Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanko. Gdzie można znaleźć dobry parkiet na podłogę ? Czy są na naszej lini producenci o których słyszeliście ze są godni polecenia?

 

A.... ile czasu czekaliście na pozwolenie na gaz? Tzn musze zrobicprojekt gazu i dostać pozwolenie na jego budowę.

 

Asieks,

do nas dobry parkiet przyjechał 150km stąd, ale warto było. W okolicach Warszawy ceny są... inne ;) Parkiet przyjechał z Siemiatycz w paczuszkach, ich transportem, czyli lekko łatwo i przyjemnie. A było zdecydowanie taniej. Mogę z tamtych okolic polecić 2 firmy, tą z której my braliśmy oraz drugą, tańszą którą polecił nam schodziarz. Ta druga była tańsza, ale okazało się to już po fakcie :)

 

A co do gazu :evil: u nas temat ruszyliśmy wiosną (marzec - kwiecień) a podłączony gaz mieliśmy bodajże w styczniu... wszystko zależy od konkretnych warunków. U nas w grę wchodziło wybudowanie krótkiego odcinka gazociągu i automatycznie cały proces się rozciągnął na urzędy, Gazownię Warszawską itp. Mały horrorek ;)

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

brzuzens - dzięki za info...a o te adresiki to się uśmiecham :D

 

Co do gazu to myśle że też będe miała chorrorek. Niby skrzynka w płocie już jest...ale zawsze. Jak trafię na tą samą Panią co z pozwoleniem na budowę domu to nie będzie łatwo. Najgorzej że u mnie prace mają być prowadzone w zimę i gaz jest niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 tys za samą robociiznę?co dokładnie mają robić? ja już dziś umówiłem ekipę budowlaną. Robią wszystko oprócz wykopu pod fundament do samej więźby dachowej. Obecnie poszukuję dobrego cieśli do więżby. Buduje dom prawie 180m parter + poddasze. Panowie pracują we 3 + 2 pomocników. Dogadałem się z nimi na 16tys + opłacam im 2 pomocników (10zł jeden na godzinę) oraz zapewniam im nocleg w pobliżu i suchy prowiant. Uważam, że cena bardoz dobra. Ekipa to moi znajomi z rodzinnego miasteczka na dalekiej Lubelszczyźnie. Obecnie kończą budowę domu mojemu bratu i naprawdę nie jestem w stanie się do niczego doczepić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi disiaj udało się złożyć wszelkie dokumenty do wniosku na pozwolenie na budowę. Jestem bardzo miło zaskoczony jakośćią obsługi w starostwie i kompetencją pracowników. Mam również nioficjalne zapewnienie że w ciągu 3 tygodni będę miał pozwolenie w ręku:)

Więc nie jest źle

Gratulacje. Jeśli dotrzymają tego terminu, to chylę czoła przed paniami w Starostwie.

 

Teraz pozostaje ustalić koparke do fuundamentów, beton, zbrojenie i piach to na początek no i oczywiście hydraulik. Czy macie moze jakies ciekawe tanie namiary?

Namiar na koparkę: 501 667 480 Bogdan.

3 tygodnie temu robił u mnie wykop i jestem zadowolony. Nie robił sobie żadnych przerw w pracy. Non stop "rura". Wtedy brał za godzinę 100zł. Cały wykop zrobił w niecałe 5 godzin. Humus z wykopu przyjął ode mnie sąsiad i obie strony są zadowolone. Jak będziesz na działce w sobotę, to zapraszam. Może coś jeszcze podpowiem.

 

Beton najprawdopodobniej będę brał z Tłuszcza - Majbet tel. 501 173 574

B10 - 260zł; B20 - 280 zł - ceny z dojazdem, pompa 450zł za kurs

 

Piasek najtaniej chyba mają w składzie w Wólce Kozłowskiej 029 757 11 51 -35zł za m3

 

Dziekuję Ci baaaaaaardzo za te kontakty , napewno się przydadzą. Niestety nie mogę być w sobotę na działce:) Będę za to w następną sobotę napewno to zajrzę troszkę pomęczyć pytaniami.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

Jeszcze jedno pytanie. Czy macie może jakiegoś kierownika budowy?Oczywiście nei chodzi o osobę która będzie codziennie na placu budowy, ale za tro będzie dostepna w razie pytań i zajrzy do mnie ze 2 razy:) no i oczywiście jakie wynagrodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 tys za samą robociiznę?co dokładnie mają robić? ja już dziś umówiłem ekipę budowlaną. Robią wszystko oprócz wykopu pod fundament do samej więźby dachowej. Obecnie poszukuję dobrego cieśli do więżby. Buduje dom prawie 180m parter + poddasze. Panowie pracują we 3 + 2 pomocników. Dogadałem się z nimi na 16tys + opłacam im 2 pomocników (10zł jeden na godzinę) oraz zapewniam im nocleg w pobliżu i suchy prowiant. Uważam, że cena bardoz dobra. Ekipa to moi znajomi z rodzinnego miasteczka na dalekiej Lubelszczyźnie. Obecnie kończą budowę domu mojemu bratu i naprawdę nie jestem w stanie się do niczego doczepić

 

 

zakres prac to stan surowy otwarty robocizna: od wykopu pod fundament do zrobienia więźby dachowej, ze schodami, tarasem

 

stwierdził że sama więźba zajmie mu 2 tygodnie

 

szukamy dalej bo każda kolejna ekipa mówi wyższą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm powiem szczerze że warszawskie ceny doprowadzają mnie do łez:)

jaki metraż domu macie? może możecie wstawić rzut parteru i poddasza na forum?

