Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich a szczególnie NOWYCH !!!

 

mam małe pytanko, szczególnie do tych, którzy mają już ten etap za sobą

 

...jak to jest , czy po tynkach (tradycyjnych) kładzie się coś jeszcze na ściany?

czy trzeba całość gipsować?

ile musza wysychać takie tynki, jak się sprawdza, czy są już dostatecznie suche?

 

pozdrawiam :)

 

Jeżeli chodzi o tynki tradycyjne to można połozyć gładz ale jaką to już niepamiętam.

Osobiście jak bym miał tradycyjne tynki to bym zostawił nie równał bym bo

- Gładz zwieksza koszty

- Bezsens jest robic tradycyjne i kłasc gips an to skoro mozna odrazu zrobic gipsowe

 

Słyuszałem że jest jakaś gładz z dodatkiem kwarc czy coś podobnego.

 

Jeżeli masz równe sciany to po co chcesz jeszcze kłaść gładz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzięki Kruz23 za podpowiedź

 

tynki będziemy kłaść dopiero od środy za tydzień,

jeszcze nie wiem jaki będzie efekt, dlatego pytam i błądzę

 

a drugie moje pytanie, to jak długo takie tynki wysychają, jak długo powinny schnąć ?

 

pozdrawiam

 

Słoneczniki, wszystko zależy jak tynki są zrobione... jak tynkarze spie...rzą robotę, to ludzie kładą na to gładź. U nas tynkarze zacierali wapnem z piaskiem kwarcowym, są równe i gładkie, wystarczy pomalować (co obecnie czynię :))

 

A co do wysychania - my robiliśmy równo rok temu, przy mniej więcej podobnej pogodzie. Teoretycznie schną 4 tygodnie (tyle czasu wiąże cement), w praktyce po około 2 tygodniach były już suche. Ale gruntowanie i tak trzeba robić po tych 4 tygodniach...

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Kruz23 za podpowiedź

a drugie moje pytanie, to jak długo takie tynki wysychają, jak długo powinny schnąć ?

 

pozdrawiam

 

Wszystko zależy od pogody

ale około 1,5 miesiąca przy średniej pogodzie, jeżli bedzie deszczowo np. tak jak dziś wtedy tynki schną dłużej.

 

Mój sąsiad robił tynki w zeszłym roku przełom sierpień/wrzesień to schło mu około 2/2,5 miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a zwłaszcza nowych :D

Wpadłam tylko na chwilkę.......pochwalę się tylko :wink: Mamy już dachówkowy dach :D Ponad 300 metrów dachu (czterospadowego) i 9 okien dachowych ułożono nam w 4 dni :o :D Strasznie głowiliśmy się nad rozmieszczeniem okien, ale już "po wszystkim" :D Teraz czekamy na zabranie pozostałego materiału :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani grupowicze z Wołomina i nie tylko ... poszukuję wsparcia z namiarem na :

-tynkarzy cemenotowo-wapienne moga wejść we wrześniu

 

-kogoś godnego polecenia do kominka -

 

Narazie to mam ekipę do stanu zamkniętego ok , ale ci tynkarze to już nie wiem gdzie o nich pytać !...proszę o POMOC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy ktoś z was brał kredyt?

 

Pewnie większość :) potrzebuje wykonać do m-Banku oparat szacunkowy czyli taki kosztorys z wyceną mojej działki i przyszłą budową przez kogoś uprawnionego do takich rzeczy.

Macie kogoś takiego????

 

Ile takie cus może kosztować??

 

Sprawa pilna....

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my kredytu jeszcze nei braliśmy bo jeszcze czkemay na pozwolenie

 

ale jak w Open Finance facet nam wyliczał ratę kredytu to wspominał o takiej wycenie i z tego co pamiętam to mówił że to z banku kogoś przysyłają do wyceny nieruchomości - jeżeli się nei myklę to koszt to ok. 300 zł (ale mogę się mylić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy ktoś z was brał kredyt?

 

Pewnie większość :) potrzebuje wykonać do m-Banku oparat szacunkowy czyli taki kosztorys z wyceną mojej działki i przyszłą budową przez kogoś uprawnionego do takich rzeczy.

Macie kogoś takiego????

 

Ile takie cus może kosztować??

 

Sprawa pilna....

 

Dzięki

 

Hej,

ja robiłem operat szacunkowy u gościa, który mieszka przy ul. Wileńskiej koło ul. Katowickiej. Namiarów chyba nie mam, musiałbym sprawdzić w domu. Kosztował mnie o ile dobrze pamiętam około 700zł.

