Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy serdecznie wszystkich sympatyków projektu Alabaster :D

 

My również dołączamy do tego grona.

Mamy już projekt i jesteśmy na etapie jego adaptacji.

W przyszłym roku jak tylko pogoda pozwoli, chcemy rozpocząć budowę.

Mimo że nie rozpoczelismy jeszcze budowy, od dawna przeglądamy forum i już otrzymaliśmy sporo wskazówek za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Na chwilę obecną zastanawiamy się nad sposobem ogrzwania naszego Alabasterka.

Dlatego prosimy o Waszą opinię, zarówno użytkowników jak i budujących ten projekt.

Jaki typ ogrzewania wybraliście i z jakimi kosztami trzeba się liczyć w ciągu roku o czym chyba najlepiej będą wiedzieć właściciele tego domu.

 

Z góry dziękujemy za odpowiedź i jeszcze raz witamy.

 

Pozdrawiamy

jusmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc kochani !! mam pytanko ile płaciliście za elektrykę.

z materiałem ,czy bez i czy z podłączeniem rozdzielni bo to ponoc liczą osobno?

 

hej,

dzwoniłam wczoraj do elektryka i krzyknął sobie 50 zł za punkt z materiałem + koszt skrzynki i montaż od 900 do 1300 zł.

W przyszłym tygodniu poznamy cene drugiego elektryka to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących swoje domy, mam pytanie a raczej prośbę czy jest ktoś kto buduje dom Alabaster 2G w okolicach trómiasta i pozwoliłby obejrzeć jak wygląda dom wewnątrz. Jest mnóstwo zdjęć ale zobaczenie na żywo daję całkiem inną perspektywę. Z góry dziękuję za odpowiedź i umożliwienie zobaczenia domu po wcześniejszym uzgodnieniu daty i terminu. Mój email to [email protected] lub gg 9037995.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Namęczyłam się z galerią i pewnie marnie to wyszło ale jest wreszcie parę zdjęć z naszej budowy :lol:

Zapraszam do oglądania :D

 

 

http://angel11981.fotosik.pl/albumy/707829.html

 

cześć angel,

galeria całkiem, całkiem :p

a co do belki w jadalni to rzeczywiście jest dość gruba :cry: , ale karnisz zawsze możesz przyczepić do sufitu

Czy w tym roku będziecie przykrywać dach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć angel,

galeria całkiem, całkiem :p

a co do belki w jadalni to rzeczywiście jest dość gruba :cry: , ale karnisz zawsze możesz przyczepić do sufitu

Czy w tym roku będziecie przykrywać dach ?

 

Hej Lidernr1

Będziemy przykrywać ale oczywiście pogoda straszy naszych fachowców .

Mieli przyjść zaraz po 11 listopada żeby foliować a potem to już tylko blacha.Przykrywamy blachodachówką. Oczywiście zjadłam na tym temacie tyle nerw i jeszcze nie postawiłam na swoim. Chciałam grafitowy dach a będe miała brązowy co w ogóle mi się nie podoba.Dosyć mam już tego domu :x

Nic mi nie pasuje, nic mi się nie podoba :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Podobnie jak pozostałych urzekł nas ten projekt i postanowiliśmy w takim właśnie domku zamieszkać.Nasz etap w porównaniu z pozostałymi tutaj ledwo sie zaczął bo dopiero startujemy z papierkami.Zaczeliśmy w lipcu a przy odrobinie szczęścia pod koniec grudnia dostaniemy pozwolenie.Pomysłów jest wiele ale zapewne dopiero w trakcie budowy przybiorą one jakąś formę. Chcę serdecznie podziękować Liderce za umożliwienie zobaczenia domku już w trakcie budowy.Teraz byle do przodu :) Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim na każdym z etapów budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przychodzę do Was z prośbą o pomoc. Jesteśmy na etapie zakupu materiałów niezbędnych do ruszenia z budową(zaczynamy na wiosne...)

Ponadto my będziemy budować Alabastra 1G, pisze jednak tutaj, ponieważ tylko to forum ma jeszcze jakiś żywot;)

 

Czy jest ktoś w stanie podpowiedziec mi ile wyszło wam:

- bloczków betonowych

- suporexów (o ile z niego budowaliście) całych i połówek?

