Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

Cześc !

Jeśli chodzi ten podciąg to pierwsze słyszę ale najlepiej zrobicie jak zadzwonicie do pana Włodarczyka on to projektował.

Numer znajdziecie w projekcie on na pewno wam odpowie , .

My dzwoniliśmy w paru wątpliwych sprawach .

Jeżeli to co jest zaprojektowane wystarczy to po co podrażac koszta.

Uważajcie na ilośc betonu na strop,każdy fachowiec liczy inaczej .

 

 

Dzięki za podpowiedz tak zrobimy...

Niby to co mówi kier bud jest racjonalne ale skoro ktoś to zaprojektował to chyba o tym wiedział i to policzył.

 

pzdr

jusmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wspaniale Moniko, może my też już będziemy mogli zacząc latem, będziemy się wspierac.

Też będziemy budowac z prothermu 25 i znalazłam kiedyś na tym forum informację, że potrzeba ok. 1960 szt., a bloczków betonowych ok.1400 szt.

Dowiedziałam się też, że dach ma 280 m2, ale myślę, że należy poprosic o wszelkie wyliczenia swoją ekipę budowlaną, moi wiedzą, że muszą liczyc (kurcze nie mogę napisac "c"). Pozdrawiam, Joanna

PS Można wiedziec gdzie będziecie budowac?

 

Ja już fundamenty kopie :)

 

Według mojego wykonawcy potrzebne jest 150 m 2 porothermu 25, czyli jakieś 1 700 sztuk.

110 m2 porothermu 11 na ściany wewnętrzne czyli jakieś 880 sztuk i 720 bloczków fundamentowych.

 

tak policzył no to tyle kupiłam :)

 

pozdrawiam i powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alabastrowicze, co macie na dachu?

 

jestem teraz na etapie wyboru i już mnie głowa boli. dekarze odradzają robena, ze podobno słaba jakość. Ale jak czytam fora to 98% posiadaczy jest zadowolona. i teraz nie wiem czy to dlatego, że np. kupując najtańszą mieli małe oczekiwanai czy poprostu na robenie się trudniej pracuje i dlatego dekarze po niej jadą.... z drugiej strony dekarze polecaja mi coramic, a forumowicze jadą po niej jak po łysej kobyle... I jak tu być mądrym?

 

Poradzicie coś? Bo za tydzień mi dom skończą i dach trzeba wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc my mamy koramic angobowany antracyt i rzeczywiście jak oglądaliśmy dachy innych ludzi to były super ale jak kupiliśmy i przywieżli to się przerailiśmy bo każda jedna dachówka miała skazy i to nie mało.nawet mieliśmy ją reklamować ale poczytaliśmy o tej dachówce i fabryka zastrzega sobie do 25% uszczerbku podczas produkcji czli niby 100% owy pierwszej klasy towar ma prawo mieć wady i tego nie przeskoczycie. sprzedawca nasz się tym zajmował ale to gra nie warta świeczki.powiemy wam tak nie zniechęcajcie się do koramic bo jest dobra nawet sprzedawcy odradzają robena ale to też kwestia ceny. teraz nasz dach jest piękny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na właśnie przerażaja mnie te skazy. wszyscy się na to skarżą. na forum, ktoś nawet zdjecia wrzucił. bardzo, bardzo dużo jest takich przypadków. ze sprzedawcami to zawsze jest tak, że odradzają to czego nie sprzedają. Pytam o robena, bo poza oczywiście cena, naprawdę BARDZO podoba mi się ta dachówka na dachach. I forumowicze, którzy sie zdecydowali to też sobie chwalą w większości. tyle ze dekarze odradzają...

 

mówiąc szczerze, gdybym wywaliła kilkanaście tysięcy na droższa dachówkę i dostała ze skazami to chyba szlag by mnie trafił...... cie wiem czy jestem w stanie ryzykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majka&sławek dzięki za info.

 

Ja tak właśnie kombinuję, żeby zrobic to trochę mniejsze 1 m na 0,9 i wsadzić w ten kont lodówke taką wielką, a ze spiżarki w ogóle zrezygnować. Ale nie wiem czy to jest dobry pomysł...

 

my mieliśmy już domek i był bez spiżarki dlatego nie zrezygnuję z niej a lodówkę też kupujemy side bay side zakupy robimy raz w tygodniu więc spiżarka jest niezbędna,my to nawet żałujemy że jest mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko, pokombinuj, żeby adres Waszej galerii był widoczny - dzieje się u Was dużo...

Ja też miałam z tym kłopot, nawet nie umiem powiedziec jak to zrobiłam, że pokazał się ten adres u nas, coś kombinowalam i poszło.

Pozdrawiam

 

adres galerii mam w jakimś poście bloga. niestety nie mam pojęcia jak go wrzucić do stopki w podpisie :( już kombinowałam, ale nic z tego... Podejrzewam, że przefarbowanie się z blond na czarny nie pomogło :D

 

ale wrzucam tu i oczywiście poproszę o instrukcje gdyby ktoś pamietał jak to się robi :)

 

 

http://picasaweb.google.pl/home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...