Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Ja już mam za sobą fundamenty z wiosną ruszam z resztą i w zwiąsku z tym mam pytanie odnośnie materiałów.

Gdzie w okolicy Radzymina polecacie kupić materiał.

RURY KANALIZACYJNE

PAPA

POROTHERM 25 P+W

CEMENT

CEGŁA PEŁNA

 

Martom, jeśli chodzi o rury kanalizacyjne (i nie tylko) to mogę polecić Hydro-Tech na Jana Pawła w Radzyminie - zaopatrywali mnie w komplet hydrauliki. Reszty nie kupowałem w okolicach Radzymina.

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Ja już mam za sobą fundamenty z wiosną ruszam z resztą i w zwiąsku z tym mam pytanie odnośnie materiałów.

Gdzie w okolicy Radzymina polecacie kupić materiał.

RURY KANALIZACYJNE

PAPA

POROTHERM 25 P+W

CEMENT

CEGŁA PEŁNA

 

cegłę pełną kupowałem w czarnej na nałym składzie "gramet"

moja ekipa była bardzo zadowolona, cegła się nie kruszyła i trzymała wymiary

płaciłem po 1 zł/szt ... na palecie 294 szt ... transport miałem w cenie (zamawiałem po 2-3 palety)

 

cement kupowałem od znajomej z ząbek w firmie energobet (tam gdzie beton),

ożarów, jedynka, oni konfekcjonują go w worki i sprzedają

płaciłem coś około 170 zł taniej na tonie niż za "oryginalny" ożarowski

ekipa nie marudziła na jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary czekam na jeszcze jakieś propozycje.

A jake macie zdanie o lokalnych pustakch czy warto brać maxa lub u-220 bo to będzie chyba tańsze niż porotherm.

 

Orientowałem sie ostatnio w tym temacie i tak w Radzyminie okzauje sie byc najtaniej (jak dotad) U220 po 1,85 netto (bez faktury w sensie) natomiast Weinerberger jest po ok 4,9 netto. Sam material wyjdzie taniej (ale niech mnie moze ktos poprawi, bo moge sie nie do konca orientowac) ale zaoszczedzisz na wyrównywaniu pozniej scian (U220 zazwyczaj sa slabej jakosci) i na zaprawie pionowej spoiny bo w porothermie sie nie muruje pionowo tylko poziomu. poza tym U220 jest mniejsza co wydluzy budowe. Ja sie wlasnie zastanawiam nad porothermem i chyba go wybiore bo na 150m2 pow wychodzi ok 2KPLN drozej material. Ale jak odlicze zaprawe i material na rownanie sican do ocieplania i tynkowania wewnatrz to moze wyjsc nawet tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całą grupę Wołomin-Tłuszcz i okolice!

Jako, że zaczynam dopiero przygodę na forum muratora chciałem się przywitać właśnie Tu bo przez ostatnie kilka dni wszystkie wolne chwile przeznaczałem na czytanie tego wątku.

 

Kilka słów o mnie. Jestem jeszcze studentem (właśnie zaczynam ostatnią sesje - V rok - teraz zostanie pisanie pracy mgr) PW i kończę właśnie dzienne Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylację na wydziale IŚ.

 

Od 2 miesięcy pracuję w niewielkim biurze projektowym gdzie głównie robimy projekty przyłączy wody i gazu, oraz instalacji gazowych, co i wod-kan.

 

Jeszcze kawaler, ale mocno pracuję nad zmianą. Wstępnie ustalona data końca wolności to koniec lata 2010 roku 8).

 

Poza tym mocno interesuję się turystyką karawaningową i wszystkich kochających przyrodę i wypoczynek na łonie natury zachęcam do spędzania wakacji w ten sposób.

 

Jeśli chodzi o budowę domu to jestem w rozdziale minus pierwszym :D. Znaczy się działka jest już wybrana, umowa wstępna podpisana i teraz czekamy na wydzielenie działki przez geodetę. Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana gdyż działka którą kupuje będzie wydzielona z dwóch węższych pasków które są właśnie ze sobą łączone. Po drodze trzeba było jeszcze wyjaśnić sprawy spadkowe. No ale wczoraj właśnie rozmawiałem z geodetą i mówił mi że za jakieś 3 miesiące będziemy wybierać się do notariusza, a umowę spisywaliśmy w listopadzie 2008 - w sumie trochę się zejdzie ale na szczęście nigdzie się mi nie śpieszy.

 

Działka którą chce kupić znajduje się w Dobczynie ma mieć 2000 metrów kwadratowych i szerokości ca. 28m. Wielu znajomych straszy mnie że zły moment na zakup gruntów wybrałem, że teraz niby ceny mają iść w dół. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 

Jaki domek mam zamiar budować? Chce "prostą stodołę" bez balkonów i z dachem dwu spadzistym. Z gotowych projektów najbardziej podoba mi się ten http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=67403&page=1. Niestety nie spełnia on wszystkich wymagań - chodzi głównie o rozkład pomieszczeń. Dlatego będę poszukiwał architekta który powie mi czy lepiej kupić gotowca i adoptować, czy robimy indywidualny na podobieństwo tego. Dlatego proszę o namiary na rozsądnych i tanich architektów.

