Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

Witam serdecznie po długiej nieobecności :)

Gratuluje wszystkim rozpoczęcia i kontynuowania budów.

My ciągle jesteśmy w punkcie zerowym - nasza droga przez papierologię jeszcze się nie zakończyła, ciągle czekamy na pozwolenie na budowę.

Szukamy jakiejś ekipy budowlanej i kwoty jakie nam rzucają "fachowcy" są powalające - przynajmniej jak dla nas.

Za SSO chcą 60 tys. co wydaje mam się strasznie drogo.

Będziemy się budować kawałek za Bydgoszczą w małej wiosce Wudzyn.

Bardzo proszę o przykładowe ceny za SSO z dachem, czy bez niego bo i tak nam dzielą budowę nasi Bydgoscy "fachmajstrzy" :p

Chcemy jedynie podnieść ściankę kolankową jak większość z Was i rezygnujemy z trójkątnych okienek, reszta pozostaje bez zmian.

Napiszcie tez ile będziecie płacić kierownikowi budowy bo takowego gościa też nie mamy jeszcze.

 

W akcie desperacji sami we dwoje będziemy stawiać mury :-)

 

Pozdrawiam i życzę Wszystkim powodzenia

 

oj bo ja wiem czy wysokie ceny !!!! wezcie pod uwage ze nic was nie obchodzi !!! zalatwiacie tylko material !!! to chyba tak zle nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

oj bo ja wiem czy wysokie ceny !!!! wezcie pod uwage ze nic was nie obchodzi !!! zalatwiacie tylko material !!! to chyba tak zle nie jest

 

Ja wiem czy tak to jest, że nic was nie obchodzi... Swój dom dla siebie budujesz to chyba jednak cały czas nadzór i kontoling :)

 

Uważam, że to dużo.

 

My za SSO 30 700 zł + dach wstępnie jesteśmy umówieni za 70 zł za m2. już wiemy, że to dobra cena i dach chyba zrobi ta sama ekipa co resztę.

 

Znalazłam ich na stronce szukam fachowca. wybraliśmy 5 najlepszych ofert, spotkaliśmy się z szefem, sprawdziliśmy referencje i wybraliśmy najbradziej naszym zdaniem kompetentnego. Oferta nie najtańsza, ale też nie najdroższa. Najdroższa były 60-65 ty, ale przeważnie ok 52.

 

Powodzenia w poszukiwaniu :)

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po długiej nieobecności :)

Gratuluje wszystkim rozpoczęcia i kontynuowania budów.

My ciągle jesteśmy w punkcie zerowym - nasza droga przez papierologię jeszcze się nie zakończyła, ciągle czekamy na pozwolenie na budowę.

Szukamy jakiejś ekipy budowlanej i kwoty jakie nam rzucają "fachowcy" są powalające - przynajmniej jak dla nas.

Za SSO chcą 60 tys. co wydaje mam się strasznie drogo.

Będziemy się budować kawałek za Bydgoszczą w małej wiosce Wudzyn.

Bardzo proszę o przykładowe ceny za SSO z dachem, czy bez niego bo i tak nam dzielą budowę nasi Bydgoscy "fachmajstrzy" :p

Chcemy jedynie podnieść ściankę kolankową jak większość z Was i rezygnujemy z trójkątnych okienek, reszta pozostaje bez zmian.

Napiszcie tez ile będziecie płacić kierownikowi budowy bo takowego gościa też nie mamy jeszcze.

 

W akcie desperacji sami we dwoje będziemy stawiać mury :-)

 

Pozdrawiam i życzę Wszystkim powodzenia

 

Namiary na sprawdzonych fachowców. Budowali u mojej sąsiadki. Zadzwoń i zapytaj o cenę - wydaje mi się, że będzie inna od tej którą podajesz.

Tel. 608193695.

 

Ps. Czy ktoś mi podpowie, gdzie w tej nowej szacie graficznej jest "priw" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na sprawdzonych fachowców. Budowali u mojej sąsiadki. Zadzwoń i zapytaj o cenę - wydaje mi się, że będzie inna od tej którą podajesz.

Tel. 608193695.

 

Ps. Czy ktoś mi podpowie, gdzie w tej nowej szacie graficznej jest "priw" ?

 

Wiadomość prywatną możesz wysłać po "najechaniu" na nica :) pojawiają sie tam opcje i wśród nich właśnie ta :))

 

 

poza tym chciałam się pochwaliś, że po 14 miesiącach papierologii w końcu otrzymaliśmy pozwolenie na budowe :D

 

I tak powoli zaczynam się orientować czego ile potrzeba...

