Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

Co do galerii wozika to zdjęć już nie dodawali bo w sumie budową się skończyła :wink:

Jak jeszcze działała to można było podejrzeć jakieś drobiazgi oglądając np. zdjęcia Hani :lol:

 

Co do dodatkowego okna połaciowego to od razu o nim pomyślałem bo może być troche ciemno, a i u was też je zauważyłem. Co do wyjścia z jadali to my być może zdecydujemy się jednak na otwierane choćby i z poprzeczką. (ale muszę wszystko jeszcze wymierzyć i przemyśleć) Zamierzam z boku zrobić tai ładny zadaszony taras wtedy tylko otworzyć "drzwiczki" i ze stołem wyjechać na tarasik - sobotnie sniadanko w promieniach rannego letniego słoneczka hmmmmmmm

 

ALABASTER33 - Mam jeszcze małe pytanko !

Czy znacznie powiększają się pomieszczenia po podniesieniu ścianki kolankowej. Czy zmieniliscie rozmieszczenie urządzeń w łazience na górze??? bo trochę się nad tym głowie.

 

Z tym śniadaniem na tarasie to super sprawa, też na to liczymy. Jeśli chodzi o wielkość pomieszczeń po podniesieniu ścianki kolankowej to pytanie raczej do mojego męża niż do mnie. Zapytam. Ale podnoście ściankę koniecznie. Z tego co pamiętam to również budujecie garaż jednostanowiskowy tak więc tym bardziej podnieście ściankę chociażby z uwagi na łazienkę - łatwiej ustawna. My nie mamy pralni więc wszystko musimy upakować w łazience. Nie mamy jeszcze do końca zrobionego projektu łazienki, jak będzie to wkleję zdjęcia. Drzwi do łazienki trochę przesunęliśmy tak aby weszły 2 umywalki w zabudowie z regipsów (w tym samym miejscu co w projekcie), dalej we wnęce prysznic z regipsów, na ściance prysznica grzejnik łazienkowy co by można było powieścić mokre ręczniki czy inne skarpetki i wówczas nie będzie to widoczne od strony drzwi, a po drugiej stronie na wysokości ścianki prysznica z grzejnikiem niska ścianka przy której stanie wanna narożna, a z drugiej strony przy skosach pralka, schowana za ścianką. Natomiast kibelki będą na przeciwko umywalek. Tak więc otrzymamy łazienkę podzieloną na dwie części: łazienkowo-kąpielową oraz pralnianą. Mam nadzieję że coś z tego zrozumiecie. :D Włączenie zakamarka przy schodach do łazienki przemyślcie jeszcze, bo to okno fajnie doświetla klatkę schodową, przestrzeni komunikacyjnej na piętrze wcale nie ma tak dużo, nam nawet niechcący murarze przesunęli jedną ścianę powiększając hol na górze i według nas jest wygodniej, a pokój na tym nie stracił. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...hmmm

to w końcu macie tam garderobę czy WC, czy może to i to - bo sie pogubiłem...

 

:lol: Mamy w każdym pokoju garderobę, osobne WC, a w łazience (zaraz za prysznicem) chcemy postawić delikatną ściankę (może z luksfery), za którą schowamy pralkę i powiesimy linki na pranie (możemy sobie na to pozwolić dzięki podniesieniu ścianki kolankowej). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie jak rozwiązaliście problem z rozprowadzeniem ciepła z kominka do górnych pomieszczeń? Czy przewody cieplne nie zajmą zbyt dużo garderoby nad kominkiem? Gajkowiaki-jak to zrobiliście? Pomóżcie bo spędza mi to sen z powiek. Dzięki.

 

M.in. dlatego ja sie decyduję na kominek z płaszczem wodnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie jak rozwiązaliście problem z rozprowadzeniem ciepła z kominka do górnych pomieszczeń? Czy przewody cieplne nie zajmą zbyt dużo garderoby nad kominkiem? Gajkowiaki-jak to zrobiliście? Pomóżcie bo spędza mi to sen z powiek. Dzięki.

 

Przewód cieplny to raptem jedna rura, która biegnie na poddasze. Kominy mamy murowane, więc same z siebie zajmują już sporo miejsca. Jedna rura niewiele tu zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuband gratulacje :D , szkoda tylko że nie można powiększyć zdjęć. Z tego co udało mi się dostrzec to prawie wiernie trzymacie się projektu. Ciekawi mnie jak będzie z oknami i dachówką.

 

Wozik dziękuję za kuchnię, fajnie wygląda barek, super oświetlony. U nas ustawienie w kuchni będzie podobne. Zastanawiamy się tylko czy barek, czy coś niższego, przedłużenie blatu, ala stół. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dołączam do Waszego grona. Właśnie odebrałem nieprawomocne pozwolenie na budowę - projekt Alabaster 1G - w Dębicy woj.podkarpackie. Mam parę pytań od początkującego. Jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć to podaję swój mail: [email protected] Chodzi mi o pytania typu: jeśli ktoś budował z maksa to ile go trzega kupić, ile cegły, jeśli ktoś z bloczków betonowych to ile szt. Chcemy zacząć na wiosnę, teraz chcemy zgromadzić trochę materiałów i wiedzy co po koleji mamy załatwiać.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U nas więźba na ukończeniu (zazdroszę tym, którzy zdążyli pokryć już swoje dachy). Dekarz wchodzi za trzy tygodnie. Mam nadzieję, że uda nam się wykonać plan minimum na ten rok i przykryjemy dach dachówką.

Dach nie będzie deskowany, tak więc staramy się wybrać jakąś dobrą membranę. Biorę pod uwagę Tyvek PRO i DORKEN VENT S.

Widzę, że kilka osób również zrezygnowało z deskwowania, napiszcie proszę na jaką membranę się zecydowaliście.

 

Pozdrawiam,

Pawel_S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie proszę na jaką membranę się zecydowaliście.

Witam. My zdecydowaliśmy się na folię paroizolacyjną. Dekarze mówili, że jak ktoś kładzie dachówkę do bez sensu jest deskować, dobra folia jest wystarczająca. Zaznaczam, że dobra folia. Ja dałem DELTA MAX firmy Dorken. Dekarze mówili, że to jest najlepsza folia, jedna z najlepszych. Jest dwóch producentów właśnie Dorken i jakis inny, ale nie pamiętam jaki. Ale co za tym idzie jakość =wyższa cena, dużo wyższa. Jak robiłem wycenę całości dachu to gdy zażądałem o wycenę uwzględaniającą właśnie tę folię to wyszło mnie o ok. 2500zł więcej. Ale zdecydowałem się na nią. Więc myślę, że dobra foia to podstawa dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...