Ja mam porownanie na bierząco z innymi fachowcami ponieważ pochodzę z innych stron Polski i z tamtąd biorę fachowców.

Wykopanie fundamentów to koszt około 500zł

Zrobienie zbrojenia do fundamentów to praca na jakies 4 godziny dla 5 osób

Więźba dachowa to przy powierzchni dachu ponad 350m i przy bardzo skomplikwoanej strukturze to praca na ajkies 10 dni maks dla 3 osob koszty u cieśłi około 7000zl

murowanie domu dla przykladu o powierzchni 238m (łacznie z garazem i kotłownia) ze sciankami dzialowymi i schodai wewnatrz domu to koszt okolo 15tys

dodatrkowo taras powierzchnia 20m - 2000zl lacznie z wykoniamem elementow ozdobnych i 2 murowanych donic

Daje nam to łacznie 24000 .

Nie mam pojęcia skąd biorą się ceny 120tys!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do gazu :evil: u nas temat ruszyliśmy wiosną (marzec - kwiecień) a podłączony gaz mieliśmy bodajże w styczniu... wszystko zależy od konkretnych warunków. U nas w grę wchodziło wybudowanie krótkiego odcinka gazociągu i automatycznie cały proces się rozciągnął na urzędy, Gazownię Warszawską itp. Mały horrorek ;)

 

Czesc Brzuzens. Widze ze postepy na budowie (kuchnia :-)) postępuja. Mam pytanie ile od Ciebie skasowala gazowania. Mi dali warunki na 70 m budowy gazociagu za 7000 pln wspolfinansowania. Duzo czy malo?

Z gory dzieki za info

 

Pzdr

Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruz23 ma 100% rację !

zewt nic z siebie sam nie zrobi, trzeba ich straszyć, pisać pisma i ponaglać

 

ja miałem taką sytuację że na pierwotnym wniosku o wydanie warunków zaznaczyłem że chciał bym mieć złącze kablowe a warunki otrzymałem na złącze napowietrzne !

musiałem napisać pismo do dyrektora i opisać łopatologicznie dlaczego nie chcę mieć przyłącza górą tylko dołem .... wczoraj byłem w zewt wołomin i pan łaskawie powiedział że chcę złącze kablowe to będę miał, powiedział też że zawsze jak ktoś napisze odwołanie o zmianę typu przyłącza to się zgadzają ! nerwów trochę straciłem ale osiągnąłem to co chciałem :) ....

 

 

Podobna sytuacja byla u mnie, trzeba za nimi chodzic i sie nie poddawac. Mnie to kosztowalo wizyte osobista + 1 telefon do Kierownika. Udalo sie jednak i na poczatku pazdziernika bedzie robione przylacze ziemne :D

Czy Energetyka Was dodatkowo obciazala kosztami przylacza po wykonaniu (oprocz tego co w umowie oczywiscie).

 

Pzdr

Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zmienić warunki z napowietrznych na te w ziemi. Ciekawe ile czasu mi to zajmie :roll:

A są takie możliwości techniczne?

 

U nas otrzymaliśmy odpowiedź, że nie ma takich możliwości technicznych :-? Ehh..

Nie wiem...zobaczymy. elektryk jest z mazur. powiedizła że u nich zakład energrtyczny załatwia takie rzeczy od ręki bo to norma. Nic nie tracę jak spróbuję.

 

I tak w ZEWT mnie znają i mają dosyć po kilku awanturach które zrobiłam wieć nic mi nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zmienić warunki z napowietrznych na te w ziemi. Ciekawe ile czasu mi to zajmie :roll:

A są takie możliwości techniczne?

 

U nas otrzymaliśmy odpowiedź, że nie ma takich możliwości technicznych :-? Ehh..

Nie wiem...zobaczymy. elektryk jest z mazur. powiedizła że u nich zakład energrtyczny załatwia takie rzeczy od ręki bo to norma. Nic nie tracę jak spróbuję.

 

I tak w ZEWT mnie znają i mają dosyć po kilku awanturach które zrobiłam wieć nic mi nie zależy.

:lol: :lol: A myślałam, że tylko ja jestem taka "awanturna" :wink: Po ostatniej awanturze znaleźliśmy się u Kierownika - poskutkowało i zostaliśmy baaardzo miło obsłużeni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej awanturze znaleźliśmy się u Kierownika - poskutkowało i zostaliśmy baaardzo miło obsłużeni :D

 

O nastepnym razem sprubóję :lol: :lol: :lol:

Spróbuj umówić się na rozmowę/załatwienie sprawy z Kierownikiem - duuuużo przyjemniej się rozmawia i łatwiej załatwia wszystkie sprawy :D

ZEWT - nie jest wtedy taaaki straszny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...