Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika M20


mkkafe

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 520
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Trzymamy kciuki za szczęśliwe rozwiązanie :D

- szczęśliwi posiadacze M20 z Gorzowa Wlkp.

 

Cały czas obserwujemy postępy, może niedługo się rozkręcimy na forum, choć czasu mamy niewiele, bo planujemy przeprowadzkę na wrzesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

 

Cały czas obserwujemy postępy, może niedługo się rozkręcimy na forum, choć czasu mamy niewiele, bo planujemy przeprowadzkę na wrzesień.

 

Liczymy na wsze rozkręcenie no i może na jakieś zdjęcia z Waszej budowy. Opiszcie jakie zmiany macie w Waszym M20. Pozdrawiam wszystkich budujących !!! Szczególnie M20 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowniczy m20 a co myślicie o takiej przebudowie schodów jak na rysunku? http://lh3.ggpht.com/zacharski.dariusz/SHz7qNRimrI/AAAAAAAABhQ/CxKHFVoAS-c/s400/schody.jpg

 

Majster u mnie na budowie zaproponował coś takiego, gdyż stwierdził że te schody zabiegowe będą nie za bardzo wygodne, a takie rozwiązanie sprawi że problem zabiegowych schodów byłby rozwiązany. Oczywiście wiąże się to z przeróbką paru rzeczy na dole i na górze. Na pewno takie umieszczenie schodów spowoduje również powiększenie saloniku. Co myślicie o tym rozwiązaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ze sciana ktorej nie ma na rysunku??? ta sciana u nas dosc powaznie podpiera strop

 

wydaje mi sie ze schody zabiegowe to najwygodniejsze rozwiazanie - najlagodniej sie po nich wspina. Wydaje sie ze te pokazane na rys beda ostro szly

ile wg Ciebie beda mialy szerokosci stopnie na tym rysunku?? nie beda za waskie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze liczę bo to tak wstępnie ale przestrzeń na schody ma 306cm + 24cm scianka pionowa czyli 330cm. 330 - 100cm na spocznik od ściany pozostaje 230cm na 8 schodkow co daje 28,75cm szerokosci na schodek. Schodkow by było tyle co w projekcie 17 czyli wysokość ich by sie nie zmieniła. Poprawiłem troszkę ten rysunek bo poprzedni nie do końca odzwierciedla ilość schodów. http://lh4.ggpht.com/zacharski.dariusz/SH0exWDxFOI/AAAAAAAABh4/VNAszRB94aI/s400/schody2.jpg.

Tak jak napisałaś pozostaje jeszcze problem z tą ścianką podtrzymującą strop, ale może da się to podtrzymanie jakoś obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos schodów - u mnie właśnie są takie, jak parę postów wstecz - podparcie jest zrealizowane słupkami i dwiema belkami żelbetowymi jak na poniższym rysunku (linie przerywane to belki, a słupki to te czarne kwadraciki):

http://images24.fotosik.pl/252/ebdeeeb57bc112c1.jpg

Dołączam się do gratulacji z okazji przyjścia na świat nowego członka rodziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witemy, śledzimy Twój blog od samego początku, kedy podjęliśmy decyzję o wyborze projektu, zapraszamy do obejrzenia naszej strony www i oceny, pozdrawiamy z pomorza!

 

open 21 - bylam - widzialam - fajnie sie oglada cos co powstaje i wyglada tak jak u nas;) i ogladajac wszystko wiesz - jakbys tam chodzil ;)) my w zeszlym roku bylismy na tym samym etapie - tez w lipcu zalewalismy strop

trzymam kciuki i gratuluje

 

dziekuje jeszcze raz za gratulacje z okazji narodzin naszej corci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzonline

 

Nie kombinowałbym ze schodami aż tak bardzo właśnie ze względu na ściankę na środku salonu. Jak dobrze pamiętam podpiera mniej więcej w połowie belki stropowe, trudno mi sobie wyobrazić jej brak, ale "może mozna".....

 

Mam ażurowe schody zabiegowe 16 cm i mój 1,5 roczny syn wspina sę po nich że hej. Nic nie mówi że mu niewygodnie. Może dlatego że na razie niewiele mówi. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...