Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bez kredytu super :) no cóż pozostaje zazdrościć. Ja jestem rozrzutna, tyle kasy w życiu bym nie odłożyła. A tak siekierka nad głową pomaga :D

 

Ale różnica pomiędzy blachą, a dachówką to chyba nie jest aż taka duża. Ja mam robena monza plus. Dachówka wyszła 16 000 zł za całość dachu. A jak blacha? nie wiem czy dobrze mi się wydaje, ale pod blachę chyba trzeba dach deskować? ale może sie mylę.

 

Joanno ja się spieszę, bo ja się chcę w sierpniu wprowadzać :D chociaż pewnie i tak ni dy rydy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blachy jeszcze mi nie wycenili dokladnie to nie bede wiedzial jak cos to dam znac

 

ale biorac pod uwage wszytsko to sie uzbiera wiecej

- dachu nie trzeba deskowac (wedlug gustu jesli kogos stac )

- gosiary sa drogie i te inne wykonczenia

- drzewo grubsze

- no i robota prawie 2 razy wiecej niz za blache

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, przeglądam regularnie Twój album foto - wspaniała robota.

Ścianka TV - piękna! Nasza też miała być obłożona łupkiem, ale obecnie zbudowana jest z cegły i chyba tak zostanie.

Jednak zastanawiamy się nad położeniem płytek drewnopodobnych, Twoje prezentują się bardzo ładnie, mógłbyś napisać coś o nich, kolor, firma, czy łatwe w układaniu i cena.

Pozdrawiam, Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Widze, że ostatnimi czasy koledzy i kolezanki się rozpisali :) Super:) Idzie wiosna więc prace postepują.

Szkoda, że gdy ja wertowałam fora nikt nie wspominał o przesuwaniu komina i o tym, że jeden róg więźby nie strzela w róg budynku i trzeba kłaść dodatkwą belkę, która zmniejsza metraż. Ja wiem dokładnie o ile się pomniejszyły pomieszczenia przez to małe niedopatrzenie. Jest to 8 m2. W tej chwili jedyne co można z tym fantem zrobić to przyzwyczaić się do 8m2 schowków :) , których jak to się mówi nigdy za wiele.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Widze, że ostatnimi czasy koledzy i kolezanki się rozpisali :) Super:) Idzie wiosna więc prace postepują.

Szkoda, że gdy ja wertowałam fora nikt nie wspominał o przesuwaniu komina i o tym, że jeden róg więźby nie strzela w róg budynku i trzeba kłaść dodatkwą belkę, która zmniejsza metraż. Ja wiem dokładnie o ile się pomniejszyły pomieszczenia przez to małe niedopatrzenie. Jest to 8 m2. W tej chwili jedyne co można z tym fantem zrobić to przyzwyczaić się do 8m2 schowków :) , których jak to się mówi nigdy za wiele.

Pozdrowionka

 

elwirka spoko ja tez myslalem ze w projekcie jest tak jak wszyscy robili wiec ekipie od dachu tez mowilem ze robimy tak jak w projekcie ;] tylko ze ja podnislem jeszcze scianke kolankowa znacznie ;] i musze teraz przerabiac jedna strone wienca bo mi to duze zalamanie nie wychodzi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max ja nie kumałam, ze dach jest w projekcie inny niż u wszystkich dopóki nie zobaczyłam zdjęć u elwirki. I też cały czas mówiłam robimy jak w projekcie. Mój mi tłumaczył, że zmieniliśmy, ale się poddał. Bo ja widziałam mnustwo alabastrów, ale wszystkie z dachem jak nasz i nie rozumiałam o co chodzi?! dopiero teraz wiem i cieszę się, że kierownik budowy kazał to zmienić. mieliśmy już drzewo i więźbę zaczętą, co się ten pacan od dachu nagadał z tego powodu to szkoda nerwów, żeby wspominać. no ale zrobił jak kierownik kazał i bardzo mnie to cieszy :)

 

A dach wyszedł tak:

-12 200 zł więźba. Ale zostało nam sporo drzewa. podejrzewam, że spokojnie 1 000 zł można było wydać mniej.

- 15 500 zł całość dachówki - liczone na 300 m2 - roben monza plus czarna glazurowana. Wiem, że czerwona dachówka jest tańsza.

- 5 000 zł dodatki systemowe ( jakieś folie, kosze, ławy i inne)

- 2 393 zł - rynny pcv galeco

- 1 200 zł - deska czołowa

- 1 400 zł - struktonit na kominy

- 23 400 zł robocizna ( miało być 21 000, ale doszło kilka spraw)

- ok 3 000 zł gwoździe, blaszki i inne takie duperele. Ten koszt w dużej mierze zależy od tego jak ten dach robią. nasz wszedzie ładował błaszki, więc to kosztowało dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wy mieliscie ten plus ze robiliscie wszystko na murlacie z czego ja zrezygnowalem ! to mogliscie to zmienic ja niestety sie dowiedzialem w trakcie ale juz nie mozna bylo tego zmienic :( no ale bedzie i tak jakos to zniose ;]

 

no to jednak ta dachowka troszke wychodzi ;-/ zobacze jak mi wylicza ta blache bo jak bedzie nieznaczna roznica to bede musial sie zastanowic nad ta dachowka jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas będzie blachodachówka.

Dokładne koszty podam po zakończeniu pracy, ale orientacyjnie cena robocizny i koszt blachodachówki to ok. 15-16 tys. plus rynny, deska czołowa, folia itp.

Robocizna więźby - nie wiem, bo wykonawca policzył SSO z więźbą, ale na naszym terenie coś ok. 6 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dach nie jest tani. Ale tak naprawdę to wydaje mi się, że czy będzie dachówka czy blacha to i tak musisz kupić rynny, musisz mieć folie, stopnie kominiarskie albo jakiś właz na dach, kosze wokół kominów i się nazbiera....

 

Nas dach przerażał mówiąc szczerze, jeszcze ja się uparłam, że dachówka musi być czarna. No ale nie wyszło tak źle. Pierwszą wycenę mieliśmy na 120 000 zł.....

 

Jak podniosłeś ściankę kolankową to zwracam uwagę jeszcze na jeden problem. Przy podniesieniu scianki kolankowej o 2 pustaki zmienia się troszeczkę układ więźby. Przez co to okno, które jest w klatce schodowej ( ta wnęka z fotelem na rzutach) musi byc zamontowane dosyć wysoko. W innym wypadku to miejsce może przeciekać, bo okno wychodzi praktycznie w takim składaniu dachu, w którym spływa woda. My uznaliśmy, że bez sensu mieć okno, które bedzie robiło za dziurę w dachu do niczego nieprzydatną i włączyliśmy tą wnękę do sypialni, tej z balkonem. Nie chcieliśmy ryzykować, że gdzieś tam będzie kapać woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas będzie blachodachówka.

Dokładne koszty podam po zakończeniu pracy, ale orientacyjnie cena robocizny i koszt blachodachówki to ok. 15-16 tys. plus rynny, deska czołowa, folia itp.

Robocizna więźby - nie wiem, bo wykonawca policzył SSO z więźbą, ale na naszym terenie coś ok. 6 tys.

 

23 400 zł u mnie to robocizna za całość dachu. W tym zrobienie więźby, montaż okien, obróbka kominów, deska czołowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...