Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj aniar.

Nasza działka jest o nietypowym ukształtowaniu terenu, a sam budynek wypadł właśnie na wzniesieniu. Niczego nie równaliśmy przed budową.

Nasz wykonawca mierzył niwelatorem poziom i pan, który koparką zdejmował humus wiedział jak głęboko ma kopać.

Wszystko możesz podejrzeć na naszej galerii.

Po zakończeniu budowy, od strony blaszanego garażu będziemy nasypywać ziemię czarną, którą usypała koparka przy ściąganiu humusu.

Ziemia żółta poszła do zasypania fundamentów.

Pozdrawiam, Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniar przed budową to chyba nie ma sensu wyrównywać terenu. Tak mi sie wydaje. Chyba lepiej zrobić to jak juz jest SS.

 

Chciałąm się pochwaliś, że w sobotę wchodzi elektryk. Zastanawiam się ile mu to zajmie. Mówił, że tydzień. Ale nawet jeżeli dwa to i tak dobra wiadomość, biorąc pod uwagę, że miał być w kwietniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My juz mamy SSZ a teren jeszcze nie wyrównany, folie zfundamentów widać. Ale jeszcze musimy wodę podłączyć, szambo wkopać, drenaż ogródka. Wieć nie zasypujemy narazie bo po co przerzucac ta ziemie w tę i w tamtą. jedynie tam gdzie posadzilismy choinki posypaliśmy na dobrą wysokośc, ale tam już nic nie bedziemy rozgrzebywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniar przed budową to chyba nie ma sensu wyrównywać terenu. Tak mi sie wydaje. Chyba lepiej zrobić to jak juz jest SS.

 

Chciałąm się pochwaliś, że w sobotę wchodzi elektryk. Zastanawiam się ile mu to zajmie. Mówił, że tydzień. Ale nawet jeżeli dwa to i tak dobra wiadomość, biorąc pod uwagę, że miał być w kwietniu :D

 

zrobcie sobie dodatkowy obwod zeby kiedys w razie problemow podlaczyc generator !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzimy, żę nowe alabasterki 2g powstają w całym kraju, serdecznie pozdrawiamy. My obecnie walczymy na poziomie tapet i flizów.

Powodzenia w budowaniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oj, kochani podglądam Waszą galerię z nadzieją, że dodacie kolejne fotki:)

Wszyscy z chęcią popatrzymy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzimy, żę nowe alabasterki 2g powstają w całym kraju, serdecznie pozdrawiamy. My obecnie walczymy na poziomie tapet i flizów.

Powodzenia w budowaniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Dzięki serdeczne. My już nie możemy doczekac się takiego etapu jak Wy :) Czekamy z niecierpliwością na dalszą częśc Waszej galerii. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobcie sobie dodatkowy obwod zeby kiedys w razie problemow podlaczyc generator !!!

 

ja wiem, czy jest sens... Zakładasz aż tak drastyczne zmiany w dostawach prądu? mam działkę prawie 4 000 m2 to sobie mini elektronie atomową machne obok domku :)

Edytowane przez monika i lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w prostokącie. Ale alabasterek stoi z boczku, bo podzielilismy ja na dwie działki, żeby hipotekę miec tylko na jednej :D a o prąd to się nie martwie, mam sobie na działce słup, transformator i kabel 230V w ziemi. Z czego transformator i kabel mają jakieś 8 lat, więc można powiedzieć nówki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to robimy prąd i powiem Wam masakra :) pierwsze spotkanie ustalające z elektrykiem - a gdzie ma się właczać światło, a gdzie ma być ten przycisk, a na jakiej wysokości, a gdzie żyrandol, a gdzie zmywarka...

 

o matko. To takie trudne zdecydować o wszystkim juz teraz jak jeszcze gołe ściany sobie są....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika wiem coś o tym. Mi tez elektryk suszył głowę. Więc siedziałam i ustalałam gdzie co "będzie" stało. Lepiej zrobic więcej punktów czy wyciągnąc kabelków, bo potem można w razie czego poucinac jak nie będą potrzebne, niż rozprowadzac od nowa. Powiem Ci, że ja wymyśliłam sobie sporo lampek i kontaktów, a tak czy tak w trakcie robót powychodziło, że jeszcze czegoś mi brakuje hehe ;) Także gdy już myślałam, że elektryke mam z głowy musisłąm dzownic do elektryka i ponownie zapraszac go na budowe ;)

 

U nas dzisiaj zaczęły się tynki do góry. Ładna pogoda jest to powinno wszystko fajnie powysychac. Góra zaczyna coraz bardziej przypomonac pomieszczenia mieszkalne niż plac budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hurtownia z katowic. Wszystko z fakturą. Dokładnie 15 500 zł była faktura, ale cześć zwróciliśmy, coś tam doszło. Suma sumarum wyszło 15 000 zł. plus 320 zł transport na budowę HDS i odbiór tego co zostało. Dachówka Roben Monza Plus czarnobrązowa glazurowana.

 

Wiesz, zmienił się Vat i trochę ceny posżły w górę, ale nie sądzę, żeby aż tyle!!!!!!!

 

Podaję ci kontakt. poproś o ofertę, a potem idź do lokalnej hurtowni i niech ci zrobią to samo.

p. Adrian Milewicz [email protected] tel. 503 901 909

 

Generalnie trzeba mieć troche cierpliwości do nich. moje zamówienie trochę pomieszali, czegoś nie było coś tam dojechało. Ale obsługa fajna, wszystko załatwili. jak dla mnie to ok. A widaomo, że jak się duzo sprzedaje to może się zrobic bałagan.

 

Jak mi podasz maial to wyślę ci te oferty, które od nich dostałam i FV pro forma na dachówkę to sobie zobaczysz co i jak. ile czego itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...