Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika M20


mkkafe

Recommended Posts

Mkkafe - super te schody wyszły:) co to za drewno? podoba mi się kolor

 

Jasabar - a propos żyrandola - sorki, ale nie mogłam się powstrzymać, żeby nie wkleić historii, jaka ostatnio wśród znajomych mailem krążyła - może już znacie? :):)

 

Jak jeden kolega żyrandol wieszał. - historia prawdziwa w relacji jego Żony.

 

Wczoraj namówiłam wreszcie swojego męża kupić abażur z kryształów (to co wisi z lampami na suficie),baaardzo drogi (pół roku zbieraliśmy). Pojechaliśmy do sklepu, kupiliśmy abażur, na skrzydełkach szczęścia popędziliśmy do domu, po drodze kupiliśmy butelkę koniaku (trzeba nowy zakup ..tego tamtego, no obmyć). Siedliśmy przy stole, najpierw strzeliliśmy po 50, potem powtórzyliśmy, no i mówię do swojego męża: a może powiesimy od razu ten abażur? No i mąż, lub z powodu koniaku, lub widząc moje szczęście zgodził się. Postawiliśmy krzesło, na krzesło taboret mały, mój mąż wspiął się na tą piramidę, a mi kazał go zabezpieczać. Stoję taka szczęśliwa, obserwuję jak mój orzeł pod sufitem majstruje (a on był, nie wiem po co w szerokie bokserki ubrany), przenoszę wzrok niżej, i co ja widzę z tych sympatycznych bokserek wypadło mu jedno jajeczko, no i ja taka rozczulona tym widokiem biorę i tak lekko pstryknęłam paluszkami po tym jajeczku. Mój tygrys w tej sekundzie jak

poleciał w dół z tej estakady wraz z abażurem, który rozbił się całkowicie na małe kawałki, wstaje szybko i z ostatkami abażuru w rękach podskakuje do mnie...myślałam, że zabije mnie, a on mówi- Ku**a, ale mnie prądem pier***nęło, aż do jąder doszło, dobrze ze nie na śmierć

 

:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 520
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po pierwsze - GRATULUJĘ DZIECIACZKA - wiem, że gratulacje bardzo spóźnione, ale ja też niedawno urodziłam (mój synuś ma 2 miesiące) i wróciłam dopiero na forum, bo wcześniej jakoś trudno mi było znaleźć czas i jakoś "głowy do tego nie miałam".

 

Daleko już zaszłaś z budową, zazdroszczę - podoba mi się. Fajną masz podłogę w salonie? Co to? Pewnie pisałaś, ale przyznaję bez bicia, że jeszcze nie doczytałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mkkafe!

Przeczytałam wczoraj Twój dziennik z wielką ekscytacją, bo zaczęło się domem z bali. My też będziemy budować dom z bali i nieźle by było pogadać o tym i może pooglądać. :D Potem się trochę rozczarowałam, ale doczytałam do końca /dobrze, że 2 strony/; i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Piękny domek, niezłe tempo, a Ty jesteś taka dzielna - dzieci, ciąża, budowa - to naprawdę niełatwo połączyć :roll: Gratuluję męża - pracowity

Czy mogę prosić o namiary na firmę od wiercenia studni? Widziałam na zdjęciach, że byli nieźle zorganizowani.

 

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOMAN - Gosiu - dziekuje

firma wiercaca to firma pana Gruberskiego z Konina - u nas odleglosc nei grala zadnej roli - mieli ok 150 km do nas

Z czystym sumieniem moge napisac ze to firma nr 1 ktora przewinela sie przez nasza budowe: najsolidniejsza, slowna, bezproblemowa, profesjonalna. Wlasciciel - czlowiek z klasa - poznalam osobiscie zreszta i pozdrawiam!!!

A trafilam na nia przez to forum - ktos rowniez bardzo goraco polecal

 

http://www.gruberski.konin.lm.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

To i ja dołączę do piejących z zachwytu. Masz gust kobieto :-) Podziwiam też pracowitość i ... ta trójka dzieci w tzw. "w między czasie"...

 

A teraz pytania.

1) Te podświetlane grzejniki to rurkowe wszystkie jak widzę - jakiej firmy ?

2) Schody są świetne. Ja mam buczyne bejcowaną i jest z nią taki problem, że strasznie czepia się ich kurz. W salonie i na piętrze mam parkiet i nigdzie nie ma "kotów" czy kurzu a na schodach już po 1h od zmiotki.... Jak to u Ciebie wygląda?

