Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika M20


mkkafe

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 520
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mój to Wspaniały z Muratora, a obok u sąsiada stoi Konkursowy.

Dachówkę mamy tę samą, jak na razie domy fajnie się zgrywaja.

My z sąsiadami też, więc oby tak dalej.

Dzięki za namiary- już planuję kolejną wizytę w ikei i leeroy'u.

Z sofą mamy problem, bo właściwie podoba mi się jedna, ale kosztuje 22 tys. wiec szanse marne. Mam dylemat, czy teraz brać na co mnie stać... czy pocierpieć trochę, (zapracować się na śmierć) i kupić to co pasuje najbardziej?

Ale dylematy co?

 

Pocieszyłaś mnie ceną lamp... dziękuję.

 

aaaaaaa.... i przepraszam, że do Twojego dziennika jakieś osobiste dylematy wrzucam...

to się już więcej nie powtórzy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkkafe jak ja Cię podziwiam !!!!!!!!!!!!!!!! :D

Ten domek jest boski !!!!!!!!!!!!!!!

Napisz proszę w jaki sposób uzyskaliście kolor desek sosnowych? Użyliście jakiegoś rozbielacza? Przepraszam, jeżeli to już gdzieś było.

Kurczę, jutro pędzę do Leroy'a zobaczyć, czy te lampy jeszcze są dostępne :wink: Piękne!!!

Lampy na pietrze też cudne! Mogłabym prosić o namiary na nie :oops:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz sie mocno zaczerwienilam :oops: :oops: :oops:

wlasnie tak

dziekuje

 

bielone deski - chyba masz na mysli skosy poddasza

jesli tak - wybielone zostaly srodkiem ktory nazywa sie Lasyr i Tacklasyr firmy Beckers. Malowane byly dwukrotnie, pewnie jakby czasu starczylo malowalibysmy trzeci raz...

 

lampy w gornym holu to massive ale zabij mnie - nie pamietam nazwy ani slonikow ani zeberki. Kupowalismy w sklepie internetowym - ale tez juz nie pamietam w jakim...moze maz bedzie pamietal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką radością oglądamy z żoną Twój, Wasz dom. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu i zdobywania pozwolenia na budowę. Im jesteśmy bliżej budowy tym bardziej widzimy jaki kawał roboty jest już za Wami i przed nami. Pozdrawiamy wszystkich budujących M20 i EM20. Dzięki Wam wszystkim jesteśmy trochę mądrzejsi. Za jakiś czas założę dziennik mojej budowy.

 

PS. Naszej uwadze nie umkło zdjęcie na którym głowa rodziny w jednym czasie pracuje na dwa etaty. Jako murarz i opiekunka. Jesteśmy pod wrażeniem zaradności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkkafe,

 

Mam pytanka w związku z ostatnimi zdjęciami:

 

1. czy przesuwaliście nieco w stosunku do projektu drzwi w komputerowni? nie widzę dokładnie na zdjęciu... my zrobilismy wg projektu i teraz zastanawiam sie, jak obsadzimy drzwi bez węgarka... :-?

 

2. też myślałam, żeby w łazience nad garażem wannę ustawić pod skosem, ale wydawało mi się, że będzie niewygodnie. jaka jest u Was wysokość od od podłogi do skosu w miejscu gdzie się wchodzi do wanny? u siebie jeszcze nie mogę się przymierzyć, bo brak wylewek i poddasze nieocieplone więc głowa między krokwie wchodzi ;)

 

3. sorki jeśli coś przeoczyłam, ale gdzie planujecie wannę w drugiej górnej łazience - czy też pod skosem?

 

U nas do marca nic się nie dzieje, bo czekamy na okna, więc jest jeszcze czas, żeby zastanowić się nad ustawieniem sprzętów w łazienkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak:

1. nie przesuwalismy nic z projektu - maz mi tylko podpowiada ze jak murowal tam dzialowke wypuscil sobie kilka cm tak by mozna bylo oscieznice zamontowac

To jest to miejsce. Swoja droga - to bylo dokladnie rok temu...straszny widok!! Syf i....tyyyyyle jeszcze roboty. Nieprawdopodobne

http://img25.imageshack.us/img25/4318/img7508ek2.jpg

 

Mowi mi tez abyscie sobie z plytek ytonga dokleili to przed polozeniem tynku. Plytki Ytong maja 5 i 7 cm grubosci - to wystarczy

2.Z ta wanna jest w miare wygodnie. My jacys tam wyrosnieci nei jestesmy - i nie narzekam. Wanna jest owalem - wiec w najdalej wysunietym na lazienke miejscu od podlogi do obrobionego na gotowo skosu poddasza jest 180 cm. a tam gdzie sie do wanny zazwyczaj wchodzi - ok 170. Jest ok

3.W tej drugiej lazience na poddaszu wanna bedzie ustawiona pod skosem - zachowujac te same parametry co w naszej lazience. Zdaje sie ze w projekcie tez tam stoi wanna. Wanna tam juz w sumie stoi - ale wsunieta maksymalnie pod skos by nie wadzila - jest prawie taka sama jak u nas - 10 cm krotsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) u nas murarz nie pomyślał i teraz to my mamy zagwozdkę. zastanawiamy się, czy płytki ytonga będą się trzymać bo mamy na dole ściany z porothermu? tylko na górze działówki są z bk.

 

Bardzo chciałam schować wanny pod skosem, tak jak bylo w projekcie. przymierzaliśmy się tam wiele razy :), ale bez wylewek to trzeba jeszcze 10-12 cm odjąć. poza tym chcemy dać wiecej niz w projekcie wełny na ocieplenie poddasza - 25cm, plus stelaz dla plyt k-g i zrobi się jakieś 30cm. wydaje mi sie, ze bedzie niżej u Was...

 

a ile wełny Wy daliście na poddaszu?

 

No wiec tak:

1. nie przesuwalismy nic z projektu - maz mi tylko podpowiada ze jak murowal tam dzialowke wypuscil sobie kilka cm tak by mozna bylo oscieznice zamontowac

To jest to miejsce. Swoja droga - to bylo dokladnie rok temu...straszny widok!! Syf i....tyyyyyle jeszcze roboty. Nieprawdopodobne

 

Mowi mi tez abyscie sobie z plytek ytonga dokleili to przed polozeniem tynku. Plytki Ytong maja 5 i 7 cm grubosci - to wystarczy

2.Z ta wanna jest w miare wygodnie. My jacys tam wyrosnieci nei jestesmy - i nie narzekam. Wanna jest owalem - wiec w najdalej wysunietym na lazienke miejscu od podlogi do obrobionego na gotowo skosu poddasza jest 180 cm. a tam gdzie sie do wanny zazwyczaj wchodzi - ok 170. Jest ok

3.W tej drugiej lazience na poddaszu wanna bedzie ustawiona pod skosem - zachowujac te same parametry co w naszej lazience. Zdaje sie ze w projekcie tez tam stoi wanna. Wanna tam juz w sumie stoi - ale wsunieta maksymalnie pod skos by nie wadzila - jest prawie taka sama jak u nas - 10 cm krotsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...