Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

Dokładnie tak. Na dole mam tylko duza umywalke nablatowa i wc. Nie lubie malutkich prysznicy i dlatego zdecydowalam sie nie wciskac takiego na dol. Za to poszalam na gorze i zrobilam sobie kabine prysznicowa 80x140 :) Dlatego tez może bede miec inny uklad plytek w tej lazience. Ale generalnie uwazam ze te plytki w poziomie beda sie dobrze tam prezentowac.

Monika jesli chodzi o projekt to pierwszy z tych malych rysunków patrzac od lewej strony to rzut sciany gdzie bedzie umywalka z blatem i szafka podwieszana. nie zostalo to naniesione na rysunek zeby nie zaslaniac ulozenia plytek. nastepny rysunek to ta sciana gdzie jest okno. 3 foto to sciana w kibelkiem no i ostatni to sciana z drzwiami.

Nad umywalką chce zrobic wklejane lusto wraz z bokami sięgajacymi z prawej strony do okna a z lewej do drzwi.

Nad zabudowa wc jest wneka w ktorej bedzie cos (tapeta lub farba). Od góry tez jest zabudowana ta sciana, zeby powstala wlasnie wneka a nie tylko poleczka nad geberitem :) Tapeta nad wc rowniez bedzie przechodzic na sciany sasiadujace, czyli do drzwi i do granicy okna.

Mam nadzieje ze troche Ci to przyblizylam :) Płytki beda gladkie czarno-białe, niektore beda mialy strukture w takie male kropeczki. Takze bedzie to bardzo stonowane wnetrze. Najbardziej wyrazistym elementem bedzie czerwona lakierowana szafka pod umywalką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

otwarłam sobie na picassa, tam rysunki były wieksze :)

 

Ja nie mam wyjścia - musze wcisnąć prysznic na dole. Taką kabinę 1/4 koła 90x90.

 

Dlatego też mam problem z tymi płytkami. Wizje mam mniej więcej taka. Ściana gdzie jest geberit będzie zabudowana w ten sposób:

ZD9D96%25257E1.JPG

 

w tej wnęce będzie lustro na całej ścianie. Ściana będzie z wc, umywalką i szafką pod umywalkę.

Ściana z okrągłym oknem ma być cała biała, w rogu będzie kabina 90 cm. i tam gdzie kabina bedzie czarny pas 90 cm, na nim biały panel prysznicowy. Drugi taki czarny pas, będzie na ścianie przeciwnej do tej ściany z wc, w miejscu gdzie będzie kaloryfer drabinkowy biały :)

 

no ale te 90 cm to jest po pierwsze docinanie czarnych płytek, a poza tym białych też, bo długość tej ściany to 2,16. jak zrobię zabudowę 30 cm to zostanie 1,86. Czyli białe płytki bedą 96 cm. Czyli zaś docinanie....

 

Albo poprostu panikuję. Bo sama wymyśliłam łazienkę i boję się ciężaru odpowiedzialności ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wiesz Monika z tymi plytkami tak jest ze nie zawsze sie wpasuja rozmiarem w nasze wnetrze. Musialabys dobrze ja pomierzyc i wysokosc zabudowy dopasowac do plytek zeby bylo jak najmniej docinek. czy tez tego pasa w prysznicu dostosowac do szerokosci kabiny. jak bedziesz miec dobrego plytkarza to na rowno powinien ci fajnie wszystko podocinac. a w ogolnym rozrachunku te docinki nie powinny byc zauwazalne. Ja tez bede musiala poscinac moje plytki bo ta lazienka do ogromnych nie nalezy heehhe damy rade !!! wazne zebysmy realizowały to co sobie zamierzyłyśmy i co nam sie podoba :) w końcu to nasz ukochany alabasterek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje drogie, jak tak sobie powymyślałyście w małej łazience, to nie ma co gadać tylko płacić płytkarzowi za robotę ;)

Ale co tam, przecież to na kilka, albo kilkanaście lat...

