Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

Max nie zgadzam się z Tobą, że kominek w domu to rzecz zbędna. Super jest posiedziec sobie przy kominku w zimny wieczór. Poza tym u nas kominek dodatkowo będzie grzał wszystkie pomieszcenia do góry poprzez grawitacyjne rozchodzenie się ciepła. To taka dodatkowa zaleta posiadania kominka :) Ale każdy sobie domek urządza wedle swoich potrzeb :)

Jednak kominek to też nie taka tania inwestycja. Nam najtańszy wkład zaproponowali za 5,5 tys a gdzie całą reszta... Koszty, koszty i jeszcze raz koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wracając do kwestii dachówki, nam mówiono że z Robenem są problemy a to krzywa a to pęka a tozamki puszczają itd. tyle tylko że większość opinii była od dekarzy bo inwesorzy mówili już odwrotnie. Pewnie gdybym nie dostał tak dobrej ceny i gwaracji na Creatona zdecydowałbym się właśnie na Robena. Creaton gwarancja niby 50 lat ale jak będzie to czas pokaze a teraz to można tylko gdybać. Najważniejsze, że chcieliśmy mieć dach czarny świecący i taki mamy:)

Blacha natomiast na taki dach wychodzi dość sporo, ponieważ jest dużo odpadów, jednak dobrze połozona daje bardzo dobry i zblizony do dachówki efekt.

 

Jeśli chodzi o wentylację u nas jest grawitacyjna, kuchnia w ścianie, salon i łazienki do kominków w dachówce, garaż i kotłownia osobne w kominie. Dodatkowo wszystkie okna dachowe Velux ze specjalną wentylacją (pozwala wymienić do 25m powietrza w pomieszczeniu w ciągu doby) a okna na parterze z mikrowentylacją. Po kilku miesiącach uzytkowania uważam że jest ok. Oczywiście reku to fajna sprawa ale trzeba pamiętać, że to kolejne urządzenie w domu które trzeba obsługiwać serwisować itd. bo przecież nie jest całkowicie bezobsługowe.

 

Kominek zaś, uważam że to super fajna sprawa, nie dość, że w chwili działania całkowicie minimalizuje zużycie gazu, którym ogrzewamy, to jeszcze ten efekt palącego sie ognia wyzwala raczej same pozytywne emocje, ktos powie ale trzeba to czyscić, tak ale nie co dzień z czym można się przemęczyć przy bezobsługowym gazie. A koszt samego kominka i obudowy wcale nie jest az taki duży, no chyba że ktoś całkowicie rezygnuje z kominka wewnętrznego i zewnętrznego czyli nia ma komina, wówczas jest to już całościowo spory koszt.

 

ps. woda trochę się poprawiła ale cały czas nie jest idealna, więc docelowo i tak czeka nas nowa studnia...

 

pzdr

jusmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanno my mamy 7 kominków wentylacyjnych na dachu. troszkę to kosztowało ( ale nie 300 zł za sztukę! tylko ok. 150 zł) I zrobimy wentylację grawitacyjną. rurami odprowadzimy do kominków.

 

Jusmar u nas też właśnie takie rzeczy na Robena gadali. Ale ja sie uparłam, że chce takie i koniec. I dobrze, że postawiłam na swoim, bo nic się nie dzieje z dachówką, a dach mam jaki chciałam. Zawsze trzeba patrzeć na opinie rozsądnie :D

 

A z kominkiem jest tak, że można zrobić mega drogi lub tani w zależności od tego kto do czego będzie go używał, albo nie robić wcale :) bo to już chyba rzecz gustu i tego co się komu podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też ostatecznie zrezygnowaliśmy z kominka. W naszym przypadku miałby być tylko elementem dekoracyjnym, więc pomimo, że początkowo zamierzaliśmy go zrobić, to koszty tego cuda przy końcu wykończeniówki nas poraziły. Drugi powód, który przyczynił się do podjęcia tej decyzji, to schody - nasi murarze przesunęli je tak, że kominek musiałby się znaleźć pod nimi. Jakoś nie wyobrażam sobie kominka w tym miejscu. Co za dużo, to niezdrowo;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas tez jest malo bialych elewacji wiekszosc to rozne rodzaje kremowego ;]

w okolicy mam tylko 2 z bialaelewacja :)

mam nadzieje ze do puki swojego nie skoncze nie powstana kolejne z biala :)

 

jutro zapodam fotki z blacha to ocenicie mi skosy ktore powstaly bo z tego co ja widze po zdjeciach to co ekipa to inaczej wykonany skos ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...