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my kredytu jeszcze nei braliśmy bo jeszcze czkemay na pozwolenie

 

ale jak w Open Finance facet nam wyliczał ratę kredytu to wspominał o takiej wycenie i z tego co pamiętam to mówił że to z banku kogoś przysyłają do wyceny nieruchomości - jeżeli się nei myklę to koszt to ok. 300 zł (ale mogę się mylić)

to pewnie mówił o wizytach nadzorcy z banku podczas wypłacania kolejnych transz

niektóre banki same robią operat, niektóre jak m-bank zrzucają to na klienta :(

 

@brzuznes jeśli masz gdzieś ten numerek to podeślij na priv, na razie każdy mi 1000 - 1100 mówi za taką przyjemność.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam w Nordei , ale operat też na własną kieszeń , trzeba uważać żeby nie wycenili za mało , bo potem wartość wkładu własnego wchodzi niżej ....a poza Wołominem jak nie było ofert sprzedaży domów w danej okolicy to potem taki palant rzeczoznawca nie ma się na czym oprzeć , bierze dane z aktów notarialnych -a wiadomo w AKT not. ceny zaniżone .....

 

Ja mam namiar na taką Panią Jolę 505-255-812 ale nie wiem ile bierze nie więcej niż 700zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNE !!!

BłAGAM O POMOC

 

Jutro mieli przyjść do nas tynkarze, czekamy na nich od zeszłego roku :(

ale niestety mieli wypadek samochodowy.....

 

szukamy pilnie sprawdzonej ekipy tynkarzy

pierwotnie tynki miały być tradycyjne, ale teraz jest nam już to obojętne

 

będę wdzięczna o przesłanie mi nr tel. kontaktowych

 

praca na budowie od zaraz

 

LICZĘ NA WASZĄ POMOC,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ad.1

Czemu nie ucieknę ? Kominek ma zamkniętą komorę spalania (szybka), powietrze będzie miał dostarczone rurą fi100 pod podłogą i bezpośrednio pod palenisko. kominek musi mieć własne źródło powietrza - nie z pomieszczenia

 

Własne źródło powietrza OK, ale wylot spalin gdzieś musi być. Inaczej niż kominem tego sobie nie wyobrażam.

 

To będzie komin SPALINOWY :) jeden

 

Jeśli chodzi o pompę to dużo czytałem i się zastanawiałem (a i jeszcze myślę). Okres zwrotu takich 60 tyś jest bardzo długi

Ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła (myślę że jeszcze nie za późno

 

A co do kominka to też się z tego powodu zastanawiam czy pakować kasę bo palić później pewnie sie nie będzie chciało :( zobaczymy jeszcze - trzeba będzie usiąść i jeszcze raz wsio policzyć

Dzięki i pozdroo

myślę że jeśli lubisz ogień w domu to stawiaj kominek drewno jest tanie a przyjemność ...wielka- my postawiliśmy tradycyjny ale z szybą -jesteśmy zachwyceni dzieci, jak tylko się rozpali to patrzą w ogień jak w telewizor moga siedzieć godzinami, jas też lubię szczególnie jesienią jak jeszcze nie palimy w całym domu,a święta .........to szkoda mówić wrażernia niezapomniane (nie samym chlebem człowiek żyje trochę przyjemności niezaszkodzi) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

u nas zaczęło się coś dziać:

 

1. dzisiaj odebraliśmy pozwolenie na budowę - w terminie urzędowym - bez żadnych problemów

 

2. wstępne zapowiedzi gazowni na podłączenie prądu - 18 miesięcy od podpisania umowy - a na umowe czekamy już miesiąc :x

 

3. teraz szukamy elektryka który zrobi podłączenei prądu na budowę - a elektrownia szacuje że prąd podłączy w 2-3 miesiące od momentu zgoszenia im wykonania pracy przez elektryka

 

więc jeżeli ekipa będzie miała czas żeby w najbliższym czasie zawitać na nasz plac to musimy sobie radzić bez prąd

 

4. planujemy wycinkę kilku drzew na działce więc znowu musimy się prosić w urzędzie a najpierw trzeba zidentyfikowac te drzewa - jakiś atlas botaniczny by się przydał

 

5. działkę mamy wytyczoną chociaż sąsiad dalej oprotestowuje tę granice i wciąż śle pisma do powiatowego geodety - chociaż racji nie ma

 

musze jeszcze znaleźć studniarza i w końcu ogrodzić tę działkę

 

ale ogólnie napawa mnie to optymizmem bo naprawdę po 2 latach walczenia z papierologią ruszyło to w końcu do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całą grupę Wołomińską :)

 

mam nadzieję rozpocząć budowę we wrześniu, między Wołominem a Radzyminem :)

proszę bardziej zaawansowanych w budowie o podpowiedzenie w pewnych kwestaiach ... szukam .... ekipy do postawienia domu w stanie surowym otwartym. Jeżeli możecie kogoś polecić to ... bardzo dziękuję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem całkowicie nowy na forum więc i pytanie jak od nowicjusza;)

Zamierzam kupić projekt domu APIS 3. Widzę że projekt jest w miarę popularny. Chciałbym również zobaczyć wykonany projekt na włsne oczy. Jak rónież podyskutować z budowniczymi. Czy jest w grupie ktoś kto powyższy projekt buduje lub zbudował?

Proszę o kontakt

 

Liseczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...