Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

Max u nas tez była podnoszona ścianka kolankowa o 2 pustaki. Przy pracach na budowie tez nam zaproponowano kucie wieńca ale my się nie zdecydowaliśmy i teraz u nas ta przestrzeń "nieużytkowa" jest pod mniejszym kątem. Jak chcesz to zapraszam do galerii, tam znajdziesz jakieś fotki jak to wygląda.

U nas dach kosztował koło 70 tys :

- więźba - 12 tys ( ale zostało nam z kubik drewna)

- robocizna więźba 10 tys

- dachówka nelskamp f10 + akcesoria + rynny + okna dachowe 35,5 tys

- robocizna pokrycie + obłożenie kominów + osadzenie okien 18 tys

My mamy jednak troche inną konstrukcje dachu, bo nie zmienialiśmy jej i jest taka jak oryginalnie w projekcie. Na pewno dach jest jednym z większych wydatków, ale czasami warto troszke dołożyć żeby domek fajnie się prezentował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

max chyba jednak nie zupełnie. Moja robocizna miała wyjść 21 000 zł. Wyszło więcej przez naszą głupotę i troszkę lenistwo :)

Czyli dachówka + robocizna za całość to 36 500 zł.

 

Joanna pisze, że u niej wychodzi 22 000 zł. Do tego musisz doliczyć obróvke kominów ( u nas 1 200 zł), montaż okien dachowych ( niektórzy śpiewają nawet po 300 zł za stówkę), pokrycie dachu folią, rynny, deska czołowa....

 

Wiadomo, że każdy ma swoje racje. I wybiera to co dla niego najfajniejsze, ale chyba wolałabym wziąć np. tańszą dachówkę czerwoną, ale jednak ceramikę. Chociaz być może to tylko takie moje dachowe skrzywienie.

 

powodzenia w negocjacjach cenowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym chcial dachowke ;] ale jezeli mialbym do wyboru czerwona dachowke czy czarna blache jednak wezme blache ;]

wszytsko sie okaze jak mi wpadnie typ i wyliczy mi wszystko no i ile zaspiewa sobie dokladnie moja ekipa od dachu bo maja mi powiedziec ostateczna cene wszystkiego ;]

 

a okna dachowe wstawialiscie takie jak w projekcie czy wieksze ??

Edytowane przez max_bartnik1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy takie okna jak w projekcie 140x 70. Szersze to za bardzo Ci chyba nie wyjda, bo jest to uzależnione rozstawem krokwi. Jedyne co mozesz zrobić to je wydłużyć, chyba ze ,masz szerszy rozstaw krokwi, My dodatkowo dodaliśmy jedno okno w sypialni od frontu, bo troche ciemnawo było. Załuje troche że nie dałam jeszcze jednego w 3 sypialni, która u nas jest tam gdzie łazienka w projekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sypialniach gdzie sa balkony i po jednym oknie dachowym, jak u nas, światła jest wystarczająco. My zlikwidowaliśmy wnękę na górnym korytarzu i metraż ten dołączyliśmy do sypialni od frontu. Łazienke mamy tam gdzie w projekcie jest 3 sypialnia i tam jak najbardziej 2 okienka dają radę. Wolałabym mieć wiecej światła w tym 3 pokoiku , ale jeśli Ty masz tam łazienke jak w projekcie to też wydaje mi się, że jest wystarczające. Pewnie, że im więcej światła tym lepiej, a jeśli wydłużyłbyś okno o 20 cm to wydaje mi się że mogłoby to dobrze wyglądać. Musiałbys sie tylko dowiedzie o cene takich niestandardowych okienek i zastanawić się czy gra jest warta świeczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max my mamy tylko 4 okna dachowe.

 

dwa w łazience i dwa w pokoju nad garażem. Zrezygnowaliśmy z okien w pokojach gdzie są balokony i uważam, że to była dobra decyzja. Światła jest wystarczająco dużo. Jak dla mnie ok. Okna mamy z fakro. W łazience te z pcv PTP-V U3 rozmiar 70/140. W pokoju drewniane FTP-V U3 70/140 i FPP-V U3 w rozmiarze 114/140. Całość wraz z kołnierzami kosztowała 4 382 zł. Jak chcesz mieć okno szersze niż w projekcie musisz powiedzieć na etapie więźby, żeby przygotowali Ci otwór.

 

Tutaj fotki tego większego okna:

PICT4238.JPG

PICT4364.JPG

 

i okna w łazience

 

PICT4365.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,że jak się da to trzeba cene negocjować :) My dokładaliśmy okno w pokoju z balkonem gdzie nie było go w projekcie i jesteśmy zadowoleni. Pokoje mają ponad 30 m2 i są fajnie doświetlone. Poza tym okna połaciowe tez fajnie wyglądają. Ale każdy według uznania dopasowuje projekt do swoich potrzeb. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 4 okna, w tym jedno w wymiarach niestandardowych, które jest droższe. Ale licząc równo całkowity koszt okien z kołnierzami podzielony na 4 sztuki wychodzi średnio 1095,50 na sztukę. u Maxa 7 300 / 6 = 1216,66 zł

 

:) biorąc pod uwagę, że to ten sam producent to.... musisz jeszcze pomarudzić :D

 

Jeżeli chodzi o ilość to oczywiście fajnie mieć więcej okien dachowych. Mnie jesdnak przerażała wizja mycia. budujemy na śląsku, więc generalnie jest sporo pyłu. A na takich oknach to mocno widać. Więc patrzyłam na to praktycznie. A jak mówił Max, gdy by coś zawsze można dołożyć :) Zresztą u nas okna montowali na samym końcu jak już dach był praktycznie położony. więc mieliśmy sporo czasu, żeby wszystko przemyśleć i wiedzieliśmy ile światła gdzie będzie.

Edytowane przez monika i lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...