Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gniazdo os


Recommended Posts

Co zrobic z gniazdem os w ziemi, gniazdo jak zaobserwowałam ma dwa wejscia, (poszukam moze jeszcze jakies znajdę), a juz mnie jedna franca uchlastała, mam małe dzieci , ktore czesto zabieram na dzialkę. Zasypać , podpalić wlać śmierdziela co szybkie i skuteczne i nie groźne?

W gnieździe widoczna jest gołym okiem konstrukcja budowlana os. Poradźcie

 

ja dzwonilam do strazy pozarnej i zanim przyjada kazali kupic czarny raid na osy i szerszenie.

REWELACJA - od jednego zastosowania padły....trzeba tylko proskac wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skad wiesz czy np dzieci acca5 wlasnie nie sa uczulone??? jasnowidz? telepata???? z fusow wywrozyles?????

 

nie wiem, ale czy napisalem ze sa???

 

a nawet jak nie sa to - co ma je acca narazac na uzadlenia?

 

nie - a czy napisalem ze ma???

 

albo na to ze osa wleci do domu przyciagnie je cos slodkiego i np dziecko wypije taka ose z sokiem??? Uzadlenie w jezyk gardlo szyje jest SMIERTELNIE niebezpieczne!!!

 

oddychanie tez jest niebezpiecznie, nie mowiac juz o piciu herbaty... przeciez mozna dostac zatoru, albo sie sie utopic!

 

A wiesz ILE potrzeba uzadlen zeby nawet nieuczulona osoba trafila do szpitala???? (moze nie 2 nie trzy ale caly roj os jak najbardziej da rade!!!)

Wiesz jak niebezpieczne moze byc likwidowanie tego na wlasna reke???

 

No przyznaje sie bez bicia ze tego akurat nie wiem, ale moza nas uswiadomisz?

 

Do zadan strazy pozarnej nalezy takze usuwanie gniazd os - to chyba oczywiste ze jakby sie palil las czy dom to najpierw straz jedzie tam , dopiero pozniej do gniazda os, czy kotka na drzewie ...

 

to oczywiste, pewnie tez jest oczywiste ze wozow technicznych jest nieograniczona ilosc wkazdej chwili dyspozycyjnych i w oka mgnieniu dojada tam gdzie potrzeba

 

Chcesz narazac siebie albo swoja rodzine w przypadku takiej sytuacji?

 

nie, a czy ja cos takiego napisalem?

 

Twoja rodzina twoja sprawa i twoje osy, ale nie pisz glupot i nie podawaj argumentow ktore sa smieszne - juz lepiej pozakladaj co chwila coraz to nowe watki w dziale ogrody pt " Co to za roslinka u mnie rosnie" przynajmniej nikomu tym nie szkodzisz :lol:

 

ciesze sie ze czytasz moje watki :)

 

 

powtorze poraz kolejny, bo konkluzja chyba Ci umknela ;)

 

"Wezwij firme ktora to zrobi, ale nie marnuj czasu ludzi ktorzy ratuja zycie!"

 

"ale... jak nie masz wyjscia to nie masz..."

 

co oznacza:

 

daj szanse tym ktorzy tego moga bardziej potrzebowac, a jezeli nie ma innego rozwiazania i trzeba skorzystac z tego co jest kozystaj swiadomie, a nie dlatego ze jest to za darmo i ze sie nalezy!

 

moim zdaniem straz pozarna nie powinna zajmowac sie takimi sprawami, gniazdo os nie jest zagrozeniem zycia - ale nie kazdy musi sie z tym zgadzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Marku, straż nie jest darmo. Jest utrzymywana, podobnie jak policja z naszych podatków. Acca też je płaci i ma święte prawo wezwać straż do zadania jakie na nią nakładają odpowiednie przepisy. Tak samo może wezwać policję jeśli jakiś łobuz będzie chciał wejść do jej mieszkania. Oczywiście jeśli chcesz i stać Cię na to, możesz w takiej sytuacji zatrudnić firmę ochroniarską, ale to będzie Twój wybór. Usuwanie gniazda os jest dość ryzykowne dla kogoś kto nie wie jak to zrobić i nie ma odpowiedniego wyposażenia, a ukąszenie trzech os nawet dla osoby nieuczulonej na jad może stanowić zagrożenie dla życia.

