Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z Was alabstrowicze, szczególnie ci z garażem na 2 stanowiska ma ogrzewanie z kotłem na węgiel?

 

Ponieważ u nas nie ma gazu, a i bardziej opłacalny dla nas jest węgiel zdecydowaliśmy się właśnie na takie rozwiązanie i teraz mamy mały problem z kotłownią, która okazuje się za mała. Chyba będziemy musieli powiększyć jak kosztem garażu :/

 

miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, to powiedzcie jeszcze, czy można ustawic telewizor w rogu między oknem a kominkiem, bo jakoś na tej ściance tv nie mogę sobie wyobrazic oglądania telewizji w dzień. Okno z przeciwnej strony - pomyłka - tak mam obecnie. Przy kominku byłoby ok, ale nie wiem, czy jest tyle miejsca, nasz telewizor nie jest duży.

Pozdrawiam wszystkich alabastrowiczów, Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, to powiedzcie jeszcze, czy można ustawic telewizor w rogu między oknem a kominkiem, bo jakoś na tej ściance tv nie mogę sobie wyobrazic oglądania telewizji w dzień. Okno z przeciwnej strony - pomyłka - tak mam obecnie. Przy kominku byłoby ok, ale nie wiem, czy jest tyle miejsca, nasz telewizor nie jest duży.

Pozdrawiam wszystkich alabastrowiczów, Joanna

 

Joanna ja też miałąm taka koncepcję :) ale ta ściana jest bardzo mała. a dwa - od kominka będzie grzało, chcesz mieć telewizor obok...? fakt na przeciw okna tv to porażka, dlatego trzeba mieć rolety :) albo nie oglądać tv przed 21 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę wszystkich, którzy są już na etapie bardziej zaawansowanym budowy i mają kocioł na ekogroszek i inne paliwa, o pomoc.

 

Mam problem, kotłownia jest mała piec duży 1,23 na 0,6. Nie wiem jak go ustawić, żeby było dobrze. Chcą mi komin przesunąć. Czy ktoś ma kotłownie z takim piecem, mozecie podsunąć rozwiązania? Bo osiwieje przez ten komin :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc

my też przesuwalismy komin ale trochę i powiem wam że mogliśmy go całkiem dać przy oknie teraz żałujemy ale i tak w miare dobrze wyszło,my mamy kocioł na gazowanie drewna ale mierzyliśmy też klimosza z zasobnikiem na ekogr.i zmieściłby się .Przy podniesionej ściance kolankowej u góry ten komin wychodzi nieciekawie zajmując sporo miejsca, a jak przesuniecie komin w stronę okna to zyskacie dużo miejsca.tyle że trzeba też pomyśleć o drzwiach my musieliśmy przesunąć bo piec stałby w drzwiach wyjściowych ale zobaczcie do innych forumowiczów może coś wymyślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Stanęło na tym, że komin przesuniemy na maxa w stronę ściany, tej na której sa okna w garażu. Nie mamy tego okna w kotłowni i z naszych obliczeń wynika, że piec sie zmieści.

 

Dziwne, że linki nie działają, bo u mnie wszystko się otwiera.....

 

na wszelik wypadek:

 

http://picasaweb.google.com/106053066379783697235/Burza#

 

http://forum.muratordom.pl/blog.php?87987-monika-i-lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mieliśmy już domek i był bez spiżarki dlatego nie zrezygnuję z niej a lodówkę też kupujemy side bay side zakupy robimy raz w tygodniu więc spiżarka jest niezbędna,my to nawet żałujemy że jest mała.

 

 

my zrezygnowaliśmy ze spiżarni na tę chwilę nie jestem w stanie ocenić czy pomysł był trafny,

pomieszczenie pomiejszyliśmy na rzecz wiatropłapu, natomiast w tej wnęce będzie zabudowana lodówka i piekranik, pewnie spiżarnia by się przydała , ale jest garaż i kuchnia spora i w zabudowie będzie dużo miejsca.

Poza tym kiepska ze mnie gospodyni póki co, bo tylko "pikle" umiem zrobić, a za nim się nauczę innych smakołyków może dorobie nowego domu.............

 

pozdrawiam wszystkich budujących

Edytowane przez Lidernr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jeśli możemy coś jeszcze dodać.

Ścianka TV jest chyba najbardziej odpowiednim miejscem na TV w tym projekcie, ale tez się zastanawialismy gdzie go umieścić i po kilku podejściach zostaliśmy zgodnie z projektem, jednak pamietajcie, żeby ją troszkę poszerzyć bo zabraknie na tv 46" lub 50".

Jeśli chodzi o komin w kotłowni to również go przestawialismy bliżej ściany zewnetrznej, chociaż bedziemy mieli piec gazowy to hydraulik zaproponował tą zmianę oraz przesuniecie drzwi zew. od kotłowni w stronę gabinetu w celu uzyskania dodatkowego miejsca.

Kolejny temat to spizarka obok kuchni, też z niej zrezygnowalismy na poczet szafy wnękowej w przedpokoju, pamiętajcie żeby zostawić trochę miejsca z drugiej strony właśnie na lodówkę SBS czyli tą dwudrzwiową bo jest ona głębsza niż standard zabudowy mebli kuchennych no i jeszcze z tyłu ma czasami podłączenia filtra wody oraz przyłącze samej wody... Czyli tu niejako możemy potwierdzić zmianny o jakich piszecie:)

Wymurowanie ścianki korytarza z porothermu widzialem na fotkach inny budujących Alabasterka, częśc ma zrobiony kwadratowy korytarz ale widziałe też takie jak w projekcie czyli półokragłe, my budujemy z gazobetonu więc dokładnie nie podpowiem.

 

Zyczymy powodzenie i pozdrawiamy:)

jusmar

 

 

 

http://www.jusmar.alabaster.mojabudowa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez właśnie chcę w tej wnęce lodówkę wstawić :D taka dużą, amerykańska :p

 

A teraz z innej bajki. pytanie do budujących z wienerbergera porotherm25. Z czego zrobili wam klatkę schodową ta okrągłą. Z pustaka czy z cegły?

 

Pozdrawiam,

Monia

 

ze zdjęć wynika że większość jak nie wszyscy mają z cegły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...