Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

Całośc dachu: robocizna (dobry cieśla, dekarz), materiał (dachówka cementowa Braas i wszystkie dodatki, folie paroprzepuszczalne, rynny, stopnie kominiarskie i.t.d. i.t.p, więźba, łaty i kontrłaty) to w zaokragleniu 47 tys.

 

Cena bez podbitki (ta wyjdzie ok. 3000)

 

Aaa i jeszcze jedno. W zestawieniu drewna na więźbę nie ma uwzględnionego drzewa na laty i kontrałaty (ale z reguly w projektach tego nie ma), więc trzeba o tym dodatkowo pamiętać składając zamowienie:)

 

Witam,

Mam do Was pytanie odnośnie komina w pomieszczeniu technicznym. Czy przesuwaliście go w jakikolwiek sposób, czy też wszstko jest w 100% zgodne z projektem?

 

Pozdrawiam,

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Jeżeli możecie Gajkowiaki drodzy to powiedzcie nam jak rozmieścić nagłośnienie 5.1 przy TV na ściance kuchnia-salon. Ja wziąłem to na tzw. czuja i porady znajomych, ale jak gospodarz jest fanem audio, to chciałbym poznać ten pomysł.

 

Ja też na czuja; tylne głośniki na ścianie od ogrodu, przednie, subwoofer i centralny na ścianie TV. Efekt jest niesamowity :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie. Mam pytanie do naszych ekspertów od Alabastra tzn. drogich Gajkowiaków, otóż mój majster głowi się jak wykonać wentylację w łazience na dole i kuchni. Jak Wy to rozwiązaliście? Będę wdzięczny za odpowiedź. :)

Ps. Moja połówka jest zachwycona tą glazurą w górnej łazience.

 

Nie wiem o co dokładnie pytasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całośc dachu: robocizna (dobry cieśla, dekarz), materiał (dachówka cementowa Braas i wszystkie dodatki, folie paroprzepuszczalne, rynny, stopnie kominiarskie i.t.d. i.t.p, więźba, łaty i kontrłaty) to w zaokragleniu 47 tys.

 

Cena bez podbitki (ta wyjdzie ok. 3000)

 

Aaa i jeszcze jedno. W zestawieniu drewna na więźbę nie ma uwzględnionego drzewa na laty i kontrałaty (ale z reguly w projektach tego nie ma), więc trzeba o tym dodatkowo pamiętać składając zamowienie:)

 

Witam,

Mam do Was pytanie odnośnie komina w pomieszczeniu technicznym. Czy przesuwaliście go w jakikolwiek sposób, czy też wszstko jest w 100% zgodne z projektem?

 

Pozdrawiam,

Pawel

 

Wszystko jest zgodnie z projektem, w związku z tym cieśla musiał się sporo namęczyć przy stawianiu więźby. Można ten komin skonsultować z cieślą i on powie jak go przesunąć, aby potem było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możecie Gajkowiaki drodzy to powiedzcie nam jak rozmieścić nagłośnienie 5.1 przy TV na ściance kuchnia-salon. Ja wziąłem to na tzw. czuja i porady znajomych, ale jak gospodarz jest fanem audio, to chciałbym poznać ten pomysł.

 

Ja też na czuja; tylne głośniki na ścianie od ogrodu, przednie, subwoofer i centralny na ścianie TV. Efekt jest niesamowity :)

 

Oj jest jest:)) Tylko ja mam problem z tą ilością pilotów do sprzętu:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całośc dachu: robocizna (dobry cieśla, dekarz), materiał (dachówka cementowa Braas i wszystkie dodatki, folie paroprzepuszczalne, rynny, stopnie kominiarskie i.t.d. i.t.p, więźba, łaty i kontrłaty) to w zaokragleniu 47 tys.

 

Cena bez podbitki (ta wyjdzie ok. 3000)

 

Aaa i jeszcze jedno. W zestawieniu drewna na więźbę nie ma uwzględnionego drzewa na laty i kontrałaty (ale z reguly w projektach tego nie ma), więc trzeba o tym dodatkowo pamiętać składając zamowienie:)

 

Witam,

Mam do Was pytanie odnośnie komina w pomieszczeniu technicznym. Czy przesuwaliście go w jakikolwiek sposób, czy też wszstko jest w 100% zgodne z projektem?

 

Pozdrawiam,

Pawel

 

Wszystko jest zgodnie z projektem, w związku z tym cieśla musiał się sporo namęczyć przy stawianiu więźby. Można ten komin skonsultować z cieślą i on powie jak go przesunąć, aby potem było dobrze.