 

Kolejne pytanie - czy orientuje się ktoś kiedy gmina Klembów będzie się wodociągować. Każdy mówi mi co innego. Jedni że są już plany i do końca 2009 roku ma być wodociąg w Dobczynie. Gdzieś indziej wyczytałem że gmina kasę już dostała ale ma czas do 2015 na wykonanie. Natomiast geodeta który wydziela działkę mówił mi że najpierw będzie kanalizacja szła a potem wodociąg.

 

Prąd. Elektryk mówił mi że Dobczyn podlega pod Wyszków, a nie Wołomin. Czy z przyłączem załatwianym w Wyszkowie jest taki sam bałagan jak z Wołominem?

 

Ile kosztuje sporządzenie mapy do celów projektowych w naszych okolicach? Może macie namiary na tanich geodetów?

 

Z góry dziękuje z a odpowiedzi i czekam na namiary na architekta.

 

Mam nadzieję że swoją wiedzą również będę pomocny.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie, pozwolisz że odniosę się do tego co wiem:

 

Wielu znajomych straszy mnie że zły moment na zakup gruntów wybrałem, że teraz niby ceny mają iść w dół. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

jeśli znajomy może mi zagearantować swoje słowa daj mi go - zrobie niezły interes, a jeśli wróży z fusów to lepiej nic niech nie mówi - konia z rzędem temu co przepowie przyszłość. Fakty: kredyty są gorzej dostępne -> mniej klientów -> może niższe ceny ale prawdopodobniej ci którym sie grzało już sprzedali a reszta raczej woli poczekać aniżeli tanio sprzedać - okazje zawsze można trafić ale to jak ze świecą

 

Dlatego będę poszukiwał architekta który powie mi czy lepiej kupić gotowca i adoptować, czy robimy indywidualny na podobieństwo tego. Dlatego proszę o namiary na rozsądnych i tanich architektów.

myślę że lepiej indywidualny, ale z dobrym architektem ciężko - swojego nie polecam...

 

Prąd. Elektryk mówił mi że Dobczyn podlega pod Wyszków, a nie Wołomin. Czy z przyłączem załatwianym w Wyszkowie jest taki sam bałagan jak z Wołominem?

jeśli wyszków to lepiej.. łatwiej i przyjemniej

 

Ile kosztuje sporządzenie mapy do celów projektowych w naszych okolicach? Może macie namiary na tanich geodetów?

600zł, ja korzystam z Pana Kornackiego z Radzymina, w miarę tanio i konkretnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że lepiej indywidualny, ale z dobrym architektem ciężko - swojego nie polecam...

U mnie w fachu to się mówi tak trochę złośliwie: "Architekt to największy artysta wśród inżynierów, i największy inżynier wśród artystów". Mam nadzieję że znajdę kogoś sensownego.

 

manieq82 dzięki za szybką odpowiedź i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie, będzie nas więcej

 

Działka którą chce kupić znajduje się w Dobczynie ma mieć 2000 metrów kwadratowych i szerokości ca. 28m.

 

Kawał działki, a ile koszenia!!!!, my mamy działkę w Klembowie przy lesie 920m2

 

Jaki domek mam zamiar budować? Chce "prostą stodołę" bez balkonów i z dachem dwu spadzistym. Z gotowych projektów najbardziej podoba mi się ten http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=67403&page=1. Niestety nie spełnia on wszystkich wymagań - chodzi głównie o rozkład pomieszczeń.

 

my mamy podobny projekt, dom 134m2 pow.uż + podwójny garaż

http://www.dobredomy.pl/?id_project=60&infopage=1&lustro=1

 

Kolejne pytanie - czy orientuje się ktoś kiedy gmina Klembów będzie się wodociągować. Każdy mówi mi co innego. Jedni że są już plany i do końca 2009 roku ma być wodociąg w Dobczynie. Gdzieś indziej wyczytałem że gmina kasę już dostała ale ma czas do 2015 na wykonanie. Natomiast geodeta który wydziela działkę mówił mi że najpierw będzie kanalizacja szła a potem wodociąg.

 

my kupiliśmy działkę w tamtym roku i też podobnie mówili, u nas kanalizacja jest a woda ---- wiercimy w kwietniu studnię(wody masz ile chcesz i nie musisz się zastanawiać czy lać całą wannę czy pół nie wspomnę o podlewaniu trawy, myciu samochodu)

 

Prąd. Elektryk mówił mi że Dobczyn podlega pod Wyszków, a nie Wołomin. Czy z przyłączem załatwianym w Wyszkowie jest taki sam bałagan jak z Wołominem?

