Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiem, że jest zima, ale cała grupa śpi snem zimowym :wink: :lol:

 

To może w kwestii gazowej coś podpowiecie. Dostałam od Gaz Medii projekt przyłącza gazowego. Chciałabym poprosić jeszcze kogoś innego o wycenę, aby porównać koszty.

 

Z Waszego doświadczenia jak to wygląda? I czy znacie kogoś, kto taką wycenę może zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruela projekt masz już gotowy? Chcesz się dowiedzieć ile będzie kosztował projekt czy wykonanie? Do wykonania jest przyłącze, gazociąg czy instalacja gazowa? Napisz dokładnie co jest do zrobienia a może coś podpowiem. O wykonawców tez mogę podpytać kogo trzeba :).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gotowy projekt przyłącza do i w domu, zrobiony przez Gaz Media i mam od nich kosztorys ile by mnie to całe ustrojstwo kosztowało, gdyby oni to robili wraz z odbiorem kominiarskim. Nawet sami złożą wszystkie potrzebne dokumenty w Starostwie.

 

Skrzynkę mają mi zamontować w ogrodzeniu. Potem mam od ogrodzenia poprowadzić rurki do domu i w domu. Wiem, że od ogrodzenia na swój koszt muszę to zrobić. Dlatego poszukuję innego wykonawcy, który wyceniłby mi tę robotę, abym mogła porównać kosztorysy.

 

może teraz trochę jaśniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie - czy orientuje się ktoś kiedy gmina Klembów będzie się wodociągować. Każdy mówi mi co innego. Jedni że są już plany i do końca 2009 roku ma być wodociąg w Dobczynie. Gdzieś indziej wyczytałem że gmina kasę już dostała ale ma czas do 2015 na wykonanie. Natomiast geodeta który wydziela działkę mówił mi że najpierw będzie kanalizacja szła a potem wodociąg.

 

Prąd. Elektryk mówił mi że Dobczyn podlega pod Wyszków, a nie Wołomin. Czy z przyłączem załatwianym w Wyszkowie jest taki sam bałagan jak z Wołominem?

Tomek

 

Tomek - ja się trochę orientuję bo kończę się budować w Pasku więc jakby po sąsiedzku :)

 

Gmina jet częściowo zwodociągowana i częściowo się kanalizuje.

Na całe nieszczęście my (tj. Dobczyn, Pasek i okolice) jesteśmy, zdaje się, w niewłaściwej części :))

 

Kanalizacja obejmuje Klembów (miejscowość) i Ostrówek.

 

Z mojej rozmowy z wójtem Rakowskim (Boże spraw aby zbieżność nazwisk była przypadkowa) wynika, że do nas za szybko cywilizacja nie dojdzie.

 

Przy czym najpierw będzie wodociąg (a więc geodeta choć na logikę ma rację to jednak się myli) bo na to jest kasa.

 

Na kanalizację kasy brak (Klembów dostał z UE duż kaski na kanalizacje samego Klembowa i Ostrówka - no ale jak wiadomo UE daje ok 70%, a 30% trzeba wyłożyć samemu, co przy majętności naszej gminy oznacza, iż procentowo jesteśmy zadłużeni bardziej jak Warszawa po budowie metra). Finał - na szambie nie ma co oszczędzać bo kanalizacja może być i w 2020 albo i później jak kryzys dojdzie i nad Rządzę.

 

A po drugie primo Klembów jako, iż przed 97 był w woj. ostrołęckim, a nie warszawskim podlega pod prąd w Wyszkowie. Bałagan tam niekiepski (acz porównania nie mam) - u mnie nie obyło się bez pośrednika w załatwianiu :)) - bo chcę wprowadzić się za miesiąc, a wstępna data podłączenia prądu brzmiała jakoś tak 2010 :) (PS jak spotka Cie podobna sytuacja to służę namiarem na pośrednika)

 

Dla osób spoza Klembowa przepraszam za szczegółowość.

Tomek - jakby jakaś dodatkowa kwestia - służę wątłą wiedzą

 

Aha i 2 PS - ponieważ moja małżonka jest spod Białegostoku - to znaczną część fachowców sprowadzałem stamtąd. Ponieważ w 90% jestem zadowolony z ich usług od strony technicznej a w 120% od strony finansowej - to służę namiarami.

 

Pozdrawiam sąsiadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłeś może tam osobiście, ja załatwiałem prąd przez niewiedzę w Wołominie - porażka, gdy mnie skierowali do Wyszkowa gdzie pojechałem osobiście byłem pod wrażeniem (nie chcę zachwalać, ale było miło). Wniosek na przyłącze składałem w lipcu 2008 - termin realizacji dostałem na lipiec 2009.

