Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy do pierwszej transzy kredytu do Banku potrzebowaliście odpisu z KW z wpisaną już tam hipoteką? Czy wystarczyła tylko informacja z Sądu (wiem że takie coś wydają na drugi dzień po złożeniu wniosku o wpis w KW) o tym, że wniosek o wpis hipoteki został złożony?

Bo jak będę kolejny rok czekać na kredyt tylko z powodu opiszałości Sądu to chyba już zacznę wydeptywać ścieżkę do ministerstwa sprawiedliwości :roll:

 

Witam,

My dostaliśmy kredyt na budowę ale nie wiem dokładnie jak to wygląda bo mamy znajomego, który ma kancelarie doradztwa finansowego i on się ubiegał o kredyt w naszym imieniu... A także będzie nam pomagał ze wszystkimi formalnościami (my-bank) w trakcie budowy. Namiary mogę podać na priv.

 

Powodzenia,

dziona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej czy ktoś z Was robił studnię głębinową (niestety na razie nie będę miała wody z wodociągów..bo moja działeczka jest za torami, a tylko wybrańcy przed torami mają wodę z wodociągów ;( ? Jeżeli tak to bardzo proszę o informację o wykonawcach na priw i info o cenach panów studniarzy. Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studnia - Pan Czajkowski - 605-886-649 - nie pamietam ile bierze za metr, ale ja mam na jakichś 34 metrach i zapłaciłem z 1400-1700 (nie pamiętam dokładnie bo to 2 lata temu było (więc wtedy wychodziło około 40-50 PLN za metr). Pan, na którego powyżej dałem namiary był bardzo konkretny i zorganizowany, także warty polecenia. Z tego co pamitam był wtedy konkurncyjny cenowo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale raczej nie skorzystam. Tak naprawdę w opłatach i prowizjach bankowych które ponosi klient jest też opłata dla pośrednika i to całkiem nie mała. Z tego powodu wolę zaoszczędzić te co najmniej 5000 i sama sobie kredyt załatwić.

Nie, żebym namawiał na pośrednika finansowego, bo sam kredyt brałem bez pośredników :), ale akurat prowizją pośrednika nie jest obciążany klient - ponosi ją bank (można to łatwo sprawdzić porównując ofertę konkretnego banku u dobrego pośrednika i bezpośrednio w oddziale - zasadniczo nie będzie różnicy, a jeśli już to na korzyść kredytobiorcy bo pośrednik może mieć większą zniżkę niż chęć zarobku:)).

Natomiast ja nie korzystałem z usług pośrednika dlatego, że nie jestem w stanie zaufać obcemu człowiekowi na tyle, żeby być pewnym czy on wybiera bank najkorzystniejszy dla mnie, czy też taki, w którym ma on największą prowizję. Ale to kwestia wiary w pośrednika więc jak by był jakiś znajomy to bym skorzystał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he co do pośredników-też tak myślałam dopóki nie zaczęłam pracować w banku :) Niestety nie mam dostępu do kredytów hipotecznych stąd moja niewiedza na ten temat, ale przy pożyczkach to klient jest obciążany kosztami prowizji. Co do tych kosztów to jest być może tak że pośrednicy mają ciekawą ofertę, ale tą ofertę może też wynegocjować zwykły człowieczek, dlatego też wolę sobie kredyt załatwić sama:) A i tak jestem przekonana (zgodnie z tym co wiem od pracowników kredytowych), że jednak prowizja pośrednika jest umiejętnie wpleciona w koszty klienta. :)

 

Dzięki za studniarza-to dla mnie niezwykle cenna informacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do sprzedania 2 baraki.

 

Jeden barak - kontener budowlany o wymiarach 2,4m x 6m dla ekipy budującej i drugi barak - magazynek o wymiarach 2,5*2,4

 

Baraki mają konstrucję stalową czyli są na porządnej ramie ze stali a przestrzenie wypełnione są kombinacją płyt. Barak dla ekipy budującej ma jedno zakratowane okno i drzwi.

 

W środku znajdują się 4 szafy (bez łóżek) i elektryka. Drugi barak idealny jako magazynek, zamykany na kłódke.

 

W moim przypadku oba baraki służyły mi przez 2 lata na budowie jako magazynek i schronienie i sprawdziły się znakomicie zarówno w zimie jak i w lato.

 

Można je transportować przekładjąc pasy pod sopdem lub za pomocą uchwytów w górnej części używając zwykłej ciężarówki z HDS (ja tak zrobiłem).

 

Do odbioru osobistego na koszt kupującego w Markach koło Warszawy. Zdjęcia moge przesłać meilem. [email protected]

Cena: 1700 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam niedrogiego ale dobrego stolarza do zrobienia mebli kuchennych, może ktos podzieli się opinią i namiarami? ;)

 

hej,

 

ja będę zamawiał swoje meble u Pana Mieczysława Wojno, ma warsztat w Warszawie na ul. Białołęckiej

porównywałem ceny i wychodzi podobnie jak firmy z podlasia

 

TUTAJ znajdziesz namiary

 

jakieś pięć lat temu robił nam zabudowy meblowe w salonie, jadalni i korytarzu, jakość wykonania była bardzo dobra a i ceny przyzwoite

 

nie wiem tylko czy teraz nie ma urlopu bo dzwonił do mnie jakieś 2 tyg temu, że wybiera się do sanatorium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś z Wołomina lub bliskich okolic ma zapotrzebowanie na podniesienie swojej działki to proszę o kontakt ze mną

mam namiar na około 100 wywrotek ziemi z kopania kanalizacji

ziemia podobno niezbyt rewelacyjna, ale na samo podwyższenie może być

 

najchętniej do zwiezienia w całości w jedno miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...