Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moniko, my główne wejście mamy zabite dechami, bo drzwi są drewniane i wstawimy je po tynkach i wylewkach.

Natomiast w bocznym wejściu mają być drzwi stalowe, więc można wstawić i będzie bezpiecznie, z zamkami, bo to co teraz mamy, to prowizorka zamykana na drut owijany wokół gwoździa.

Elektryk doradził, żeby wstawić normalne drzwi, gdyż pierwszą rzeczą, którą zrobi, będzie alarm. Z elektrykiem wejdzie też hydraulik, więc mąż chyba będzie musiał tam nocować. Sama rozumiesz, chcemy, żeby było w miarę bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My akurat nie mamy bramy garażowej, za to dwa okna więcej, ale odpowiem.

Drzwi drewniane z dostawką 4000 PLN jeszcze nie zamontowane, okna i drzwi stalowe z montażem 9500 PLN.

Monika i Ellwirka rozjaśnią sytuację, bo mają bramy.

Edytowane przez Joanna&Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

okna oknoplast profil platinium kolor orzech - dwa okna w garażu, okno w kotłowni, okno w gabinecie, okno w kuchni, szklenie stałe w ramie w jadalni, przesuwane okno tarasowe i dwa okna balkonowe z lukiem plus montaż 18 000 zł. Do tego rolety na wszystkich oknach na dole 6 000 zł. Drzwi zewnętrzne stalowe valencia duo lux w okleinie orzech ze strony http://www.marketdrzwi.pl 3200 zł z klamką i zamkiem, drzwi do kotłowni z tej samej strony techniczne jowisz 500 zł, brama garażowa normsthal euro trend z napędem elektrycznym i dwoma pilotami z 4 550 zł i 800 zł montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

platinum domyslam sie ze z szyba potrojna ??

 

bo mi wycenili z drzwiami zewnetrznymi garazowymi i wszystkie okna w tym do jadalni i na taras przesone za 25 tys w platinum z podwojna szyba

 

a natomiast z jezierskiego wycenili mi to samo za 27 ooo

drzwi tarasowe z automatem ulatwiajacym przesowanie i wszystko z potrojna szyba za 17 2oo

drzwe wejsciowe za 4 9oo aluminium z dostawka i pelnym przeszkleniem

drzwi garazowe z napedem 5 ooo

Edytowane przez max_bartnik1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, napiszcie coś o izolacji poziomej na chudziaku pod podłogówkę, bo chyba zwariuję.

U nas miało być tak, że na chudziak papa, styropian 5, styropian 5 w poprzek, folia alu pod podłogówkę i wylewka.

Potem zamiast papy chcieliśmy dać folię budowlaną, ale jak się zagłębiłam w temacie, to nie będzie przesadą jeśli damy i papę i folię.

Co o tym myślicie? Jak będzie u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z oknoplastu profil platinium chyba zawsze ma potrójną szybę. 25 000 to za dużo, chyba, że masz ciepły montaż. Z dwoma przesuwnymi oknami powinno to kosztować ok. 20 000 zł. Oknoplast ma drogie drzwi, być może dlatego?

 

platinum evolution ma potrojna a w platinumie chyba mozna dobierac 3 szyby

 

tylko te 25 to tez jest z drzwiami garazowymi i drzwiami wejsciowymi ale z podwoijna szyba

 

natomiast jezierski mi to zrobil w potrojnej prawie w tej samej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Moniko, jeszcze nie mamy skończonej elewacji - brakuje tynku, ale będzie jasny.

To co widać na zdjęciach, to chyba efekt zachodzącego słońca - też mi się podoba ;)

U nas też dziś działają hydraulicy, bo w tym tygodniu wchodzą tynkarze :)

Edytowane przez Joanna&Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich gorąco ponownie! Jestesmy jeszcze daleko za Wami ale pniemy sie w górę, tzn mamy parter i strop!!! I tu moje pytanie do tych którzy nie zrezygnowali z okrągłego okna, bo mam tu wiele bolączek...:(

 

Po pierwsze, czy w rozmiarze "projektowym" czyli fi70 to okno moze byc uchylne? Jesli tak to jakiej firmy takie okno, bo w tych gdzie ja pytalam takiego małego nie zrobią:(

 

Po drugie czy nie bedzie kolidowalo później z kabiną prysznicową, tzn. czy kabina nie "wejdzie" w okno tym bardziej jesli bysmy je powiększyli do rozmiaru np. fi80??

 

P.S. Pytam bo murarz na razie wstrzymuje sie z wycięciem nam tego okna, az podejmiemy decyzje, ale troche nas ciśnie, a zresztą sama chce miec to "kółko" z głowy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...