Acca spytała co robić i staraliśmy się jej wytłumaczyć jak pozbyć się os w najbezpieczniejszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalnie, masz racje tylko wytlumacz to komus komu wlasnie pali sie chalupa... a on czeka kolejne 2min - bardzo dluuugie 2 minuty!

 

jakby jednak nie spojzec oboje doradzamy podobnie tzn. skontaktowac sie ze spacjalista - nie robic tego samemu. to napewno sluszny kierunek.

 

pozdrawiam

marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem gniazdo os w ściance barakowozu na działce.

Nie ruszałem dopóki nie ugryzła mnie w brzuch.

Wtedy użyłem wypróbowany sposób: wieczorem (ciemno) wpuściłem przez otwór sporo muchozolu. Rano kilka leżało nieżywych na ziemi. Gdy rozbierałem barakowóz po roku, w tym miejscu była ich dość spora gromadka.

W ziemi z osami samej nie próbuj. Trzeba conajmniej dwóch, którzy się na tym znają.

Jeśli cokolwiek robić (nie dotyczy strażaków) przy gniazdach owadzich jak np. osy, to tylko wieczorem po zapadnięciu zmroku, chociaż szerszenie wtedy też są aktywne.

Uważam, że w tym przypadku najlepiej jest powiadomić strażaków.

 

ps. dobrym do takich przypadków jest również preparat "aqua py"

Można go używać jako aerozol lub z opryskiwaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalnie, masz racje tylko wytlumacz to komus komu wlasnie pali sie chalupa... a on czeka kolejne 2min - bardzo dluuugie 2 minuty!

 

jakby jednak nie spojzec oboje doradzamy podobnie tzn. skontaktowac sie ze spacjalista - nie robic tego samemu. to napewno sluszny kierunek.

 

pozdrawiam

marek

 

Parę postów wyżej Marku dałeś link do książki raportów straży. Czyż nie zauważyłeś pewnej specjalizacji? Inny oddział jedzie do pożaru trawy, inny do usuwania owadów. A imprezy? Błagam Cię, przestań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, ja o tym doskonale wiem i to jest oczywiste ze nie wysla wielkiego wozu strazackiego w tym celu... (mam nadzieje)... , co nie zmienia faktu ze cala machina jest uruchamiana dla jakiejs pierdoly ktora moglby zajac sie ktos inny mniej specjalizowany, bardziej dostepny, tanszy, prawda?

 

jezeli w strazy jest dedykowana jednostka zajmujaca sie tylko takimi sprawami, to naprawde nie widze problemu i koniec tematu, ale moim zdaniem ci sami ludzie/sprzet jada wrazie koniecznosci do pozarow i do innych duzo wazniejszych zdazen (z jakiejkolwiek sekcji by nie byli).

 

poprostu nikt mnie nie przekonal do zmiany zasadniczej opinii w tym temacie. to ze acca nie ma wyboru i jest zmuszona do (przepraszam - ma mozliwosc) skorzystania z takiej uslugi to dla mnie zlo konieczne a paradoksalnie zgodnie z tym co piszesz przypuszczam ze im mniejsza miejscowosc tym specjalizacja w strazy jest mniejsza.

 

jestem pewien rowniez ze jakbys zobaczyl cene jaka placisz za ta usluge (na (nie)szczescie jej nie zobaczysz bo jest gleboko ukryta) i porownal ja z cena rynkowa - cena rynkowa bedzie nizsza, ale na to niestety bezposrednio wplywu nie mamy.

 

ok. jak dla mnie koniec dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. jak dla mnie koniec dyskusji.

 

Zgadzam się. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam tylko donieść ,że gnaizdo os zostało zasypane dwoma wywrotkami ziemi czarnej do ogrodu- z obu stron oczywiscie -chyba tego nie przebiją , mam nadzieję. Zobaczę póżną jesienią co z tego będzie, no chyba ,że wcześniej rozgarne te ziemię po całych włosciach. Zależy kiedy będzie koparka. Straży nie zdązyłam zawiadomić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak szlauf z woda ?

 

Chodzi chyba o szlauch (taka giętka rurka), bo nie ma czegoś takiego jak szlauf :)

 

zalezy w jakim rejonie :lol:

 

wodą nigdy. Nie uciekniecie.

Są brutalne metody. Ale nie każdy potrafi. Radzę tak jak inni poprosić strażaków.

 

Majka , dlaczego ja tak napisalem , w jakim rejonie ?

