Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

marcino22 Odwołuj sie do Urzędu Regulacji Energetyki. Ja walcze z gazownia o to samo. Na razie zapłaciłem podobna kwotę, ale rozmawiałem ze znajomym z gazowni w innym regionie. Takie działania to zabiegi monopolistyczne... nie mniej trzeba walczyć.

 

Czy któś może ma namiar na jakąć firmę montująścą instalacje GAZOWĄ w domu i doprowadzenie do ogrosdzenia.Dostałem taką wycene z Gazowni wołominśkiej, dość sporo ponad 6000 zł :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcino22 Odwołuj sie do Urzędu Regulacji Energetyki. Ja walcze z gazownia o to samo. Na razie zapłaciłem podobna kwotę, ale rozmawiałem ze znajomym z gazowni w innym regionie. Takie działania to zabiegi monopolistyczne... nie mniej trzeba walczyć.

 

Czy któś może ma namiar na jakąć firmę montująścą instalacje GAZOWĄ w domu i doprowadzenie do ogrosdzenia.Dostałem taką wycene z Gazowni wołominśkiej, dość sporo ponad 6000 zł :(

 

Hey, juz sie odwolywalem do URE.Gaz media chcciala za doprowadzenie gazu w drodze do mojej dzialki i sasiada okolo 24tys zl.Po kilku pismach z URE gazownia koszty wziela koszty na siebie, za przylaczenie do skrzynki musze zaplacic tylko gazowni 1200 zl.natomiast gazmedia chce odemnie ponad 6000 zl za doprowadzenie gazu od skrzynki w ogrodzeniu do mojego budynku do kuchni i do kotlowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym trafem kolega z pracy też robił u niej projekt i troszeczkę marudził (coś z wentylacją kuchni było nie tak),ale kogo bym nie spytał ze znajomych akurat na swoich architektów narzekają.

 

darekzet - przeorałem wątek ale nie pamiętam czy robiłeś indywidualny czy adaptację? Jeśli indywidualny to czy miałeś instalację kanalizacyjną i wentylacyjną, był spis ilościowy materiałów?

 

każdy architekt ma coś nie tak pod kopułką ... ale oni już chyba tacy są :)

ja dostałem to za co zapłaciłem, projekt indywidualny we w miarę dobrej cenie, zrobiony profesjonalnie i w terminie

 

w projekcie mam wentylację grawitacyjną zaprojektowaną tylko w kotłowni, garażu i pom. gospodarczym ... będę miał w domu wentylację mechaniczną

w projekcie zostały zaznaczone punkty kanalizacyjne i dostałem projekt szamba

do projektu dostałem spis ilościowy materiałów, ale w moim przypadku był on zupełnie bezużyteczny ponieważ zmieniłem materiał do budowy ścian i wyliczenia okazały się niepotrzebne

z projektem dostałem również zestawienie więźby na podstawie którego zamówiłem drewno ... okazało się że było wyliczone na styk, idealnie !

 

moja ekipa budowlana była zadowolona z rysunków projektowych, powiedzieli że nie ma się do czego przyczepić, projekt był czytelny i bardzo szczegółowy

 

jak szukałem projektanta to natrafiłem na BMZ z Kobyłki ... to biuro stanowczo Ci odradzam ! ... właściciel jest niepoważny, nieterminowy i ma klientów za nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcino22 Odwołuj sie do Urzędu Regulacji Energetyki. Ja walcze z gazownia o to samo. Na razie zapłaciłem podobna kwotę, ale rozmawiałem ze znajomym z gazowni w innym regionie. Takie działania to zabiegi monopolistyczne... nie mniej trzeba walczyć.

 

Czy któś może ma namiar na jakąć firmę montująścą instalacje GAZOWĄ w domu i doprowadzenie do ogrosdzenia.Dostałem taką wycene z Gazowni wołominśkiej, dość sporo ponad 6000 zł :(

 

Hey, juz sie odwolywalem do URE.Gaz media chcciala za doprowadzenie gazu w drodze do mojej dzialki i sasiada okolo 24tys zl.Po kilku pismach z URE gazownia koszty wziela koszty na siebie, za przylaczenie do skrzynki musze zaplacic tylko gazowni 1200 zl.natomiast gazmedia chce odemnie ponad 6000 zl za doprowadzenie gazu od skrzynki w ogrodzeniu do mojego budynku do kuchni i do kotlowni

 

Marcin to poszukaj innej firmy Gaz Media nie musi robic Ci przylacza do domu. Najwazniejsze zebyś mial projekt i znalazl dobrego wykonawce. Dla mnie to stanowczo za drogo, chyba że masz dużo metrów.

Pocieszyles mnie z tymi kosztami, mam nadzieje ze URE szybko pomoze. Chcialbym zrobic przylacze do konca roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów-sąsiadów. Jestem na początku drogi i prosiłbym o namiary na sprawdzonych architektów w okolicy Wołomin/Kobyłka. Z jakimi kosztami należy liczyć się przy adaptacji projektu i projekcie indywidualnym (znalazłem na forum informację że za indywidualny 8000-12000 PLN :o ). Jakby ktoś dał dodatkowo namiary na kierownika budowy byłbym podwójnie wdzięczny.

 

witamy serdelecznie :)

 

namiar na mojego architekta masz 21 postów powyżej :)

Pani Grażyna pełni również funkcję kierbuda

 

powodzenia !!