Ważne, żeby się szybko nie znudził widok naszej łazieneczki :)

Moniko, stonowana i skromna to będzie moja łazienka. Nie mam projektu (projekt w głowie) - ale mam nadzieję, że będę mogła niedługo ją zaprezentować.

A okna, chociaż na zewnątrz, już myłyście??? Bo ja się przymierzam, ale niech podbitkę najpierw założą, a to już w poniedziałek - choć pogoda mnie odstrasza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt.

Ja generalnie nie przepadam za czarnym kolorem we wnętrzach, ale przy prysznicu szczególnie bym nie chciała ze względu urobienia sobie rąk przy ciągłym picowaniu. Moja serdeczna koleżanka zrobiła sobie całą łazienkę w czarnych płytkach - pięknie, ale zrywała je przy pierwszej okazji i wymieniła na kolor... zgadnijcie jaki... Inna znajoma ma prysznic z szybą grafitową - płacze i myje...

W sklepie prysznic z ciemną szybą z głębokim brodzikiem 90/90 pan właściciel chciał mi oddać za ok. 700 zł. - nie byłam zainteresowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobiłam grafitowy prysznic bo strasznie mi sie podobał, jakos nie umialam sobie go wyobrazic w jasnych plytkach. mam nadzieje ze nie bedzie az tak zle z czyszczeniem ich ;). Monika projekt fajny, ale czy nie masz za duzo czarnych płytek? czy taki jest zamiar czarne na scianach biale na podlodze? Czy moze biale plytki sa kolo okna? nie widze dobrze czy to plytki czy farba ;) ale ogolnie wyglada calkiem fajnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamysł jest taki, że bazę stanowią białe płytki. Czarne natomiats będą w miejscach gdzie beda białe "akcesoria", czyli wc, umywalka, szafka po umywalke - cała jedna sciana. plus czarny pas na jednej sciance z kabiny - na niej bedzie biały panel prysznicowy i jeden gdzie bedzie biały kaloryfer drabinka. Generalnie białych płytek jest wiecej. z czernia w kabinie sie zastanawiam, zalezy od panela. czarne sa sporo tansze - jak nie znajde białego w podobnej cenie to wywale ta czarna sciane w kabinie.

 

Joanno - zanim zdecydowalam sie na kafle duzo czytalam. mysle, ze nie bedzie zle. moja szwagierka ma u siebie i nie narzeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałam Moniko, że tynk położyliście taki niebiesko-szary, ale doczytałam na "mojabudowa", iż to podkład.

U nas prace na poddaszu stanęły - naszemu majstrowi spłonął dom, a raczej dach, ale strażacy wszystko zalali - STRASZNA TRAGEDIA !

Nie mam siły o tym pisać :(

Teraz trzeba się skupić, aby pomóc pogorzelcom. Wierzymy z mężem, że jest wielu ludzi dobrej woli, tylko trzeba do nich dotrzeć, nie będziemy biernie przyglądać się.

Hydraulicy już zamontowali piec i bojler. W poniedziałek będą dalej działać, a potem lekcja obsługi naszego HEITZA.

Podbitka też już czeka. Mam nadzieję, że po niedzieli nam ją założą, bo myszy nam grasują miądzy dachówką a wełną.

Edytowane przez Joanna&Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) podkład. tynk będzie jasny, ale ze względu na finanse odkładamy na przyszły rok.

 

Spróbuj napisać na forum - może znajdzie się ktoś kto zechce pomóc. To okropne, nawet nie chce myślec jak on się musi teraz czuć.

 

My ocieplamy sami. głównie po pracy, czyli od ok.17 do 21-22, aż nam sił wystarczy :) w sumie nie jest źle, w dwa dni zrobiliśmy dwa pokoje pierwsza warstwą, tylko strasznie kłuje to paskudztwo.

 

Muszę pochwalić męża - całą elewacje zrobił sam z wujkiem. na wiosne dołożymy sztukaterię i położymy tynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...