Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika M20


mkkafe

Recommended Posts

Gratuluję wody! :D Trzymałam za to, żeby była płytko. 8)

Przejrzałam Wasze zdjęcia - cudne szare okna, szkoda, że u nas by nie pasowały.

Znalazłam też nasze :wink: pomysły na wnętrza z udziałem cegieł, też przewidujemy jedną ściankę murowaną z cegieł - u nas będzie to ścianka między salonem a wiatrołapem i obłożenie/ murowanie słupa nośnego w hallu z takich samych cegieł. Tyle, że nasze mają być jasne - starzone. A jak jest u Was - ten słup to nośny jest? Murowany, a co w środku (jeśli nośny)? A cegiełka jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 520
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

MK,zaprojektowałaś już kominek? Mieści Ci się? Po czwartkowej wizycie u panakominkowego, mam poczucie że coś jest nie halo z kominkiem, po wizji lokalnej lewy bok obudowy kominka wychodzi idelanie z krawędzią schodów. JAk to u Ciebie wygląda?

 

Będzie oczyszczalnia. Też z czerwoną Mazdą w roli głównej. :lol: Przy okazji - jak wysoko u Ciebie wychodzi kominek wentylacyjny od oczyszczalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie jak robiliscie gorny wieniec?

jestem na etapie stropu i przymierzam sie jak go zrobic

jakie doceiplenie wienca wykorzystaliscie i jakie bloczki ytong na szalunek od srodka i czy wieniec zgodnie z projektem szer 24 cm i wysoki na 15?

czy cieliscie bloczki na pol zewnetrzne zeby byla zgodna wysokosc z projektem?

pzdr

krzys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze sie dogadales z panem z Alfa

 

Hej,

 

Ja też mam podobne zdjęcia tj. czerwona mazda i niebieski sanitech :D

Ta sama ekipa, choć wziąłem ich w ciemno (bez polecenia), ot tak z googla...

 

Co do starocegieł - ja swoje (na kominek) brałem z cegpolu. Wyglądają jak z jakiejś rozbiórki ... tyle, że takie jakieś ładne są :-D

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Fajnie, że tyle osób buduje m20. No i ci, którzy są już tak mocno zaawansowani a nie mają swoich dzienników (zdjęć) proszeni są o poprawienie się :) Ja już się poprawiłem i na szybko zaktualizowałem swoje postępy.

 

Ale do rzeczy. Mam problem z kuchnią. Tzn może nie ja - powiem inaczej - są naciski :) na zamurowanie otworu okiennego w kuchni (elewacja boczna) w celu poprawienia jej funkcjonalności (wejdzie więcej szafek i łatwiej wszystko odpowiednio porozmieszczać). Ja natomiast na zamurowanie okna ani wejścia do kuchni (takie pomysły też są) nie chcę się zgodzić ale też mój głos akurat w tej sprawie jest dość ... małosilny (kucharzem nie jestem).

 

Poniżej zdjęcia z oknem w kuchni i symulacja bez okna.

http://niutiger.pl/foto/m20l/zoknem.jpg

 

http://niutiger.pl/foto/m20l/bezokna.jpg

 

Na razie dwa poniższe projekty wykonane przeze mnie (jeden to prawie kopia mkkafe) nie mają akceptacji. Widziałem, że tom212 zrobiłeś to okno mniejsze ale tego też wolałbym nie robić bo to i tak nie rozwiąże problemu. Podobają mi się te duże okna. Może macie jeszcze jakieś inne pomysły na kuchnię? Pozdrawiam,

 

http://niutiger.pl/foto/m20l/kuchnia1.jpg

http://niutiger.pl/foto/m20l/kuchnia2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Całym sercem dopinguję Wasze prace nad M20. Sam go wybrałem i czekam jeszcze na pozwolenie na budwę ale materialy już mam. Najciekawsza sytuacja była z więźbą - szczególnie te krokwie koszowe. No po prostu nikt się nie mógł nadziwić, że krokiew może mieć taki przekrój. Czy była ona u Was zacinana, czy może krokwie były mocowane w inny sposób?

Pozdrawiam i życzę rychłego pelnego wykończenia domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

Ostatni raz logowalem się w grudniu czy styczniu, zerknąłem wczoraj, a tu takie rzeczy się dzieją! Ludzie kochani, fantastyczną robotę tu robicie dzieląc się swoimi doświadczeniami! Wiemy teraz jak "na oko" będzie wyglądał nasz domek. Dziś odebrałem pozwolenie na budowę, wpuszczam geodetów i za dwa tygodnie startujemy z robotą. Nasza chatka będzie bardzo bliska wzorcowi ze strony muratora (dach zielony, brązowa elewacja drewniana, okna w niezmienionym kształcie i rozmiarach), róznica będzie polegać na rezygnacji z garażu (w jego miejsce pokój i powiększone pomieszcenie gospodarcze) i rezygnacji z łazienki przy naszej sypialni (będzie większa garderoba). Mamy już umówioną ekipę (robi całą budowlankę i część wykończeniówki, materiały też oni zapewniają), mamy umówioną ekipę dekarzy (kompletny dach materiały + robocizna), mamy też juz kupione okna, drzwi i parapety. Mamy nadzieję, że za 1,5 roku będziemy już w swoim domku.

Pozdrawiam

dziudes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...