Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gniazdo os


Recommended Posts

... bardziej jestem wkurzona na to ze zamiast wziac sie do roboty to tylko telefonicznie udzielaja rad Co to infolinia czy straz pozarna???

Pełnią dyżur i oby nigdy nie musieli brać się do roboty przy gaszeniu pożarów. Pewnie wyjazdy do os odpuszczają sobie, może słusznie zachowujac gotowość do poważniejszych zagrożeń.

I nigdy tez nie widzialm, zeby ktorys z nich ratowal czyjes zycie,
Pewnie nie zabierają Cię na akcje ratownicze jako obserwatora i dlatego nie widziałaś ich przy pracy.

 

Taki to jest zawód strażaka, że nie gaszą pożarów jak sie nie pali. Płacą im nawet wtedy jak nie gaszą pożaru ani nie psikaja osich gniazd i to Cię tak wkurza. Oni pracują jakby na dniówkę a nie na akord :) .

Lekarze w pogotowiu też nie jadą na ratunek, jeżeli nikt ich nie wzywa i czasami przez wiele godzin czekają gotowi do wyjazdu.

..a nazywam ich osilakmi dlatego, ze czsto podczas tych zaczepek chwalili sie swoja watpliwa tezyzna fizyczna

Tego nie rozumim :(

Czyli jak słabi fizycznie to znaczy, że są osiłkami? Czy dlatego, że udają silnych a Ty ustaliłaś, że są watpliwej tężyzny?

Wedle Słownika języka polskiego: osiłek = Ťczłowiek dobrze zbudowany, silny; siłacz, atletať a potocznie: Ťsilny a głupiť

..widzialm jak oni niszczyli swoje upijajac sie codziennie

Jeżeli tak jest, proponuję poinformuj o tym ich przełożonych.

Nie będzie to obrzydliwy donos lecz dobry uczynek obywatelski i może to przyczynić się do uratowania czyjegoś życia (trzeżwi strażacy w akcji to ważne).

 

W sumie to chyba przsadzasz i generalizujesz z tymi osiłkami i codziennie pijanymi strażakami.

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Sorry,ze sie wtracam ale czy ogolna opinia o Polakach malkontentach musi byc podtrzymywana???

Ja i moj syn jestesmy alergikami i w spokoju czekalismy na przyjazd strazy zeby nam usuneli gniazdo os...

jak nam powiedzieli,ze maja juz takich zgloszen 7-9...

Szanujcie sami siebie i swoja prace/zajecie, bo kiedys ktos i was tak bedzie ocenial :wink:

Oby to nie byl malkontent :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich Piszący szczególnie tych którzy bronią Strażaków.

 

spiesze donieść że tak naprawde to nigdzie nie ma zapisów że SP ma jeździć do os i szerszeni...

pojechali pierwszy raz bo ktoś ich poprosił/ zadzwonił..

 

media to upowszechniły (i sami strażacy przez niedokońca profesjonalne wypowiedzi to mediów..) teraz pod presją społeczństwa jeżdża..

ograniczają wyjazdy (koszty) i jeżdża do tych które zagrażają życiu, i "gniazd" w miejscach publicznych

 

ostatnio jest krajowa fobia (w zwiazku z wiadomym wydarzeniem.) niszczymy osy już wszedzie.. biedaczki nawet w parkach i na wsiach (sic!)nie mogą być bezpieczne...

 

moja rada:

daj szanse osom.. jeśli naprawde boisz sie o Dzieci -dzwoń

ale musisz liczyć się że każa Ci zakupić środek (nie przewidzano środków na tego typu akcje) lub że nie przyjadą...

 

pijaństwo: Twoim obowiązkiem jest zadzwonić do ich przełożonych..(to OSP czy PSP)

Komendant Powiatowy/Miejski PSP (w godzinach pracy biura 7-16) lub wyżej Komenda Wojewódzka PSP.

choć moim zdaniem czasy pijaństwa w straży dawno dawno się skończyły..

 

pozdrawiam

Marek- strażak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, jestem pełen uznania dla ludzi z OSP z pobliskiej wsi. Byli u mnie 2 razy do gniazd których nie byłem w stanie zniszczyć bezpiecznie sam. Nigdy nie kazano mi kupić środka owadobójczego. Pakowali szerszenie w worek i podobno wywozili je w oddalone od siedzib ludzkich miejsce.

Nie jestem alergikiem, ale z uwagi na rodzaj pracy rozumiem doskonale Marka S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
Co zrobic z gniazdem os w ziemi, gniazdo jak zaobserwowałam ma dwa wejscia, (poszukam moze jeszcze jakies znajdę), a juz mnie jedna franca uchlastała, mam małe dzieci , ktore czesto zabieram na dzialkę. Zasypać , podpalić wlać śmierdziela co szybkie i skuteczne i nie groźne?

W gnieździe widoczna jest gołym okiem konstrukcja budowlana os. Poradźcie

 

 

Zamykając temat, bo raczej chodzi chyba o rady a nie dywagacje moralno/etyczno/filozoficzne. Od 2-3 lat walczę z osami i podobnymi na strychu i w podbitce. Wybrać się do castoramy, ogrodniczego tudzież innego sklepu z chemią, kupić preparat na osy i inne w aerozolu, puszkę praktycznie zużywa się w jednym psiknięciu z odległości 3-5 metrów, używać zgodnie z instrukcją wieczorem lub w deszczowy dzień mniejsza ich aktywność. Trup murowany i problem z głowy. Straż używa tych samych specyfików. Wzywać straż gdy gniazdo jest trudno dostępne np. wysokość. To na tyle.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...