Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

elwirka na tynki fajan pogoda. Zazdroszcze. U nas góra penie długo jeszcze nie będzie wyglądać jak dom. narazie chcemy skończyć dół. Z tynkami musimy czekać do końca kwietnia. Ale nie jest to takie złe. przynajmniej będzie czas zrobić instalacje tv i internet. pomyśleć nad rozmieszczeniem głośników z kina itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ojojoj ale tu się ruch zrobił, dawno nie zaglądaliśmy a tu dyskusja na całego:)

Podczas naszych początków bazowaliśmy raczej na wiedzy wcześniej budujących, widzę że Wozik i Jasabar to już "góru" tego forum:) a swoimi radami pomogli wielu! U nas budowa praktycznie skończona, wewnątrz już wszystko, zostaje tylko bruk przed domem, czekamy tylko na kostkę, wykończenie elewacji no i ogrodzenie ale to już po zwrocie Vatu budowalnego bo finanse w trakcie budowy wyczerpały się całkowicie a najbardziej wykończeniówka, która wykańcza chyba wszystkich.

Nawiązując do powyższych tematów na forum, mogę dodać że koszt blachodachówki może przewyższyć koszt dachówki ceramiczenej, sprawdzalismy to też u nas, zwłaszcza gdy porówna się do najbardziej popularny kolor brązowy, przy innych kolorach, glazurach i angobach jest już troszkę drożej ale przy dobrej ofercie i tak można się zbliżych do blachy. Nasza dachówka Creaton Balance czarna glazurowana kosztowała prawie 16 tyś, do tego wszystkie dodatki taśmy, szczotki, klamry, rynny itp. 6 tyś. tak więc do 26 tyś jeszcze daleko a dachówka raczej solidna. Dach troszkę mniejszy bo to Alabaster 1G, jednak po podniesieniu ściany kolanowej o dwa pustaki i wydłuzeniu krokwi, powierzchnia jest zbliżona. Jeśli chodzi o okna dachowe to Velux GGL i GGU łącznie 6 szt. koszt, 7 tyś. tu dodam, że bardzo dobrze sprawdzają się wywietrzniki, otwierając je a nie całe okno wentylujemy dokładnie całe pomieszczenie. To chyba tyle:)

Pozdrawiamy wszystkich budujących życzymy powodzenia i obserwujemy postepy:)

 

jusmar

 

 

 

http://www.jusmar.alabaster.mojabudowa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że ja wybrałam jedną z tańszych firm dachówkowych czyli Robena. Kierowałam się jedynie tym co mi się podoba niczym więcej. bo jak się zaczęłam zagłębiać w temat to było tak, że co fachowice i co użytkownik to inna opinia. Ze skrajności w skrajność. na każdą firmę znalazłam takich co umierali z zachwytu i takich co psioczyli. Wybrałam to co mi się podoba i już. Firma jest na rynku długo i sprzedaje bardzo dużo. Więc nie muszę się stresować, ze potem bedę szukac wiatru w polu. Dach mam jaki chciałam i go uwielbiam :p

 

i powiem Wam szczerze, że z czasem przekonuję się, że wiekszość tych " wysokich jakości" i "dożywotnich gwarancji" to pic na wodę ;/ i jest tak, że sprzedawca blachy będzie na dachówkę nadawał, a sprzedawca dachówki na blachę...

 

moim zdaniem to jest tak ja z samochodami. Różnica jest pomiędzy klasą średnią, a klasą premium. W jakości i w cenie. A jak wybierasz pomiędzy markami w tej samej klasie to masz praktycznie tą samą jakość, choćby nie wiem co gadali w reklamie. Nie stać mnie było wydać na dachówkowe porsche. Wybrałam więc to co mi się najbardziej podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się mój roben strasznie podobał. A jak mówiłam, że chce tak dachówkę to wszyscy ci "fachowcy", że beznadziejna, że krzywa, że śnieg pod nią wpada, że skazy, że wady, że pęka. O matko co ja się na słuchałam.

 

Tupnęłam nogą, postawiłam na swoim i wszystko jest ok. Dach jest ładny, równy i nic nie cieknie ani się nie psuje. Zawsze trzeba brać poprawkę na wszystko - wykonawcy doradzają to na czym im się łatwiej pracuje, a ni to co jest lepsze. A sprzedawcy to na czym więcej zarabiają. A my w tym wszystkim musimy mocno trzymać się rozsądku :D

 

ja tak teraz mam z kominkiem. Nie zapłace za niego 15 000 zł, bo to dekoracja salonu będzie i nie wywale na to tyle kasy. Chcę wydać maksymalnie 7-8 tysięcy. O matko, co się nasłuchałam, że za tyle to badziew i jakieś gówno bede miała.... A dla mnie w domu są rzeczy ważne i ważniejsze i kominek należy do tej pierwszej kategorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt troche kasy na to trzeba wylozyc ale rury sa w miare tanie ( nie podam dokladnie ceny bo sie nie orientuje tylko z tego co mi moi klienci mowili bo zakladali to mowili ze tanio )

a jak teraz nie zrobicie tego to pozniej ani tyle bo wtedy duuuzo bedzie przerobek zeby poscic rury do kazdego pokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dziś pan od spraw dachowych przy zamówieniu zapytał nas jaka będzie wentylacja, czy okna facro mają mieć nawiewniki, czy potrzebujemy kominki wentylacyjne (ok. 300 zł. /szt.) - cały dzień się głowię:/ Wiem, że wentylacja to bardzo ważna sprawa, a w alabasterku kuchnia to jakoś kiepsko jest wentylowana.

W projekcie sugerowana jest went. grawitacyjna, a my zamówiliśmy okna bez nawiewników. Kominy pozwężane, bo nie mieściły się między krokwiami i wszystko aż się prosi o wentylację mechaniczną. Poczytałam i użytkownicy bardzo sobie ją chwalą, tylko kasy szkoda. Grawitacyjna też nie jest tania i niestety niedoskonała. Najbardziej wkurza mnie, że tak bardzo dbamy przy budowie o izolację i ocieplenie, a trzeba będzie narobić dziur w całym domu, żeby nawiewało powietrze:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny,

Wentylacja to bardzo ważna rzecz w każdym domu. Pewnie ze rekuperacja jest fajna ale też fajnie kosztuje ! My zdecydowaliśmy się na wentylacje grawitacyjna a każde nasze okno i balkony posiadają nawiewniki higroskopijne. Jeśli chodzi o kuchnie to rzeczywiście tam wentylacja jest kiepsko rozwiązana. Można albo miec kratke na zewnątrz albo kupic pochłaniacz z filtrem i my chyba wybierzemy opcje nr 2.

A na dachu mamy 4 dachówki kominkowe do wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...