 

mamy Alabastra z garażem na 2 stanowiska, będziemy budować z porotherm 25.

 

Czy mógłby ktoś udostępnić zestawienie materiałów? :) ciekawi mnie ile czego potrzebujemy, bo pora zacząć się rozglądać i robić zakupy... ekipa wchodzi na plac w lipcu.

 

pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości w dążeniu do celu

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale Moniko, może my też już będziemy mogli zacząc latem, będziemy się wspierac.

Też będziemy budowac z prothermu 25 i znalazłam kiedyś na tym forum informację, że potrzeba ok. 1960 szt., a bloczków betonowych ok.1400 szt.

Dowiedziałam się też, że dach ma 280 m2, ale myślę, że należy poprosic o wszelkie wyliczenia swoją ekipę budowlaną, moi wiedzą, że muszą liczyc (kurcze nie mogę napisac "c"). Pozdrawiam, Joanna

PS Można wiedziec gdzie będziecie budowac?

Edytowane przez Joanna&Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale Moniko, może my też już będziemy mogli zacząc latem, będziemy się wspierac.

Też będziemy budowac z prothermu 25 i znalazłam kiedyś na tym forum informację, że potrzeba ok. 1960 szt., a bloczków betonowych ok.1400 szt.

Dowiedziałam się też, że dach ma 280 m2, ale myślę, że należy poprosic o wszelkie wyliczenia swoją ekipę budowlaną, moi wiedzą, że muszą liczyc (kurcze nie mogę napisac "c"). Pozdrawiam, Joanna

PS Można wiedziec gdzie będziecie budowac?

 

fajnie, że ktoś będzie zaczynał z nami, jakoś tak razem raźniej :)

 

To też znalazłam na forum - ale to chyba są tylko cegły na główne ściany. A potrzeba jeszcze takich mniejszych na ścianki działowe. Poza tym trzeba jeszcze wielu innych rzeczy poza cegłą i dachówką :)

 

I tak właśnie pomyślałam, że może ktoś juz ma takie zestawienie gotowe i mógłby się podzielić.

Nie musiałabym już wtedy suszyć głowę naszemu majstrowi, tym bardziej, że buduje teraz inny dom, a po nim my w kolejce, więc lepiej niech sie nim zajmuje i jak najszybciej skończy :)

 

oczywiście wszystko i tak wyjdzie w praniu, ale z grubsza juz bym sie orientowała co gdzie i za ile można dostać.

 

My będziemy się budować na śląsku, w okolicy Mikołowa.

 

Pozdrawiam,

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lutym "monika i lukasz" pytali o firmę, a więc:

 

 

Wszystkich potencjalnych inwestorów ostrzegam przed firmą "Matmar" Mateusz Nadstazik Koziegłowy!

Z firmą mam podpisaną umowę na roboty budowlane, na stan surowy zamknięty, start budowy przewidziano na 10.05.2010, niestety firma nie zjawiła się na placu budowy w ustalonym terminie.

Firma nie złożyła też żadnych wyjaśnień, a wręcz przeciwnie od ponad miesiąca zerwała kontakty - nie odbierają telefonów, nie odpisują na sms, maile a nawet listy polecone.

Znam już 3 oszukanych inwestorów, ja jestem czwarty, chociaż prawdopodobnie lista oszukanych osób jest większa.

W związku z powyższym z racji niedotrzymania warunków umowy sprawę przekazuję w ręce adwokata.

Jeżeli są jeszcze inni oszukani inwestorzy pozostaję do dyspozycji, nie można bowiem godzić się na tego rodzaju oszustwa.

Pełna nazwa firmy:

Z.P.U.H. MATMAR

42-350 Koziegłowy

ul.Częstochowska 60

nip:577-192-43-83

Edytowane przez SamurajJack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lutym "monika i lukasz" pytali o firmę, a więc:

 

 

Wszystkich potencjalnych inwestorów ostrzegam przed firmą "Matmar" Mateusz Nadstazik Koziegłowy!

Z firmą mam podpisaną umowę na roboty budowlane, na stan surowy zamknięty, start budowy przewidziano na 10.05.2010, niestety firma nie zjawiła się na placu budowy w ustalonym terminie.

Firma nie złożyła też żadnych wyjaśnień, a wręcz przeciwnie od ponad miesiąca zerwała kontakty - nie odbierają telefonów, nie odpisują na sms, maile a nawet listy polecone.

