betonu to będzie drogi i ciężki. A przecież to teriva.wiecznie narzeka!!!!

 

Niestety żadnej PW nie dostałem.

 

Dziś już niczego nie pamiętam, ile czego było zamawiane. To było tak dawno :)

 

A faktury już dawno rozliczone, zwrot VAT załatwiony, więc nawet nie chcę do nich zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Alabastrowicze!

Chyba wszyscy są na wakacjach bo nikt się nie odzywa na forum.

My już mamy ściankę kolankową ,jutro leją wieniec.

 

Mam pytanie do tych co już mieszkają ,jakie kotły grzewcze mają w swoich alabasterkach?

Chodzi nam o te na ecogroszek ,(pelety) z zasobnikiem.Jak się sprawują,czy polecacie czy,nie ?

 

Na forum o kotłach nie ma faworyta, wszystkie mają jakies niedociągnięcia ,ciężko wybrać .

Czekamy na porady!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Alabastrowicze!

Chyba wszyscy są na wakacjach bo nikt się nie odzywa na forum.

My już mamy ściankę kolankową ,jutro leją wieniec.

 

Mam pytanie do tych co już mieszkają ,jakie kotły grzewcze mają w swoich alabasterkach?

Chodzi nam o te na ecogroszek ,(pelety) z zasobnikiem.Jak się sprawują,czy polecacie czy,nie ?

 

Na forum o kotłach nie ma faworyta, wszystkie mają jakies niedociągnięcia ,ciężko wybrać .

Czekamy na porady!!!!!

Witam ;) My nie jesteśmy na wakacjach, ale nic się nie odzywamy, ponieważ u nas jeszcze nic sie nie ruszyło. Ale jest nadzieja- w przyszłym tygodniu mamy otrzymać pozwolenie na budowę, oj już nie mogę się doczekać ;) Potem trzeba czekać az się uprawomocni, no ale myślę, że moze w końcu coś się ruszy ;)

Wracając do Waszego pytania, to niestety ja nie moge na nie odpowiedziec, poniewaz sie nie orientuje w tym zupelnie.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumianeczek jeszce musicie zgłosic do nadzoru budowlanego i tam też 7 dni roboczych od zgłoszenia się uprawomocnia. najlepiej zgłosić od razu po otrzymaniu pozwolenia na budowę to akurat ten czas się zrówna bo tak to wyjdzie ci 21dni roboczych.

Dziekuję bardzo za podpowiedź, nie miałam zielonego pojęcia, że jeszcze gdzieś trzeba to zgłaszać. O jeny kiedy my w końcu zaczniemy :(( normalnie Wam zazdroszczę, że już jesteście na takim etapie ;)) POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Alabastrowiczów, coś rzeczywiście cicho się zrobiło na forum.

Chciałam się pochwalić, że ja już mam wszystkie pozwolenia, jeszcze teraz musze odczekać tylko 7 dni aż się uprawomocni i możemy zaczynać budowę ;) Ale póki co jutro dzwonię do geodety, żeby nam wytyczył domek na działce ;)

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak jesteście lepsi:):):) nasze dokumenty jak ugrzęzły u architekta tak siedzą. Ciągle gościu zasłania się że urzędasy mają urlopy i nic nie może zrobić. Myśle że damy mu ostatni tydzień, a pózniej wyrwe mu włosy :lol:

Gratuluje i życzę udanych prac budowlanych :D

No oczywiście my też mieliśmy troszkę czekania z ostatnim podpisem na pozwolenie na budowe, ponieważ wielki Pan urzednik rowniez był na urlopie, no ale na szczescie jakos w terminie udalo mu sie wrocic ;)) no i dobrze, bo nie wiem co bym mu zrobiła ;)

Mam nadzieje, ze i Wy nie długo otrzymacie pozwolenie na budowe i bedziemy mogli wymieniac sie doswiadczeniami ;)))

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rumianeczek! miło że już macie to nieszczęsne pozwolenie !!!!

A natix ,no trudno trzymamy kciuki!!

 

A my mamy chwilową przerwę ,wieniec schnie no i w poniedziałek więżba.

dachówka już przyjechała i tylko czeka.

Teraz to się ciągnie!

 

 

POWODZENIA Rumianeczek i cierpliwości do budowlańców!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

Myślę, że u nas budowa już rozkręci się na dobre. Dziś byli Panowie geodeci wytyczyli nam domek, wzięli za to 300 zł wieć myślę, że cena dobra. Jutro najprawdopodobniej ma przyjechać garaż blaszak, ale to jeszcze wszystko może się zmienić.

W poniedziałek nasi murarze juz zaczynają - czekali kiedy w końcu dostaniemy pozwolenie na budowe, bo juz chcieli dawno budować nasz domek.

Jedyny problem jest z wądą i prądem, których nie mamy podciągniętych jeszcze do działki, ale sąsiad był tak miły, że powiedział ze możemy sobie od nich pożyczyć ;)

Jak narazie wszystko zapowiada się dobrze, zobaczymy jak będzie pozniej.

No i oby nie padało, bo w przeciwnym razie dojazdu do działki raczej nie będzie w ogole.

Pozdrowionka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak jesteście lepsi:):):) nasze dokumenty jak ugrzęzły u architekta tak siedzą. Ciągle gościu zasłania się że urzędasy mają urlopy i nic nie może zrobić. Myśle że damy mu ostatni tydzień, a pózniej wyrwe mu włosy :lol:

Gratuluje i życzę udanych prac budowlanych :D

Natix no i jak tam u Was coś się już ruszyłko z tymi papierami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...