Napisałem pismo z prośbą o wcześniejsze przyłącze ponieważ planuję dalszą budowę od marca, pismo rozpatrzone pozytywnie i teraz czekam na kontakt wykonawcy.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Po dość długim okresie namysłu nad projektem, czas zacząć myśleć o części formalnej i w związku z tym mam pytanie odnośnie architekta. Wybrany projekt wymaga kilku zmian oraz oczywiście planu zagospodarowania. Budujemy się w gminie Klembów i teoretycznie, załatwiając formalności z miejscowymi, powinno wszystko pójść łatwiej. Czy również wychodziliście z takiego założenia? Jeżeli tak, to czy macie namiary na jakiegoś sprytnego architekta ze znajomościami w urzędzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszytskich, dopiero dzis dołączyłem do forum odnośnie budowy w okolicach wołomina, szkoda że tak pożno bo ułatwilo by mit wiele prac.Praktycznie moj dom juz stoi. wlasnie go wykanczam.jeżeli chcialby ktos skorzystac z jakis dobrych fachowcow to prosze pisac na maila, napewno cos doradze.niestety sam musialem walczyc i radzic sie znajomych o jakis dobrych fachowcow.

Mam godnego fachowce od wykonczenia wnetrz( podwieszane sufity,gladzie, malowanie, ocieplenie itp. ARTUR 511 016 223mam równiez namiar na dobrych facowcow od wylewek miksokretem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Po dość długim okresie namysłu nad projektem, czas zacząć myśleć o części formalnej i w związku z tym mam pytanie odnośnie architekta. Wybrany projekt wymaga kilku zmian oraz oczywiście planu zagospodarowania. Budujemy się w gminie Klembów i teoretycznie, załatwiając formalności z miejscowymi, powinno wszystko pójść łatwiej. Czy również wychodziliście z takiego założenia? Jeżeli tak, to czy macie namiary na jakiegoś sprytnego architekta ze znajomościami w urzędzie?

 

Gmina Klembów chyba do problemowych nie należy więc raczej bym się tym nie kierował. Poza tym cięzko znaleźć architekta ze znajomościami w tak małych urzędach (lepiej wybrać kierownika budowy, który nie będzie na małe zmiany zwracał uwagi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów-sąsiadów. Jestem na początku drogi i prosiłbym o namiary na sprawdzonych architektów w okolicy Wołomin/Kobyłka. Z jakimi kosztami należy liczyć się przy adaptacji projektu i projekcie indywidualnym (znalazłem na forum informację że za indywidualny 8000-12000 PLN :o ). Jakby ktoś dał dodatkowo namiary na kierownika budowy byłbym podwójnie wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów-sąsiadów. Jestem na początku drogi i prosiłbym o namiary na sprawdzonych architektów w okolicy Wołomin/Kobyłka. Z jakimi kosztami należy liczyć się przy adaptacji projektu i projekcie indywidualnym (znalazłem na forum informację że za indywidualny 8000-12000 PLN :o ). Jakby ktoś dał dodatkowo namiary na kierownika budowy byłbym podwójnie wdzięczny.

 

witamy serdelecznie :)

 

namiar na mojego architekta masz 21 postów powyżej :)

Pani Grażyna pełni również funkcję kierbuda

 

powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym trafem kolega z pracy też robił u niej projekt i troszeczkę marudził (coś z wentylacją kuchni było nie tak),ale kogo bym nie spytał ze znajomych akurat na swoich architektów narzekają.

 

darekzet - przeorałem wątek ale nie pamiętam czy robiłeś indywidualny czy adaptację? Jeśli indywidualny to czy miałeś instalację kanalizacyjną i wentylacyjną, był spis ilościowy materiałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów-sąsiadów. Jestem na początku drogi i prosiłbym o namiary na sprawdzonych architektów w okolicy Wołomin/Kobyłka. Z jakimi kosztami należy liczyć się przy adaptacji projektu i projekcie indywidualnym (znalazłem na forum informację że za indywidualny 8000-12000 PLN :o ). Jakby ktoś dał dodatkowo namiary na kierownika budowy byłbym podwójnie wdzięczny.

 

witamy serdelecznie :)

 

namiar na mojego architekta masz 21 postów powyżej :)

Pani Grażyna pełni również funkcję kierbuda

 

powodzenia !!

 

witam, kontakt do kierownika budowy-nadzór

501587516

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...