Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to rzeczywiście nie mój Alabasterek. Jechałam tamtedy pare razy sle nie zwróciłam uwagi heheh. Musze sie przyjrzec dokłądnie następnym razem.

A jeśli chodzi o ościeznice to wiem o czym mówisz bo moje drzwi czekaja na zamontowanie w garazu. Im grubszy mur tym drozsza oscieznica z regulacja :( mam nadzieje ze efekt bedzie wart swojej ceny. ale to jeszcze chwilke bo trzeba panele na gorze połozyc.

A tak wogóle to dzisiaj zamówiłam kuchnie :) Za miesiac bedę juz miala cała umeblowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe ościeżnice regulowane - ich cena tak nas powaliła, że postanowiłam zaoszczędzić i trzy sztuki do części gospodarczej zamówiliśmy zwykłe, jednak szybko je zdemontowaliśmy. Należałoby obrabiać te zwykłe i zaczęły się schody, bo pęknięcia są nieuniknione, więc zaczęliśmy wymyślać opaski i kątowniki, a to wraz z robocizną przewyższało koszty ościeżnic regulowanych. Zdemontowane ościeżnice zamontujemy w pokojach na poddaszu na uprzednio obrobioną ścianę, a w pracowni i pralni mam już założone regulowane.

W połowie stycznia wchodzi do nas nowa ekipa na wykończeniówkę. Zaczną robić dół, żebyśmy mogli zamieszkać - chyba w lutym przeprowadzka. Potem zabiorą się za poddasze, czyli wszystko do zerwania do samej wełny i położenia folii i płyt k-g - poprzedni wykonawca wpędził nas w koszta i nerwy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ellwirko, to co mamy na poddaszu jest nie do opisania, ale pokażę kilka zdjęć, tak ku przestrodze - miejcie oczy szeroko otwarte ....

 

IMG_3217.jpg

 

IMG_3222.jpg

 

IMG_3230.jpg

 

IMG_3225.jpg .... i tak prawie całe poddasze - uniflot, uniflot, a o poziomach możemy sobie pomarzyć.

IMG_3223.jpg

Edytowane przez Joanna&Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena była normalna, jak u wszystkich 35 zł./m2.

Trzeba dobrać się do stelaża, bo jest źle wypoziomowany i należy dołożyć go - wykonawcy się nie chciało układać, robił szybko, łatwo, a co nie wychodziło to szpachlował. W jednym pomieszczeniu sufit mamy na różnych wysokościach, poziomów zero - i nie trzeba mieć poziomicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to strasznie beznadzijnie postapil ;] ale tak to juz jest niestety ;]

ale ze mu sie chcialo tak skladac to dziwne bo nam sie nigdy nie chce skladac wolimy wyciac z nowego kawalka :) hihihi

trzeba bylo slac zdjecia i sie pytac co nieco :) moze tez wszytskiego dokladnie nie zrobimy i czasem moge byc w bledzie ale jak cos to sluze pomoca ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Max, bardzo cenię sobie Twoje rady ;) ... a zaczęło się od okien dachowych, na które właśnie Ty zwróciłeś uwagę i kazaliśmy zaraz przerobić. Męczył się partacz jeden, z dwoma oknami 2 tyg. i powiedział, że nigdy więcej tak nie będzie robił, ale nie dziwię się, bo wyszło fatalnie... Mąż był tam codziennie i krzyczał, żeby robić z całych płyt, a nie z odpadów.

Daliśmy pieniądze temu chłopakowi z góry, bo spalił mu się dom... to nasz sąsiad i znajomy, ale potem martwiliśmy się, żeby odpracował to co dostał - taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, ale trzeba to zrobić solidnie, nie chcę wkurzać się, gdy już sobie urządzimy poddasze i szpachel zacznie odpadać.

Dla zainteresowanych kosztami - na tą chwilę budowa naszego Alabastra pochłonęła prawie 400 tys., bez działki :o ... a ile jeszcze włożymy..., nawet nie chcę myśleć. Jedno jest pewne, w te ferie nie pojedziemy na narty :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Joanno - takie rzeczy trzeba zrobić porzadnie, bo ewentualnie późniejsze "naprawianie" to już całkiem spory remont. A chyba nikt kto skończy budowę, nie chce za dwa trzy lata remontu.

A co do kosztów - no cóż ja już dawno straciłam nadzieję, na to, że zmieścimy się w 350 000 zł. Teraz tak tylko ciuchutko się łudze, że nie dobijemy do 500 000 zł. Trzymam kciuki, żeby się jednak wszystko udało. Szkoda tych nerwów i zmarnowanego materiału. Ale dacie radę, co Cię nie zabije :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj sprawdziłam koszty. 315 000 zł z tym co jest na dzisiaj. Z moich obliczeń wynika, ze potrzebujemy jeszcze 60 000 zł, żeby normalnie mieszkać, czyli mieć skończony cały dół. Biorac poprawkę na ta kwotę, bo pewnie będzie milion tematów, których nie policzyłam + 10 000 zł to daje jakieś 385 000 zł, więc ciągle się łudze :)

Prawda jest taka, że może pewne rzeczy kosztuja nas troszkę mniej (praktycznie całe ocieplenie zewnętrzne i wewnętrzne dachu, regipsy robimy sami), ale niestety ciagnie się to w nieskończonośc i wywołuje w nas depresję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeszcze musimy porządnie zrobić poddasze, nie wiem ile nas to będzie kosztować, materiał i robocizna. Płytki i wyposażenie łazienki górnej już mamy, kupimy tylko baterie + robocizna. Panele podłogowe podobno bardzo łatwo się kładzie - może spróbujemy, ale nie wiem jak znaleźć na to czas, no i trzeba kupić jeszcze te panele, czyli kolejny koszt. Jeśli chodzi o wykończenie dołu, to nie mam jeszcze zamówionej kuchni, ale liczę, że w 15 - 20 tys. się zmieszczę - sprzęt AGD już mamy.

Za robociznę na dole uzgodniliśmy 6500 PLN (gładzie, 2 x parapety, malowanie, płytki na podłodze i na ścianie w kuchni). Jeszcze mam zamiar zrobić szafę w wiatrołapie - przed wprowadzeniem się. U nas strasznie dużo kasy idzie na koparkę, ciągle równamy, kopiemy, podsypujemy - taką działkę sobie kupiliśmy :( Można dostać depresji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...