Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Moniko, jestem daleko za Tobą, ale u nas zdecydowanie na parterze będzie podłogówka, tylko w pokoiku nie.

Nie wiem jaki to będzie koszt, bo my zapłacimy za całą hydraulikę razem.

Ale może jednak niech się wypowiedzą ci co mają takie ogrzewanie,

my też sugierowaliśmy się takimi opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zdecydowaliśmy się na podłogówkę w całym domu za namową hydraulika oraz po przeanalizowaniu opinii innych budujących. Za podłogówką jest sporo argumentów, po pierwsze niższe koszty ogrzewania ze względu na potrzebną niższą temperaturę (podłogówka 40 stopni, kaloryfery około 60 stopni), brak widocznych nie zawsze atrakcyjnych grzejników oraz ciepła podłoga przy płytkach to tylko kilka argumentów. Mit braku mozliwosci zastosowania paneli został obalony przez użytkowników tego systemu, stosuje się specjalną folię i nie ma problemu z przenikaniem ciepła przez panele, co innego z typową deską tu opinie są podzielone... Sama podłogówka wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża czyli izolacji termicznej oraz właściwego rozłożenia rurek. U nas na 170m podłogi gdzie jest podłogówka poszło około 1,5 km rur, czyli jest rozłożona naprawdę gęsto, kolejny ważny temat to jakość układanych rurek, niestety te tanie zdecydowanie odpadają, nikt chyba nie da na nie gwarancji... Mówi się, że podłogówki nie powinno być w sypialniach ze wględu na zbyt suche powietrze ale niech ktoś mi powie, czy nie spotkał się z podobnym problemem przy tradycyjnych kaloryferach? Jeśli chodzi o koszty to już różnie bywa u nas za same rurki i akcesoria do nich wyszło około 5 tyś do tego styropiany oraz folia nad i pod 2,5 tyś a robocizna płacimy jako całość więc trudno powiedzieć. Mamy nadzieję, że chociaż trochę pomogliśmy.

pozdrawiamy

jusmar

 

 

http://www.jusmar.alabaster.mojabudowa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomogłaś, dziękuję. Wychodzi na to, że podłogówka materiał to ok. 7 tys zł. Czyli jakieś 7 kaloryferów, okazuje się więc że wcale nie tak drogo jak myślałam.....

 

Zastanawiam się ile kosztuje robocizna. Gdyby ktoś mógł wspomniec ile ta przyjemność kosztuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alabastrowicze, chciałabym poznać Wasze opinie na temat wykończeniówki. Otrzymaliśmy wstępną wycenę za poszczególne prace od jednej polecanej firmy, np. docieplenie budynku na gotowo 1m2=35zł., tynki tradycyjne 14zł., gipsowanie x3 z malowaniem 20zł., łazienki od całości od 3-5tys.zł., płytki 35zł., poddasze 40zł., podłogi szweckie 10zł.

Nie wiemy dokladnych wymiarów np. poddasza lub elewacji (jeśli ktoś zna, to proszę o info), ale obliczyliśmy w przybliżeniu, że będzie to koszt ok. 50 tys. zł.- co sądzicie, to dobra cena?

I jeszcze jedno, jakie tynki wewnętrzne robić? Ja myślę, że tradycyjny byłby wystarczający i mniej kosztowny, słyszalam opinie ludzi, że gipsowych by drugi raz nie zrobili - żałują.

Proszę o opinie:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alabastrowicze, chciałabym poznać Wasze opinie na temat wykończeniówki. Otrzymaliśmy wstępną wycenę za poszczególne prace od jednej polecanej firmy, np. docieplenie budynku na gotowo 1m2=35zł., tynki tradycyjne 14zł., gipsowanie x3 z malowaniem 20zł., łazienki od całości od 3-5tys.zł., płytki 35zł., poddasze 40zł., podłogi szweckie 10zł.

Nie wiemy dokladnych wymiarów np. poddasza lub elewacji (jeśli ktoś zna, to proszę o info), ale obliczyliśmy w przybliżeniu, że będzie to koszt ok. 50 tys. zł.- co sądzicie, to dobra cena?

I jeszcze jedno, jakie tynki wewnętrzne robić? Ja myślę, że tradycyjny byłby wystarczający i mniej kosztowny, słyszalam opinie ludzi, że gipsowych by drugi raz nie zrobili - żałują.

Proszę o opinie:confused:

 

u nas poddasze co prawda nie ruszone , ale co do tynków wewnętrznych mamy właśnie gipsowe, jeszcze nie mieszkamy więc cięzko stwierdzić czy był to błąd, wyszły równe i płaciliśmy 22 złote za metr jeśli dobrze pamiętam

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wykończeniówką to ciężka sprawa, bo co fachowiec to inna cena... ja niestety niewiele w temacie pomogę, bo większość rzeczy będziemy robić sami. Mój mężczyzna złota rączka wraz z bratem, moim bratem i mną w osobie własnej postanowiliśmy podjąć się zadania :)

Jedynie kafeli zrobi nam kumpel, 30 zł za metr, ale po znajomości, więc cena inna.

 

proponuję zapytać tutaj:

http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?25-Lista-płac-wykonawców

 

ewentualnie na grupie budowlanej z twojej okolicy. pewnie polecą kogoś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Moniko, link z wykonawcami się przyda.

Zazdroszczę Ci, że sami macie możliwość pracować w swoim domku.

My możemy sami pomalować, ale jak znam życie i ciągły brak czasu - ktoś będzie musiał to zrobić....

My mamy dobrą, poleconą firmę, która zrobi nam wszystko, ale przeraża mnie koszt.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas to oczywiście głównie względy finansowe o tym zdecydowały. Ale też jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że nie mamy dzieci. Jedynie pracujemy zawodowo. A budujemy się zaraz obok domu, więc praktycznie mój po powrocie z pracy jest zaraz na budowie. Prawda też jest taka, że on lubi takie rzeczy i umie robić i na szczęście mamy chętnych do pomocy :) mam nadzieję, że jakoś to pójdzie. Tak naprawdę jak uda nam się zamknąć stan surowy do końca roku, to mamy czas na wykończenie do sierpnia, bo wtedy chcialibyśmy się wprowadzić. Zobaczymy co z tego będzie.

 

A jeżeli chodzi o wykonawców radzę popytać znajomych. u nas jak się okazało, że się budujemy to przy okazji okazało się, że mąż kuzynki robi co, a najlepszy przyjaciel mojej kumpeli prąd, a ktoś tam coś tam i tak z wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też od elektryki i hydrauliki mamy znajomych, resztę zrobi firma polecana, solidna i do dogadania.

Sami potrafimy malować i tapetować - myślę, że fajnie byłoby coś zrobić samemu, ale nie wiem czy damy radę.

Też chcemy się wprowadzić latem, jeśli nie będzie przerwy zimowej, bo inaczej wszystko się przedłuży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Alabastrowicze,

 

czy zwróciliście uwagę na to, że w projekcie drzwi zewnętrzne mają niestandardową wysokość 2,3 ? Bo my nie :( i murarze pomurowali jak w projekcie, pytali nawet czy cos zmieniać z tymi drzwiami, ale my nie zaczailiśmy, że ta wielkość taka nietypowa i teraz mamy dziurę na drzwi 2,3 :(

 

Powiedzcie jak to u Was jest, a budującym nie na tym etapie polecam zwrócić uwagę. Niestety nietypowy wymiar = nietypowe koszty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...