 

ja jestem bardzo zadowolony że podlegam pod Wyszków, przyłącze ziemią bez żadnych problemów, niby trochę daleko ale obsługa super, i od ręki wszystko załatwione(nawet kserują za interesanta, a nie jak w Wołominie biegasz i szukasz ksera pod stacją)

I

Może macie namiary na tanich geodetów?

 

coś poszukam i wyślę na pr

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całą grupę Wołomin-Tłuszcz i okolice!

Jako, że zaczynam dopiero przygodę na forum muratora chciałem się przywitać właśnie Tu bo przez ostatnie kilka dni wszystkie wolne chwile przeznaczałem na czytanie tego wątku.

 

Działka którą chce kupić znajduje się w Dobczynie ma mieć 2000 metrów kwadratowych i szerokości ca. 28

 

Witam Cię :) ... ja buduję się między Radzyminem a Wołominem ) , przez Dobczyn przejeżdżałam do "super sklepu mięsnego " ... ja mam prawie 4000 m2 i uważam, że to wcale nie tak dużo ;) ... pozdrawiam sąsiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz wpadłem tam przy poszukiwaniach działki. Sprzedawane były działki w sąsiedztwie i nad jedną się mocno zastanawiałem. Dobra cena ze względu na sąsiedztwo zakładu. Ostatecznie stwierdziliśmy, że zakup działki w takim miejscu obarczony jest sporym ryzykiem (może zakład się rozwinie i będzie wydawał większe ilości zapachów wędzonki, a latem agregaty chłodnicze nie pozwoliły by na relaks w ogrodzie) i znaleźliśmy działkę niewiele droższą, w podobnej odległości od stacji a do tego w bardziej urokliwym miejscu :D.

 

Przy okazji chciałem jeszcze raz ponowić pytanie o architekta :lol:!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię, że nie kupiłeś działki w sąsiedztwie "super sklepu", chociaż tam bardzo ładnie jest :) ale przed świętami całe pielgrzymki się przewijają ;). Będziesz miał i tak blisko po świeże żarełko :lol:

 

Ja miałam projekt indywidualny na, który czekałam rok ! i w trakcie budowy wychodzą "kwiatki" typu słupy w najmniej oczekiwanym miejscu o którym nie zostałam niestety poinformowana :evil: . Teraz kombinujemy i przerabiamy "górę" tak, aby się o te słupy nie pozabijać :x ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my kupiliśmy działkę w tamtym roku i też podobnie mówili, u nas kanalizacja jest a woda ---- wiercimy w kwietniu studnię(wody masz ile chcesz i nie musisz się zastanawiać czy lać całą wannę czy pół nie wspomnę o podlewaniu trawy, myciu samochodu)

 

No wszystko super z tą studnią tylko problem się zaczyna jak człowiek chce mieć przydomową oczyszczalnie ścieków. Grunt chłonny więc najlepiej by było kupić najtańszą z sączkiem, ale niestety sączek musi być oddalony 30 metrów od studni. Biorąc pod uwagę fakt że studnia ma być 5 metrów od ogrodzenia, to ciężko jest się zmieścić z tym wszystkim na działce. Działka duża ale niekoniecznie chciałbym zajmować całość tylko trzymać na ciężkie czasy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chciałem jeszcze raz ponowić pytanie o architekta :lol:!

 

śmiało mogę Ci polecić architekta, który projektował dla nas dom

namiar masz TUTAJ

ciężko niestety się czasami dodzwonić, Pani Grażyna jest też dość specyficzna ... zapewne jak większość "artystów" :)

nasz projekt nie był drogi (szczegóły w dzienniku budowy), dopracowany w każdym szczególe, ekipa budowlana była bardzo zadowolona z dokładoności i szczegółowości projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM DO SPRZEDANIA DO MIESZKANIA I CHOWANIA NARZĘDZI BARAK - choc nie wygląda jak barak, bo to w dobrym stanie wojskowy kontener-salonka z łożkami i szafkami , są lampki stolik i prąd , okna z roletami i możliwośc podłączenia TV .Zamykanu i bezpieczny.Nie musiałam nawet kupowac blaszanego garażu bo narzędzia weszły .

 

Chętnych zachęcam do kontaktu : Joanna

 

 

Przy okazji szukam geodety na inwentaryzację do odbioru, może ma ktos dobry nie drogi namiar.[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę ... podpowiedzcie proszę jakie tynki zewnętrzne najlepiej kłaść, jakiej firmy, jakie są koszty robocizny i materiału?

 

Ja się zastanawiam,

Gipsowe Knaufa kładą po 28 zł z ze wsiem na gotowe za m2

cem-wap chyba drożej - nie wiem na jakie sie zdecydować.

Chyba pójdę Kanufem - czy są jakieś przeciw? A może ZA?

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...