Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika M20


mkkafe

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 520
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gratuluję odwagi podłogowej!!!

Myślę oczywiście o wzorach,a nie ogrzewaniu podłogowym.

U nas w porównaniu z Twoimi podłogi będą nudne - dół deska berlinecka, góra panele....

Co do podłogówki - mam podobne rozmieszczenie, dodałęm kuchnię i korytarz na dole,bez wiatrołapu. Hydraulik uparł sie żeby powiesić jeszcze jeden kaloryfer na ściance pod schodami naprzeciw kominka.

Narazie wisi, ale zastanawiam się czy go nie schować, zostawić wyprowadzenia i jeśli byłoby zimno dopiero instalować.

 

Chłopaki dziś rano obiecali że za 3 dni będą gotowe kartonogipsy na górze. Trochę im nie wierzę, ale skoro tak mówią.

 

Przyznaję się do błędów:

 

1. Likwidacja balkonu w pokoju na górze spowodowała zmniejszenie okna i co za tym idzie po prostu jest tam ciemno. A jednak nie jestem mądrzejszy od projektanta M20. :wink: No i skończyło sie wstawieniem okna dachowego.

 

A jednym z kryteriów wyboru tego projektu był .... brak okien dachowych :oops:

 

2. Brak wyboru pieca na początku budowy spowodował niewłaściwą budowę komina. Wyjście z pieca do komina jest za nisko w stosunku do komina. Skończyło sie wylaniem stopnia pod piec, bo kolanka obniżają sprawność kotła.

 

3. Zamówiłem drzwi wejściowe - fajoskie bo Gerdy- tylko otwierane do środka.. :cry: Co mnie podkusiło???? :evil: Teraz w wiatrołapie jest mało miejsca. Jak patrzę w projekt to wiem że chciałem być mądrzejszy od projektanta.... :oops: A drzwi nie wymienię bo kosztowały..... bez przesady ale jednak.

 

4. Więcej grzechów nie pamiętam, ale jak sobie przypomnę to napiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki mocno zmieniają "budowę" w "dom"

 

Tak jak kafelki w kotłowni. :evil: Dziś o poranku znalazłem w kotłowni 3 cm róznicy na 3 metrach ułozonych kafelek. Trafił mnie szlag. No i chłopaki odrywają. Potem grzecznie pojadą do OBI i kupią nowe. Za swoje pieniądze.

 

 

Jutro i pojutrze montujemy piec . Tzn Szanowny Hydraulik montuje a ja tradycyjnie udaję że się znam i pytam o wszystko.

 

mkkafe - zaczynam wymiękać.... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa - ja juz w tym tyg tez wymiekalam - jak mialam 4 ekipy na budowie, hydraulik do naczynia wzbiorczego montowal zwykla rure pcv - gdzie rzekomo ma isc w razie awarii wrzatek. Rozpetala sie awantura. Rzucal z pierwszego pietra rurkami miedzianymi i poszedl :roll: W koncu zrobil to na miedzi. Ale pilnowania i lazenia za kazdym nie cierpie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkkafe byśmy jechali od strony Bydgoszczy, Tłuszcz jest w promieniu około 40km od Warszawy. Nie chcemy Wam za bardzo przeszkadzać, ale czy była by możliwość abyśmy zajechali w jakąś sobotkę albo jeśli by nie było to bardzo kłopotliwe jak byście byli na budowie np w najbliższą niedzielę albo sobotę po długim weekendzie. W tygodniu niestety za bardzo nie możemy bo pracujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś niesamowita !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niesamowite tempo prac! Prawie brak błędów, o których mozna poczytac nie jedno na Forum! Dobre wybory: materiały, ekipy! Dzidzius w drodze!!! Śliczne córcie!!! Dzielny mąż! PODZIWIAM I GRATULUJĘ !!!

Powodzenia na dalsze etapy prac i szczęśliwego rozwiązania (bo z tego co pamiętam to już niebawem) :D

 

Aleksandra - żona kalfasika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzonline

Mowisz o niedzieli 27.04?? Pasuje

Po dl weekendzie tez pasuje - choc sobota 03.05 wieczor i niedziela 04.05 - zapewne wtedy pojedziemy po dzieci do babci. Wiec najlepiej sobota - okolice poludniowe

Chyba ze masz na mysli te nastepna sobote...napisz konkretnie - to sie zgadamy

 

kalfasik - dziekuje :oops: za slowa uznania. Zaczelam 8 miesiac :D

 

rozlozylo mnie cos grypowego - czuje sie potwornie i dlatego wywozimy dzieci do babci - a mialam tyle pozalatwiac i porobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...