Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Darek za jaką cenę będziesz chciał sprzedać swój kibelek ?

darkuzet napisz coś więcej o hydroforze budowlanym, będę zainteresowany.Pozdrawiam!

DarekZet ja bym była zainteresowana szopką tak jakoś za miesiąc, a może nawet i sławojką w pakiecie, więc może moglibyśmy się zgrać? :)

 

 

Niebawem do sprzedania będę miał pakiecik startowy budowlańca, zestaw będzie się składał z:

- szopka drewniana (4x3m)… nie jest zbyt urodna ale wytrzymała dwa lata i wytrzyma jeszcze kilka … szopka jest tymi ręcami robiona ;) … solidna konstrukcja drewniana, dach kryty papą, lampa oświetleniowa na dachu, w środku oświetlenie i gniazdko elektryczne, cztery stylowe drewniane półki, stoliczek i ławka dla znużonych budowlańców :)

- złącze elektryczne tymczasowe (ErBetka czy jak to zwą) … dwa gniazda siłowe (16 i 32), cztery gniazda na 230V, podlicznik trójfazowy (np. do rozliczeń za prąd z sąsiadem) oraz 50mb kabla ziemnego (chyba 5x4) … RBtka jest zainstalowana w szopie, ale można ją odkręcić i zamontować gdzieś indziej

- jakieś 130 płyt betonowych (35x35x6cm) – ułożone na palecie … doskonałe jako podłoga do szopki

- obrzydliwie brzydki ale za to przytulny kibelek z płyty warstwowej … jako wyposażenie extra deska sedesowa i dwucalowy gwóźdź na srajtaśmę

- hydrofor (Al-ko)ze zbiornikiem 20l … dwa razy zamarzł podczas zimy ale wytrzymał i nadal działa super sprawnie … tynkarze zachwalali, że utrzymuje wysokie ciśnienie i agregat tynkarski działał bez problemu

- dwie plandeki niebieskie 6x12m – przydają się do przykrycia w niespodziewanych sytuacjach

- zardzewiała beczka metalowa z podziurawionym dnem … idealna do spalania śmieci – niestety puszki po piwie się nie palą :(

Całość będzie dostarczona samochodem z HDSem w obrębie do 20km od Wołomina. Ceny jeszcze nie ustaliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekzet podaj chociaż z skont ta firma bo z tą co się umówiłem jest z Zielonki. Oby nie ta sama i powiedz jak to Ci zchrzanili i czy ich pilnowałeś .

 

moja "ekipa" jest z Tłuszcza więc spokojnie :)

źle rozłożyli styropian i niedokładnie rozłożyli folię ... gdybym miał to robić jeszcze raz to wziął bym trzy dni urlopu i sam rozłożył styro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodetę mogę śmiało polecić pan Dariusz Maślany z Wołomina tel. 502 465 292, mapy do celów projektowych zrobił za 550 zł (8 sztuk map), czekałem około tygodnia.

Kierownika budowy dopiero będę szukał za jakiś czas.

 

pozdrawiam Piotrek

 

Dzięki,

A znacie kogoś kto zrobi adaptacje projektu na mapę i zagospodarowanie działki, jakie to koszty ?

Oraz osobę z regionu do projektu przyłącza wody .

 

DZk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptację zrobi każdy architekt, z tego co się orientowałem to adaptacja gotowego projektu to około 1500-2000 zł, jeżeli robisz indywidualnie projekt to jest to wliczone w cenę projektu. Projekty przyłączy robią np. w Gaz Media cen nie znam jeszcze się nie orientowałem.

 

pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodetę mogę śmiało polecić pan Dariusz Maślany z Wołomina tel. 502 465 292, mapy do celów projektowych zrobił za 550 zł (8 sztuk map), czekałem około tygodnia.

Kierownika budowy dopiero będę szukał za jakiś czas.

 

pozdrawiam Piotrek

haha jeszcze czegoś takiego nie widziałem tydzień to geodeta czeka na materiały z ośrodka nie wciskaj ludziom ciemnoty, bp proces jak przechodzi taka mapa trwa nawet do 4 tygodni. zgłoszenie i odebranie materiałów to ok 4 do 5 dni. potem pomiar i opracowanie w zależności od terminów geodety to około 2 dni. złożenie operatu do ośrodka i potem skartowanie to w tej chwili nawet trwa do 3 tygodni. potem to wszystko trafia do inspektora i przechodzi przez jego ręce i on decyduje czy wszystko jest oki. jeśli tak to potem jest oklejenie i podstemplowanie mapy. także jeśli geodeta się wyrobi w 4 tygodnie to jest super....swoich polecam na priv bo nie zawsze tanio znaczy dobrze, jak rozmawiałem ze swoim to praktykowane sa tzw mapy bz zatem nie robią pomiaru tylko lecą dalej bez zmian a potem jest tak ze chcemy gaz położyć i okazuje się że brakuje 2 metry przewodu jak u moich znajomych. także nie żałujcie tych 100 150 zł więcej bo się nie opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uważajcie na inwentaryzacje domów za 600 700 zł bo potem to drogo kosztuje. godzisz się za inwentaryzacje domu a potem jest jeszcze inwentaryzacje przyłączy domowych zazwyczaj 3 przyłącza po 100zł. praktyka geodetów z okolic otwocka na początku niesamowicie tani, potem co :/ nie 700 tylko 1000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...