 

 

mój szanowny /Galicja/ uważa, że jest slowo szlauf i za nic nie da się przekonać, że szlauch :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam tylko donieść ,że gnaizdo os zostało zasypane dwoma wywrotkami ziemi czarnej do ogrodu- z obu stron oczywiscie -chyba tego nie przebiją , mam nadzieję

Z armaty do wróbla :D :D :D ale można i tak :D

 

..

 

przebiją 8) Jakis tydzień potrzebują :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kazde takie wezwanie strazy to odciagniecie jej od kogos kto moze tego naprawde potrzebowac!

 

tia, chyba odciagniecie ich od flaszki, ktore by im dobrze wyszlo na zdrowie. Niestety mieszkalam kolo strazy i widzialam jak "pracowali" - albo imprezowali, albo przez okno lub wylegujac sie na laweczce przed remiza zaczepiali przechodzace dziewczyny i kobiety.

 

Sorry, nic by im sie nie stalo, gdyby na chwile 2 osilkow podjechalo i pomoglo unicestwic stado os, a nie przez tel udzielali rad, jakie kupic srodki i sugerowali, zeby niewprawieni ludzie, moze tez i uczuleni, sami probowali sobie radzic z problelem :evil:

 

Wlasnie mam podobny probelm - kolo tarasu, gdzie objadowali moi tynkarze i gdzie nieraz pozostawiali resztki jedzenia :evil: , w ziemi zaroilo sie stado os. Sam boje sie z nimi walczyc, bo nie wiem dokladnie jak duzy to jest roj - zidentyfikowalam tylk 2 wyjsci, ale pewnie jest ich wiecej :o . No coz, bede musiala odciagnac strazakow od "ratowania lasu"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kupilam taki preparat fiormy Raid na osy i szerszenie, kolo 16 zl za puszke

w ciagu paru minut zabilo je wszystkie

No i to jest rozwiazanie!!

Tym Raidem zniszczyłem w ubiegłym tygodniu dwa gniazda os w moim garażu. A strażacy to niby czym niszczą osy?

 

Wojty pisze:

Sorry, nic by im sie nie stalo, gdyby na chwile 2 osilkow podjechalo i pomoglo unicestwic stado os,..

To nie są żadne osiłki to są ludzie, strażacy ratujacy innym życie i mienie.

Skoro tak pogardzasz tymi ludzmi to dlaczego sama boisz się zniszczyć tego gniazda os? Do pożaru też pewnie byś wzywała osiłóków?.

 

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zimš znaleŸliœmy na strychu nieużytkowym 3 gniazda os, nie wiem czy dlatego, że ostatnia zima była b. mroŸna czy dlatego, że zimš "œpiš" - nie było żadnych problemów z ich usunięciem, po prostu ostry przyrzšd i jakiœ grubszy wór. Wogle mieliœmy wrażenie, że zamarzły.

Tak więc wœród wielu metod (dla osób, które mogš poczekać, bo gniazdo os jest w miejscu z daleka od osób - polecam zaczekać do zimy. C

hoć przyznam, że wówczas wczeœniej nie wiedzieliœmy o kłopotliwych sšsiadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty pisze:

Sorry, nic by im sie nie stalo, gdyby na chwile 2 osilkow podjechalo i pomoglo unicestwic stado os,..

To nie są żadne osiłki to są ludzie, strażacy ratujacy innym życie i mienie.

Skoro tak pogardzasz tymi ludzmi to dlaczego sama boisz się zniszczyć tego gniazda os? Do pożaru też pewnie byś wzywała osiłóków?.

 

..

 

po pierwsze nie pogardzam, bardziej jestem wkurzona na to ze zamiast wziac sie do roboty to tylko telefonicznie udzielaja rad :evil: Co to infolinia czy straz pozarna???

I nigdy tez nie widzialm, zeby ktorys z nich ratowal czyjes zycie, raczej widzialm jak oni niszczyli swoje upijajac sie codziennie, a nazywam ich osilakmi dlatego, ze czsto podczas tych zaczepek chwalili sie swoja watpliwa tezyzna fizyczna :-?

 

Pytasz sie czemu sama tego nie zrobie - z prostego powodu - bo mi nasze Panstwo nie placi za gaszenie pozarow, usuwanie gniazd os wystarczy ze uczciwie palce podatki m.in. na staz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...