Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gniazdo os


Recommended Posts

Co zrobic z gniazdem os w ziemi, gniazdo jak zaobserwowałam ma dwa wejscia, (poszukam moze jeszcze jakies znajdę), a juz mnie jedna franca uchlastała, mam małe dzieci , ktore czesto zabieram na dzialkę. Zasypać , podpalić wlać śmierdziela co szybkie i skuteczne i nie groźne?

W gnieździe widoczna jest gołym okiem konstrukcja budowlana os. Poradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co zrobic z gniazdem os w ziemi, gniazdo jak zaobserwowałam ma dwa wejscia, (poszukam moze jeszcze jakies znajdę), a juz mnie jedna franca uchlastała, mam małe dzieci , ktore czesto zabieram na dzialkę. Zasypać , podpalić wlać śmierdziela co szybkie i skuteczne i nie groźne?

W gnieździe widoczna jest gołym okiem konstrukcja budowlana os. Poradźcie

 

straz pozarna wezwac - na co ty jeszcze czekasz?!?! :o

ja nie wiem... i jeszcze jak mowisz ze masz male dzieci... :-?

 

poczytaj sobie o aktorce Ewie Salackiej :-? ona byla co prawda uczulona , ale jak iles tam os uzadli to nawet nieuczulona osoba moze sie przekrecic (nie mowiac juz o sytuacji jak np osa znajdzie sie w soku i uzadli w jezyk lub gardło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie straż dwa razy usuwała gniazda szerszeni. Szybko, fachowo i bezpłatnie. W tym roku miałem już kontakt z osą. Ucięła mnie w... język.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic z gniazdem os w ziemi, gniazdo jak zaobserwowałam ma dwa wejscia, (poszukam moze jeszcze jakies znajdę), a juz mnie jedna franca uchlastała, mam małe dzieci , ktore czesto zabieram na dzialkę. Zasypać , podpalić wlać śmierdziela co szybkie i skuteczne i nie groźne?

W gnieździe widoczna jest gołym okiem konstrukcja budowlana os. Poradźcie

 

A jakby tak szlauf z woda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle,że szlauf- jest za wolny. a może zasypać koparką z duzej łychy- to mam na miejscu.Jak zabraknie tlenu to chyba zdechną NIE??

Czy za przyjazd strażaków sie płaci?

 

 

z tego co wiem - nie , bo takie gniazdo moze byc po prostu zagrozeniem zycia

 

absolutnie nie likwidowalabym na wlasna reke!!!! i nie namawiala na to innych

zadne szaluchy z woda ( sic :o ?!?!?) zadne zasypywanie ziemia

to naprawde moze byc duze ryzyko :-?

po co narazac siebie czy dzieci skoro do obowiazkow sluzb (wlasnie strazy , czy sluzb miejskich ) nalezy likwidowanie takich gniazd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidacja gniazda przez strażaków, jak już napisałem wcześniej, jest bezpłatna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak szlauf z woda ?

 

Chodzi chyba o szlauch (taka giętka rurka), bo nie ma czegoś takiego jak szlauf :)

 

zalezy w jakim rejonie :lol:

 

wodą nigdy. Nie uciekniecie.

Są brutalne metody. Ale nie każdy potrafi. Radzę tak jak inni poprosić strażaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polewanie gniazda wodą to chyba najgorsze i najmniej skuteczne rozwiązanie. Po pierwsze, jak odkręcisz wodę to końcówka węża zacznie się ruszać i możesz nie zalać gniazda, a rozwcieczysz tylko osy, po drugie zniszczesz samo gniazdo, a osy pozostaną i zbudują zaraz nowe.

Nie ryzykuj, zadzwoń po strażaków, nawet ochotnicza straż to robi. Jeszcze dzieci będą miały frajdę, że taki strażacy przyjechali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKy wezwe straż

 

jasne... niech sie lasy pala a strazacy bede za muchami ganiac :evil:

http://www.osppniewy.republika.pl/dziennik.html

 

zagrozenie zycia to bedzie jak jestes uczulony... i Cie osa ugryzie...

 

kazde takie wezwanie strazy to odciagniecie jej od kogos kto moze tego naprawde potrzebowac!