Znam już 3 oszukanych inwestorów, ja jestem czwarty, chociaż prawdopodobnie lista oszukanych osób jest większa.

W związku z powyższym z racji niedotrzymania warunków umowy sprawę przekazuję w ręce adwokata.

Jeżeli są jeszcze inni oszukani inwestorzy pozostaję do dyspozycji, nie można bowiem godzić się na tego rodzaju oszustwa.

Pełna nazwa firmy:

Z.P.U.H. MATMAR

42-350 Koziegłowy

ul.Częstochowska 60

nip:577-192-43-83

 

Witam.

 

Przeczytałam posta i jestem w szoku. Byłam o krok od podpisania umowy z tą firmą! braliśmy pod uwagę ich i naszego wykonawcę. oni mieli lepszą ofertę, ale nie przyjechali na umówione spotkanie. Facet zadzwonił i wymówił się jakimś wypadkiem na budowie. to jeszcze nas nie zraziło, ale obiecał, że się skontaktuje i umówimy spotkanie w innym terminie i zadzwonił dopiero po tygodniu! i wtedy doszliśmy do wniosku, że to nieprofesjonalne...

 

Życzę powodzenia w dochodzeniu swoich praw. Firma miała tanią oferę myślę, że za dużo na siebie wzięli i teraz nie maja cywilnej odwagi stwić temu czoła...

 

Pozdrawiam,

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o informacje na temat okien. Chodzi mi o firmę jaką wybieraliście i informacje o ewentualnych cenach i Waszym zadowoleniu.

 

Czytałam, że w oknach Fakro robi się lód w rogach i później to przecieka i zalewa ściany. Czy macie takie problemy?

 

bede wdzieczna za info.

Pozdrawiam, Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam swoja prośbę dotyczącą okien.

 

Czy mozecie coś powiedzieć na temat tego co wybraliście i dlaczego oraz czy się sprawdziły i ewentualnie ile kosztowały?

 

Bo ja to nie mam zielonego pojęcia o tym i boję się, że w związku z tym dam sobie każdą bajkę wcisnąć w salonie... A jak czytam o oknach na forum muratora to... im więcej przeczytam tym mniej wiem.....

 

pozdrawiam,

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć monika i łukasz! my wprawdziejeszcze nie mieszkamy ale założyliśmy okna roto plastikowe co ważne, to że są wysokoosiowe.

co to znaczy: to że zawiasy mają umieszczone na 2/3 okna a nie na 1/2 okna, otwiera się je dużo łatwiej bo mają sprężyny które .ciągną okno do góry

jak chodzi o ten lód w narożnikach to wydaje nam się że to wina montażu okna; żle zaizolowane gdzieś zbiera się woda ,brak grzejnika pod oknem zła cyrkulacja powietrza to kilka czynników które mogą mieć wpływ na to.

 

powodzenia życzmy mądrych wyborów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien dachowych.

 

My wybralismy Velux, sporo naczytaliśmy się w necie o kłopotach z oknami w dachu, dodatkowo w całym domu będziemy mieli podłogówkę a więc było to dla nas szczególnie ważne. Dobra cena przypieczętowała wybór i okna mamy już zamówione a jak będzie to się okaże.

 

 

pzdr

jusmar

 

 

 

http://www.jusmar.alabaster.mojabudowa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do budujących Alabstreka ale przedewszystkim do tych którzy już go wybudowali.

Czy zauwayliscie albo gdzieś to wyszło w trakcie budowy, że podciąg na oknem tarasowym jest zbyt mały na takie obciązenia jakie musi przyjąć? (zbrojenie 4 szt. pręta)

Kier bud i szef ekipy budującej zwrócili mi dziś na to uwagę i twierdzą, że jest to nie do przejścia, trzeba go koniecznie zwiększyc a więc więcej stali i betonu itd. ale czy koniecznie...

Jak to wyglądało u Was zmienialiście to, bo nie znalazłem nic na ten temat w żadnym blogu.

Z góry dzięki za pomoc.

 

jusmar

 

 

 

 

http://www.jusmar.alabaster.mojabudowa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc !

Jeśli chodzi ten podciąg to pierwsze słyszę ale najlepiej zrobicie jak zadzwonicie do pana Włodarczyka on to projektował.

Numer znajdziecie w projekcie on na pewno wam odpowie , .

My dzwoniliśmy w paru wątpliwych sprawach .

Jeżeli to co jest zaprojektowane wystarczy to po co podrażac koszta.

Uważajcie na ilośc betonu na strop,każdy fachowiec liczy inaczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...