 

Dokładnie - bo komin został w tym samym miejscu, a podneiśliśmy ścianke kolankową i jeden element więźby wyłaził na komin. Ale mieliśm y naprawdę dobrego dachowca - poradzil sobie z tym a my śpimy spokojnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOZIKOWIE - GRATULACJE z okazji przeprowadzki !!!

Wszystkiego dobrego w nowym domu, oby Wam się jak najlepiej mieszkało :D .

Mam nadzieję,że to nie będzie koniec dziennika budowy :-? Może dziennik z ogrodu...

 

Dziękujemy pięknie:)))

Dopiero dzisiaj, bo niestety był problem z netem w nowym miejscu:))) Mieszka się wspaniale i na razie nie widzimy żadnych wad naszego Alabasterka:))

 

A dziennki ogrodu to dopiero na wiosnę - niestety na razie kasę zbieramy na ziemię do podniesienia się jeszcze wyżej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie. Mam pytanie do naszych ekspertów od Alabastra tzn. drogich Gajkowiaków, otóż mój majster głowi się jak wykonać wentylację w łazience na dole i kuchni. Jak Wy to rozwiązaliście? Będę wdzięczny za odpowiedź. :)

Ps. Moja połówka jest zachwycona tą glazurą w górnej łazience.

 

Nie wiem czy nie za późno na tę odpowiedz bo trochę czasu minęło, ale moze się komuś jeszcze przyda.

 

Wentylacja w łazience - zgodnie z projektem w zasadzie-z tm że przeniesliśmy pion wentylacyjny na lewy tylny róg, zeby zapobiec się tak zwanemu wtórnemu strumieniowi (jednym słowem, zeby nie waliło z kratki pod prysznicem) a ten pion wentylacyjny leci sobie potem w scianie działowej na piętrze do dachu - do komina wentylacyjnego.

 

W kuchni zgodnie z projektem - w rogu, do kominka wentylacyjnego do dachu. A potem rura idzie kawałek w lewo pod sufitem do okapu. Obbudowana płytą GK. Pewnie zamieścimy fotki kuchni to zobaczycie jak to wygląda.

 

Kominków wentylacyjnych w Alabastrze jest dużo - ok 7. Nie rezygnowalism y z zadnego. Każdy jak się okazało na dalszych etapach po coś tam jednak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!Właśnie zczęliśmy budowę alabastra(jednostanowiskowy garaż).Od kilku miesięcy ogladam wasze komentarze i bardzo mi sie przydały.

Piekny dom i wnetrza kulki mnie zachwyciły.!Zazdroszcze takich pomysłów na urządzanie wnętrza ,przytulnie i wspaniale!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do drogich Gajkowiaków.

Czy podnosząc ściankę kolankową wydłużaliście krokwie, czy też ich długość została bez zmian ?

 

ps. Gratuluje zakończenia budowy i przeprowadzki domek jest naprawdę świetny.

 

Oczywiście wydłużaliśmy krokwie. Zadbał o to nasz cieśla/dekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie czy już może rozpoczeli Państwo budowę domu? Chetnie byśmy z żoną podjechli obejrzeć jak się to prezentuje w środku bo zamierzamy kupić projekt tyle że nie możemy sie zdecydować czy 1 czy 2 garaże.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Paweł Włodarek

 

 

My też zakupiliśmy już projekt Alabaster. Jak wszystko b.dobrze pójdzie start 1 lipca :-)

Wybraliśmy technologię Ytong (bo niby ciepły, szybko się robi i wogóle) Na dach planujemy dachówkę betonową.

Budowa pod Warszawą w Otrębusach.

Pozdrawiamy wszystkich budujących :-)

 

Alicja i Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie czy już może rozpoczeli Państwo budowę domu? Chetnie byśmy z żoną podjechli obejrzeć jak się to prezentuje w środku bo zamierzamy kupić projekt tyle że

nie możemy sie zdecydować czy 1 czy 2 garaże

 

Jeżeli macie dylemat, czy dwa czy jedno stanowisko, to już Wam mówię DWA. Wiem to po moich znajomych, teraz żałują, że nie maja dwóch stanowisk, ja również miałem dylemat, ale teraz ja patrzę na ten mój garaż dwu-stanowiskowy to jestem dumny z siebie, że nie wziąłem jednego stanowiska. Polecam zdecydowanie dwa stanowiska. Co prawda przybywa jedno okno, ale to nic z wygodą jaką się ma potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...