Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

Dziwne. Napiszę Wam dokladnie ile tego wyszło jak skończymy. Ale tak jak mówię, wychodzi na to, że z tych 200 m2 jeszcze zostanie.... Oglądałam zdjęcia - ocieplaliśmy jak u joanny po same krokwie. Jednie co to nie zrobiliśmy tych wszystkich ozdób, ale jakoś mi się wierzyć nei chce, ze poszło na to 80 m2 materiału....

 

Dziwi mnie jeszcze, że Joanna pisała, że bardzo dużo odpadów miała. A u nas jakoś nie było tego tak strasznie dużo

Edytowane przez monika i lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My dokładnie zapłaciliśmy za 280 m2 za robociznę, bo firma nie odliczała otworów okiennych i drzwiowych. Wiadomo, jak robi się samemu, to oszczędnie i z głową. Pracownik - byle do przodu, ale i tak w naszym przypadku większe straty byłyby, gdybyśmy sami to robili, praca, praca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek cały już jest oblożony styro. Poszło nam 210 m2.

 

Widze teraz, że warto było to robić samemu, udało się parę zł zaoszczędzić. Jedyna wada, że trwało to prawie miesiąc. No ale to jest takie robienie od 17 do 20 po pracy i w soboty :/ cieszę się, że zdążyliśmy zanim się pogoda nie zepsuła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Strasznie cicho....

Cały czas szukam. Nawet znalazłam jakieś forum kominkowe gdzie pisałyście obie. Może ktoś tam mi pomoże. Ja potrzebuje coś o większych gabarytach bez płaszcza wodnego, z możliwością rozprowadzenia ciepła też na górne pokoje. No i żeby tak sie zmieścic do 10 tys max za calośc. a im mniej tym lepiej :)

Chce sie przejsc jeszcze do salonu z kominkami, ale jka na razie nie mam jak bo pracuje . ale jak bede cos wiedziec to napewno napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny,

Zazdroszcze wam takiej determinacji :) U mnie w calym domu brakuje podłog (panele, plytki), lazienki na dole (gorna jest juz gotowa ;) trzeba tylko skorupki pomontowac). Poza tym trzeba pomalowac sciany, jakies tapety polozyc no i oczywiscie nie mamy jeszcze kuchni, a o meblach to juz nie wspomne. No i schody i kominek ... strasznie tego duzo.Elewacja skonczona, taras i kostka na wiosne.

My chcielibyśmy wprowadzic sie na gotowe juz a na to potrzeba sporo czasu. Takze moze w przyszlym roku? Wszystyko zalezy od tempa prac. Chociaz juz bym chiala mieszkac w Alabasterku ;)

A Wy kiedy planujecie sie powprowadzac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieszkamy teraz u rodziców, zajmujemy ok. 30 - 40 m2. Teraz dojdzie utrzymanie ALABASTRA. Nie stać nas na takie koszta i nie chcemy dłużej się gnieździć.

Jak byśmy mieli czekać, aż wszystko dopniemy na ostatni guzik, to trwałoby to jeszcze pewnie ze dwa lata. Poza tym do tej pory nie odmawialiśmy sobie rodzinnych wyjazdów na ferie czy wakacje z powodu budowy. Uważam, że są rzeczy ważne i ważniejsze. Bardzo cenimy sobie czas spędzony z dziećmi i dlatego nie będę sobie rwać włosów z głowy z powodu braku nowej kuchni, kominka, czy żyrandola. Wielu naszych znajomych tak mieszkało przez jakiś czas, nawet latami trwało dopieszczanie nowego domku, i jakoś przetrwali. Myślę, że damy radę - MUSIMY ;)

Wprowadzamy się do ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA :)

Edytowane przez Joanna&Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jak najszybciej. powody są dwa. pierwszy 29m2 to dla nas zdecydowanie za mało, szczególnie dla Łukasza wychowanego w domu z ogródkiem. Drugi - oczywiście finanse. Musmy sprzedać mieszkanie, by dokończyć dom.

 

Mnie też przeraża wizja mieszkania praktycznie na budowie. mam w planach zrobić kuchnię, łazienkę i jeden pokój. Nie będzie kostki, nie będzie salon, schodów. masakra. No ale pocieszam sie wizją, że nie mamy dzieci, więc jakoś to przetrwamy. Bo z brzdącami mieszkanie w takich warunkach byłoby NIEREALNE.

 

Generalnie w planie mamy ukończyć tylko dół, góra będzie czekać, bo nie jest nas specjalnie niezbędna. dom jest ogromny, a nas jest dwoje :) Mam nadzieję, że przeprowadzimy się zimą, może jeszcze w tym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie skończyliśmy elewację, zagruntowaliśmy dom podkładem, jeszcze i koniec prac zewnętrznych. Teraz druga pilna robota - ocieplenie dachu :) musimy się sprężac, bo jak przyjdzie zima, a dach nie będzie ocieplony to zbankrutujemy na ogrzewanie, a przecież domek trzeba ogrzewać, nawet jak nie będziemy w nim mieszkać. Poza tym muszę w końcu wybrać kafle i zająć się łazienką i w ogóle wziąć się poważnie do roboty, bo się rozleniwiłam po urlopie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy ale z alabastrem walczę od 2008 roku i jak wszystko dobrze pójdzie to wprowadzimy się na początku listopada

Czekam na kuchnię, zabudowy garderób drzwi wewnętrzne kończę schody (mam lane z betonu z drewnianymi stopniami) jakieś drobne malowanie ścian na dole, w kominku się pali (chociaż jeszcze nie pomalowany) łazienki gotowe panele na górze też.

Już niedługo :)

Edytowane przez potegat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...