Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

Ellwirka pięknie :)

 

Jeżeli chodzi o ten piec to mój miał okazję go oglądac na jakichś targach i strasznie mu się spodobał. Sama firmy nie znam, ale jak tak mówię ludziom od Co jaki byśmy chcieli piec to mówią, że to jest bardzo dobra firma.

 

Ale tez jeszcze będziemy szukać. Ten piec jest trochę drogi, bo wychodzi ok. 9000 zł. Daj znać co wybrałaś, chetnie zobaczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powiedzcie kochani ile w naszym domku kosztuje:

- Elektryka -bez żadnych udziwnień i inteligentnych rozwiazań :) prosta instalacja

- Wod-kan-co - piec na wegiel, kominek z płaszczem wodnym, bez podłogówki

- wentylacji - zwyczajna czyli chyba grawitacyjna się to nazywa :)

- tynki

 

Wiem, że koszty sie różnią w zależności od materiału, wykonawcy i miejsca budowy, ale chciałabym przynajmniej rząd wielkości poznać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tynki cementowo-wapienne już z gładzią wyszły 42 zł m2 na gotowo. Jak na razie mamy wytynkowany tylko garaż ale stawka na reszte domu bedzie taka sama.

Jeśli chodzi o elektrykę to my mamy sporo kabli u siebie i dużo punktów oświetleniowych. Trochę jest na fotach w galerii. I to wszystko wyniosło nas ok. 15 tys. (robocizna + materiały). Wentylacji grawitacyjnej, pieca i kanalizy jeszcze brak wiec nie potrafię nic na ten temat powiedziec.

 

Dzisiaj wszystkich zastałą zima. I nam pokrzyżowała plany, bo mieliśmy podbitkę zakładac. Za to prace postępują w środku domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika i Łukasz u nas tynki gipsowe 23 z za m2, w garażu mamy cementowo- wapienne za 28 zł m2. Elektryka- 3,500 zł robocizna, poszło ok 1 km przewodu (1,5 i 2,5 mm2 łącznie ) plus szafki i zabezpieczenia- nie potrafię podać dokładnego kosztu. Wentylację mamy mechaniczną. instalację co też mamy inną niż pytacie, bo mamy podłogówkę na paterze i kominek bez płaszcza.

U nas też zima na maxa, śniegu nawiało nawet pomiędzy okna i rolety.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się pochwalić - MAM OKNA!!!!

 

to taki cudowne uczucie miec okna, jakiś ten dom zaraz taki bardziej domowy i nie wiucha z każdej strony. 10 małych głupich okien, a takiego kopa i zapału nam dały do pracy, że szok :)

 

13-tego brama. Ale 13-tka zawsz była dla mojego Łukasza szczęśliwa. Zresztą 13-tego bedziemy brali ślub :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje Monika, że w końcu się doczekaliście :) Faktycznie domek z oknami od razu się robi taki przytulny :) Jak już są okienka to coraz bliżej do tej ukochanej przez większośc części czyli urządzania wnętrz :) My już też mamy okna, drzwi i bramę. Naczekaliśmy się ale było warto!!!

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się pochwalić - MAM OKNA!!!!

 

to taki cudowne uczucie miec okna, jakiś ten dom zaraz taki bardziej domowy i nie wiucha z każdej strony. 10 małych głupich okien, a takiego kopa i zapału nam dały do pracy, że szok :)

 

13-tego brama. Ale 13-tka zawsz była dla mojego Łukasza szczęśliwa. Zresztą 13-tego bedziemy brali ślub :D

 

GRATULACJE!

Czekamy na fotki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tu przyszła Alabastrowiczka! Juz od dawna zaglądałam na to forum, w zwiazku z zamiarem budowania Alabasterka, a teraz jestesmy juz coraz blizej realizacji i wlasnie kupilismy bloczki!! Mam pytanie do budujacych z Ytonga lub czegos podobnego(chodzi o wymiary bloczków) Ile Wam wyszło sztuk na caly domek? Bedę wdzieczna za odpowiedź. My bedzemy budowac z Termalici, wiec z tego co widze to bedziemy przecierać szlaki bo to nowość na rynku...

 

Aham!! chdzi mi o wersje z garażem 1-stanowiskowym!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwirka widzę, że dach zrobiliście tak jak w projekcie :D chyba jesteście pierwszymi alabastrowiczami, którzy tego nie zmieniali.

 

fajnie, że mogłam zobaczyć to w końcu. bo mój chop mi próbował tłumaczyć jak osłowi o co chodzi z tym dachem zmienionym, a ja ni w ząb nie kumałam, bo wszyscy mieli taki jak my, albo bardzo podobny :)

 

Fajnie to wygląda takie powyginane, bardzo orginalnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy Margaretke :)

Ja nie pomogę bo budowaliśmy tak samo jak Monika i Łukasz z porothermu i mamy podwójny garaż.

Monika cieszę się, że pomogłam Ci w wizualizacji tego tematu :) Chodź szczerze powiem, że nam się taki dach podobał i nie zwróciłam nawet uwagi że inny go pozmieniali. Taka opcja ma tylko jeden defekt. W łazience i w jednym pokoju zrobiła się przestrzeń nieużytkowa, którą my z przymusu będziemy adaptowac na schowki. Poza tym trochę zmusiło nas to do małej zmiany w rozmieszczeniu poszczególnych pomieszczeń na górze :) Ale jak to się mówi nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. :) :)

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ellwirka ma rację, dach wg. projektu powoduje, że pomieszczenia nad garażem są mniejsze, ale dach niepowtarzalny.

Natomiast większość alabastrowiczów, robi dach symetryczny, podnosi ściankę kolanową i np. górna łazienka to prawie salon:D

Margaretka witaj! Zakładaj szybciutko dziennik, czekamy na fotki:) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko. ja o nartach to w tym sezonie chyba zapomne. Co chwile coś mamy do roboty na budowie i wszystko się tak wlecze, że nie ma szans się wyrwać, zresztą jechac na polskie stoki, żeby się wkurzać to nie ma sensu...

 

Planujemy wypadzik na słowację, ale co z tego wyjdzie nie wiem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanno, ja już nawet mam pieniądze na ten cel odłożone! w euraskach,, Żeby mnie nie kusiło :D

 

Nie widze tego czasowo. Do końca marca nie ma szans na wolne w pracy, a od marca chcemy ruszać dalej z budową. I jeszcze musze pracę magisterską napisać, suknię ślubną zamówić, fotografa poszukać...

 

Ach, żeby tak dobra miała 48 godzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...