 

Wezwij firme ktora to zrobi, ale nie marnuj czasu ludzi ktorzy ratuja zycie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz, zapewne mieszkasz w dużym miescie gdzie ma kto interweniować w takim przypadku, na wsi ludzie radzą sobie sami, sporadycznie wzywaja straż, w małych miastach tylko straż , za to w dużych jest trudny wybór wśród firm zajmujacych sie osami! ja na szczęście mieszkam i buduje się w małym mieście tam moge wezwać tylko straż i zwyczajowo ona sie tym zajmuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz

nie nie zartuje! moze faktycznie na wsi jest troche inaczej, ale widzialem juz pare razy jak ludzie zwracali sie z pierdolami do strazy, ktora i tak zaraz byla zawracana bo gdzies byla bardziej potrzebna.

 

ciekawe tylko co sie stanie jak kazdy bedzie tak robil??

 

u mnie jest duzo os, kopia sobie gdniazda w piasku... i nikt z tego nie robi tragedii... raz nawet zrobily sobie gniazdo na poddaszu.... i jakos nic sie nie stalo, poszly sobie...

 

ale... jak nie masz wyjscia to nie masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Mazon - przepraszam bardzo !!!! ale PUKNIJ SIE MOCNO W GLOWE :evil:

 

Skad wiesz czy np dzieci acca5 wlasnie nie sa uczulone??? jasnowidz? telepata???? z fusow wywrozyles?????

a nawet jak nie sa to - co ma je acca narazac na uzadlenia?

albo na to ze osa wleci do domu przyciagnie je cos slodkiego i i np dziecko wypije taka ose z sokiem??? Uzadlenie w jezyk gardlo szyje jest SMIERTELNIE niebezpieczne!!!

A wiesz ILE potrzeba uzadlen zeby nawet nieuczulona osoba trafila do szpitala???? (moze nie 2 nie trzy ale caly roj os jak najbardziej da rade!!!)

Wiesz jak niebezpieczne moze byc likwidowanie tego na wlasna reke???

 

Do zadan strazy pozarnej nalezy takze usuwanie gniazd os - to chyba oczywiste ze jakby sie palil las czy dom to najpierw straz jedzie tam , dopiero pozniej do gniazda os, czy kotka na drzewie ...

 

Chcesz narazac siebie albo swoja rodzine w przypadku takiej sytuacji? Twoja rodzina twoja sprawa i twoje osy, ale nie pisz glupot i nie podawaj argumentow ktore sa smieszne - juz lepiej pozakladaj co chwila coraz to nowe watki w dziale ogrody pt " Co to za roslinka u mnie rosnie" przynajmniej nikomu tym nie szkodzisz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Nie wolno niszczyć gniazda w dzień. Nie jest problemen osa w ziemi, ale taco jest w powietrzu. Przy niszczeniu gniazda, te w ziemi mogę już się nie wydostać, ale co z tymi które latają?

 

Późny wieczór, jak już całe stadko siedzi w środku można coś kombinować. Ale uwaga na strażnika. Czasami widać, jak przy wyjściu z gniazda siedzi sobie taki i patrzy. Nic nie robi, nie lata, patrzy. Jak widzi zagrożenie to startuje.

 

Najlepszy jest ogień z dezodorantu :D . Czasami pomaga pianka montażowa :o , jak jest małe wejście do gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak szlauf z woda ?

 

Chodzi chyba o szlauch (taka giętka rurka), bo nie ma czegoś takiego jak szlauf :)

 

zalezy w jakim rejonie :lol:

 

wodą nigdy. Nie uciekniecie.

Są brutalne metody. Ale nie każdy potrafi. Radzę tak jak inni poprosić strażaków.

 

Majka , dlaczego ja tak napisalem , w jakim rejonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejscia do gniazda sa dwa, oba wielkości nory lisa w odleglości od siebie w linii prostej ok. 2 metrow lub ciut wiecej. w pon, rano wzywam strazakow. niech cos wymyslą. Oni za pewne maja dobre metody - moze podpalą :o lub zaleja wodą :roll: , choć wolę ogień kontrolowany. :) :wink:

jutro jadę podlewac chudziaka to się jeszcze przyjrzę z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...