Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dokładnie Max. Dlatego właśnie najcenniejsze były by uwagi od osób, które już mieszkają. i mogły by coś powiedzieć ze swojego doświadczenia. Dlatego ponawiam prośbę do Alabasterowiczów :)

 

Pytałam już nawet na foorum, ale tam to...eh szkoda gadać. Albo "wszechwiedzący wszystko lepiej" albo handlowcy sprzedający piece.... Ciężko rozróżnić kto ci uczciwie z życzliwości doradza, a kto coś na tym chce ugrać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z samego czytania o piecach to nic nie da!!! choc troche pasuje sie na tym znac a moze i calkiem :p ale gdyby kazdy sie na tym znal nie potrzebne by byly ekipy a wiec wydaje mi sie ze i tak kazdy kupi to co bedzie polecac ekipa od CO2 ;] Edytowane przez max_bartnik1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówicie. Z piecem to jest niezła zagwozdka.

Ja dzisiaj już zamówiłam piec z Pleszewa Dominator. Mam nadzieje, że wszystko będzie oki :) A jeśli chodzi o takie fora z piecami to trzeba je traktowac z dystansem bo każdy produkt ma swoich zwolenników i przeciwników, którzy go albo wychwalają pod niebiosa ale mówią, że to totalne dno. Najlepiej brac coś co zostało już sprawdzone. Może warto napisac do Wozika albo Jaasbara, którzy już mieszkają w Alabastrach. Tylko nie pamiętam jakiego rodzaju oni piece maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dziś pojechaliśmy na rozmowę do pana od CO i okazało się, że ludzie na forum pisali prawdę, więc zrezygnowaliśmy z pięknego mercedesa typu RECO, bierzemy sprawdzony GALMET lub HEITZ, gdzie można spalić też trochę śmieci, drzewo itp. Koniec z tym wariactwem....

PS Jasabar ma piec na ekogroszek, ale nie wiem jakiej marki:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanno jeżeli chodzi o model to my bardzo chcemy tego Skampa. jak mi Łukasz tłumaczył mają najlepszy palnik na rynku, którego w dodatku nie maja inni producenci, bo go opatentowali. Jedynie problem mam z mocą.

 

25kW to jednak za dużo zdaniem Łukasza, a ja mu wierzę, bo mieszka w domu, sami zmieniali kilka lat temu piec. Generalnie dużo czytał i troszkę się w temacie orientuje. Z kolei boję się, że 17kW sobie nie poradzi. i bedzie lipa. producent podaje, że 17kW moze pracować z nadmiarem mocy nawet do 21kW.

 

ja to sobie na mój kobiecy rozumek :) kombinuję tak: średnie temperatury w sezonie grzewczym to od 15 stopni do minus 10. Temperatury poniżej -10 oczywiście są, ale jest to kilka dni. teoretycznie więc, lepiej wziąć mniejszy piec. Bo jeżeli nawet przez te kilka dni będzie pracował na maksa swoich możliwości to i tak koniec końców powinien zużyć mniej paliwa, niż piec większy, który potrzebuje więcej paliwa do grzania minimum. My będziemy ogrzewać wodę cały rok, więc ważne jest zużycie i maksymalne i minimalne. Dwa - gdyby coś mogę sobie dogrzać kominkiem w te kilka dni gdzy będzie bardzo zimno. boję się jednak sytuacji, w której wybierając za mały piec będzie on pracował na maksa swoich mozliwości cały sezon zimowy. bo wtedy sie to już przestanie kalkulować.

 

Z drugiej strony czytałam na jednym blogu właściciela Alabastra, że jak jeszcze nie mieli gazu grzali w domu kominkiem 14kW. Temperatura na zewnątrz była ok.0-5 stopni. A kominek 14kW nagrzał dom do 21 stopni bez wiekszego problemu. przy słabszym ociepleniu domu niż nasze. No i tak się zastanawiam, skoro 14kW dało radę, to 17kW powinno wystarczyć....

 

ja Wam powiem, wiem, że marudzę. Ale to jest kurde kupa kasy. jakby te piece kosztowały 2 000 zł to bym odrazu brała mniejszy i jakby coś nie spasowało to bym go wymieniła na ten większy. Ale jak mam wydać 7 800 zł ( za ten mniejszy) to trochę się boję wywalić tyle kasy, a potem wymieniać... Z drugiej strony mieć co roku 800 zł w kieszeni, a nie mieć to też ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie to czasy nastały, że kobiety muszą sobie łamac głowy nad rodzajem i mocą pieca :) Monika jak byłam w Pleszewie to ten koleś od Skam-pa powiedział mi, że 17 kw nagrzeje Alabastra, ale będzie pracowac na najwyzszych obrotach. Więc on by radził wziąc 25 kw, gdyz zawsze możesz zmniejszyc jego moc regulując sterownik, albo pogrzebac troche przy termostatach.

Troche drogi ten wasz piec. Tam gdzie my byliśmy powiedzieli nam za Skam-p 25 kw coś ponad 6 tys. No ale to inna firma niż ta, z której Wy chcecie piecyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, mój mężczyzna powiedział: ten piec jest zbyt drogi, może poszukamy innego..., ja, kobieta czytałam całą sobotę (mężczyzna gotował obiad), zdałam relację mężczyżnie, a dziś zdecydowaliśmy razem, że kupimy inny kocioł:)

Mężczyzna głową, a kobieta szyją, czy coś takiego...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...