3) Jak zrobiłas te ciemne paski w jasnych panelach na podłodze na piętrze ? pomysł własny czy podpatrzone w kolorowym lub czasopiśmie ?

4) (ostatnie) Spodobało mi sie też oświetlenie ściany z cegły od spodu. To przy doniczkach - Możesz rozwinąć temat jak to rozwiązaliście?

 

Dzięki i jeszcze raz gratuluje udanej rodzinki i pięknej chaty!

 

ps.

No i pomyśl o tym gresie...o cenie możemy jeszcze podyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak - odpowiedzi:

1.Grzejniki Instal Projekt - mialam dobrego kontrahenta ktory mi je dostarczal - za malowane na indywidualny kolor zaplacilam 960 zl od sztuki, wiec nei tak zle

 

2. Schody mamy jesionowe i tez bejcowane. Nie wiem czy drewno ma tu znaczenie czy nie. U nas do gory wciaz trwaja prace - wiec trudno mi ocenic jak jest u nas. Poki co kurzy sie wszedzie mocno. Taki chyba urok ciemnego koloru

 

3.Te paski to nasz pomysl - podloga to panele Quick Step - Linese - nowa linia, polegajaca na tym ze jeden panel rozklada sie na 3 waskie klepeczki - deszczulki i mozna sobie przemieszac je. my akurat mielismy dab jasny i grey - i pomieszalismy

 

4. Oswietlenie tej sciany to pomysl calkowicie meza - na etapie wylewania posadzek kazal zrobic wokol calej sciany dylatacje ze styropianu. Powstala tam dziura - dookola. Pozniej wsypalismy kamienie i muszelki,podswietlilismy ledami, zamowilismy przycieta plekse - ponad 2 metrowa i pozostalo jeszcze wykonczenie laczen pleksy i podlogi listwami. Swiatlo ukryte jest w podlodze.

 

Dziekuje ze slowa uznania, bardzo mi milo. No a dzieci - wszystko niby dla nich ale kosztem ich - smutna prawda ;((

 

Z gresem jest tak ze chcialam go do wiatrolapu - maly - z 4 metry ma. Ale cierpimy na brak gotowki. Twoj gres troche odbiega kolorem od kolorow w wiatrolapie - drzwi szare, szafa - lustro i szaro-niebieskie szklo. Dlatego nei jestem przekonana by "okazyjnie" go kupic - bo choc cena przystepna - nie jestem pewna czy to jest to. Maz gdzies upatrzyl plytki - ale mu wykupili. Byly by tansze i w kolorze. No ale oczywiscie nei takie polery. Musielibysmy mocno dyskutowac o tej cenie - bym sie przekonala ze kolor nie jest taki wazny by zaplacic 2 razy tyle co w sklepie w kolorze szarym. Zernke jeszcze w Sephorze - tej w Realu??

Jak nei sprzedasz ich to sie jeszcze odezwij - do Swiat wiatrolap musze meic gotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też interesowałem się Instal Projektem, ale widać nie trafiłem na dobrego kontrahenta, bo zniechęcili mnie i cenowo i swym podejściem "nie ty to inny". Ostatecznie zrezygnowaliśmy z bajeranckich rurek na rzecz zwykłych grzejników + więcej podłogówki.

 

Co do ciemnych schodów, to jasna (hihi) rzecz, że taki urok ciemnego koloru, ale jednak myślę, że kwestia dobrego lakieru może sprawę załatwić. W końcu parkiet też mam ciemny (merbau), nawet ciemniejszy niż stopnie, a jednak różnica jest widoczna.

 

Gratulacje dla męża za wykonanie tego "światła w podłodze". Efekt jest zachwycający. Możesz wkleić więcej fotek jak to wygląda z bliska? Muszelki sami zbieraliście na wczasach pewnie :) ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, na wczasach..ktorys...tylko juz nie pamietam kiedy te wczasy byly

 

grzejniki sciagnelam z hurtowni w Poznaniu - tak jak cala biala armature - na miejscu nikt takich cen mi nei mogl zaproponowac - nawet hurtownia w ktorej wczesniej bralam wszystko do instalacji wod-kan i co - w ktorej zostawilam juz kilkadziesiat tysiecy...

 

zdjecia wkleje.. za kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...