 

Byłabym ogromnie wdzięczna za pomoc. Budujemy systemem gospodarczym więc wszelkie informacje przydałyby nam się...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak pozostałych urzekł nas ten projekt i postanowiliśmy w takim właśnie domku zamieszkać.Nasz etap w porównaniu z pozostałymi tutaj ledwo sie zaczął bo dopiero startujemy z papierkami.Zaczeliśmy w lipcu a przy odrobinie szczęścia pod koniec grudnia dostaniemy pozwolenie.Pomysłów jest wiele ale zapewne dopiero w trakcie budowy przybiorą one jakąś formę. Chcę serdecznie podziękować Liderce za umożliwienie zobaczenia domku już w trakcie budowy.Teraz byle do przodu :) Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim na każdym z etapów budowy.

 

witam,

w gronie alabastrowiczów

i dziękuje za miłe słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

ciągle tkwimy na etapie papierów i urzędów, ale jest już bliżej niż dalej :) i powoli zaczynamy sie przymierzać do zakupów i planowania :)

 

Czy mógłby mi ktoś posłać zestawienie materiałów dla stanu surowego wersji z garażem na 2 stanowiska? Chdzi mi o takie informacje jak:

 

- ile potrzbe bloczków cegły ceramicznej

- ile na funadmenty

 

itd itd.

 

Jeżeli ktoś kto posiada juz stan surowy ma takie zestawienia będę bardzo wdzięczna :)

 

pozdrawiam,

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie znalazłam na forum takiego zestawienia. chciałam sama policzyc, ale jak patrze na ten projekt to jakaś czarna magia.. nawet nie wiem która ściana ma jaką długość...

 

przy okazji, czy ktoś mógłby polecić jakąś dobrą ekipę do budowy stanu surowego? i jakiegoś sprawdzonego kierownika budowy, najlepiej ze śląska. będę wdzięczna.

 

Pozdrawiam,

monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Mam dwa pytanka:

 

- czy ktoś z forumowiczów może polecić sprawdzoną ekipę do budowy stanu surowego? zaczynamy poszukiwania kogoś kto zbuduje nasz domek :)

 

- z jakiego materiału budowaliście dom? W projekcie mamy beton komórkowy, ale chcemy zmienić na cegłę ceramiczną. Bedziemy dom ocieplać, więc zastanawiamy się nad Prother 25. no i nie wiemy czy to wystarczy czy jednak lepiej zainwestować i wybrać jakąś grubszą 30 lub 38 ... Bedę wdzieczna za rady. Osoba robiąca nam adaptację i będąca zarazem kierownikiem budowy mówi, że 25 wystarczy, ale zawsze to lepiej dopytać.

 

a przy okazji chciałam wszystkim życzyć zdrowych spokojnych świąt, dużo wytrwałości i wszystkiego dobrego w nowym roku.

 

pozdrawiam,

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.jestem nowy na tym forum .zakupiłem niedawno projekt domu alabaster 2g jestem w trakcie załatwiania drewna na wywiązkę.i tu powstał problem .inne są wymiary w spisie więżby a inne długości wynikają z rysunku.czy ktos miał też taki problem?prosiłbym o podpowiedż co z tym zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

 

Mam dwa pytanka:

 

- czy ktoś z forumowiczów może polecić sprawdzoną ekipę do budowy stanu surowego? zaczynamy poszukiwania kogoś kto zbuduje nasz domek :)

 

- z jakiego materiału budowaliście dom? W projekcie mamy beton komórkowy, ale chcemy zmienić na cegłę ceramiczną. Bedziemy dom ocieplać, więc zastanawiamy się nad Prother 25. no i nie wiemy czy to wystarczy czy jednak lepiej zainwestować i wybrać jakąś grubszą 30 lub 38 ... Bedę wdzieczna za rady. Osoba robiąca nam adaptację i będąca zarazem kierownikiem budowy mówi, że 25 wystarczy, ale zawsze to lepiej dopytać.

 

a przy okazji chciałam wszystkim życzyć zdrowych spokojnych świąt, dużo wytrwałości i wszystkiego dobrego w nowym roku.

 

pozdrawiam,

Monika

 

 

Moniko, my dziś dowiedzieliśmy się, że nasza solidna ekipa może zacznie nam budować pod koniec tego roku. Chyba będziemy za nimi czekać, bo są naprawdę dobrzy i znają się na robocie - sprawdzone.

Trochę późno się za to wzieliśmy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...