 

Darku :) czy Pani Grażyna jest Twoim kierownikiem budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któś może ma namiar na jakąć firmę montująścą instalacje GAZOWĄ w domu i doprowadzenie do ogrosdzenia.Dostałem taką wycene z Gazowni wołominśkiej, dość sporo ponad 6000 zł :(

 

Przesłałem Ci namiar na priv :wink:

 

czy tez mogę prosić na namiar :) na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darekzet - nasz dom był projektowany również przez panią Grażynę. Było kilka drobnych niedoskonałości, ale generalnie jesteśmy zadowoleni. Z zewnątrz prezentuje się ślicznie, w środku też fajny. Niestety w trakcie murowania zrobiliśmy kilka zmian i wszystkie odbijają nam się czkawką. Jednak architekt rzeczywiście wie lepiej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo z przeróbkami tak to zwykle jest, chcemy przedobrzyć i nie znając się na rzeczy, często pod wpływem nadgorliwego budowlańca nieświadomie robimy sobie krzywdę

 

co do Pani Grażyny to nie słyszałem złych opinii, raczej same pozytywne ... trochę irytujące są spotkania z jej dziećmi na głowie, ale liczy sie efekt końcowy w postaci naszego wymarzonego domku :)

 

ja teraz trochę żałuję że podczas projektowania domu nie współpracowałem z projektantem wnętrz, można by było parę rzeczy zrobić inaczej a tak teraz projektantka musi dostosować się do już wymurowanych ścian ... bo na wyburzenia się nie zgadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruela, zerknęłam do Twojego dziennika i widzę, że Twój dom od frontu jest bardzo podobny do mojego! Tyle, że mój jest piętrowy z nieużytkowym poddaszem, a Twój parterowy z użytkowym poddaszem. Ta nasza pani architekt chyba miała jakąś fazkę ;)

BTW- gdzie budujesz? Masz piękne widoki za oknami. My zbudowaliśmy w Wołominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja teraz trochę żałuję że podczas projektowania domu nie współpracowałem z projektantem wnętrz, można by było parę rzeczy zrobić inaczej a tak teraz projektantka musi dostosować się do już wymurowanych ścian ... bo na wyburzenia się nie zgadzam :)

Darekzet - obejrzałam Twój dziennik i dochodzę do wniosku, że Twój dom jest również podobny w bryle do mojego!! Piętrus z garażem wysuniętym do przodu. Jest chyba nieco większy od naszego. Na dole mamy raczej niewielki salon,kuchnię z jadalnią i sypialnię, ale piętro jest naprawdę imponująco przestronne - duże jasne sypialnie, duża łazienka, a za nią pralnia. Wykończyliśmy też strych -niektórzy uważają, że jest to najfajniejsze miejsce w domu. Ma tam być sauna i taka tam rekreacja. Też zamieniliśmy materiał na ściany. Jestem z naszego piętrusa bardzo zadowolona. A i prezentuje się też bardzo okazale.

Mam pytanie odnośnie projektantki wnętrz - możesz podać namiar? Czy jesteś zadowolony ze współpracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darekzet - obejrzałam Twój dziennik i dochodzę do wniosku, że Twój dom jest również podobny w bryle do mojego!! Piętrus z garażem wysuniętym do przodu. Jest chyba nieco większy od naszego. Na dole mamy raczej niewielki salon,kuchnię z jadalnią i sypialnię, ale piętro jest naprawdę imponująco przestronne - duże jasne sypialnie, duża łazienka, a za nią pralnia. Wykończyliśmy też strych -niektórzy uważają, że jest to najfajniejsze miejsce w domu. Ma tam być sauna i taka tam rekreacja. Też zamieniliśmy materiał na ściany. Jestem z naszego piętrusa bardzo zadowolona. A i prezentuje się też bardzo okazale.

Mam pytanie odnośnie projektantki wnętrz - możesz podać namiar? Czy jesteś zadowolony ze współpracy?

 

projekt naszego domku był wzorowany na Topazie ... strych też chcemy wykończyć, wejście na strych zaplanowałem w małżeńskiej sypialni, planujemy tam zrobić sobie gabinecik ... taki około 40-50m2 :) ... żona chciała by mieć tam biblioteczkę, ja jakieś stanowisko do pracy ... znajdzie się też miejsce n legowisko i duuużą faję wodną ;)

masz gdzieś foty swojego "piętrusa" ? szukam weny na elewacje i dach, może Twój domek by mi pomógł

 

projektantka wnętrz projektowała nam 4 lata temu mieszkanie, wtedy byliśmy zadowoleni więc tym razem powinno być podobnie ... obecnie czekamy na pierwsze szkice, jak dostaniemy to będę Ci mógł powiedzieć konkretnie czy jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na wstępie pozdrowienia dla całej grupy budującej powiatu wołominskiego. Śledzę ten wątek już od dłuższego czasu gdyż dotyczy mojego regionu gdzie buduje dom czyli Tłuszcza ale jakoś się jeszcze w nim nie udzielałem.

Czekam właśnie na wycene rozprowadzenia instalacji gazowej na działce i w domu przez Gazmedia.

manieq82 czy mogę również prosić namiar na firmę montującą instalacje gazową o której wspominaliście w ostatnich wiadomośćiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na forum jestem nowa, na równi z budową domu :D

Ponieważ jestem na stanie zerowym, dlatego wszelkie informacje są dla mnie niezwykle cenne.

 

Pytanie dotyczy:

gdzie w Wołominie mona kupić ogrodzenie tymczasowe na czas budowy?

jaki jest koszt.

Dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...