Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika M20


mkkafe

Recommended Posts

My mamy 20 cm Megarocka, folia paro i 5 cm Rockmina

do drewna stelaz tez byl potrzebny...wiec na moje wychodzi tak samo

 

a - no i my mamy jak w projekcie nad garazem czesciowo monolit - wowczas robi sie w stropie uskok ktory wyrownuje posadzka - wiec tak naprawde wylewki tam przychodzi wiecej. akurat granica pomiedzy teriva a monolitem przypadala gdzies w srodku pokoju - wiec czesc pod oknami mocno sie podwyzsza w stosunku do czesci reszty stropu. A wanna stoi pod oknem.

Jesli nie macie tego uskoku - jestescie do przodu o kilka cm. A jesli macie strop jak w projekcie - to bedzie conajwyzej jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 520
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Faktycznie, pewnie wyjdzie podobnie. W takim razie będziemy się jeszcze raz przymierzać do skosów:). Muszę jakąś balię skombinować, i paletę pod nią podłożyć :) :)

 

My mamy 20 cm Megarocka, folia paro i 5 cm Rockmina

do drewna stelaz tez byl potrzebny...wiec na moje wychodzi tak samo

 

a - no i my mamy jak w projekcie nad garazem czesciowo monolit - wowczas robi sie w stropie uskok ktory wyrownuje posadzka - wiec tak naprawde wylewki tam przychodzi wiecej. akurat granica pomiedzy teriva a monolitem przypadala gdzies w srodku pokoju - wiec czesc pod oknami mocno sie podwyzsza w stosunku do czesci reszty stropu. A wanna stoi pod oknem.

Jesli nie macie tego uskoku - jestescie do przodu o kilka cm. A jesli macie strop jak w projekcie - to bedzie conajwyzej jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puk puk :)

 

Pięknie macie w środku: baaaardzo mi się podoba kuchnia, ja też planuję czerwoną (masz nawet mój upatrzony czajnik - dobrze się sprawuje? Bo ja się zakochałam jak go zobaczyłam w necie, ale po zmacaniu mnie specjalnie nie przekonał, jakiś taki był rozklekotany ten egzemplarz co widziałam...), super schody, super ściany z cegły, podobają mi się Twoje boazeryjne k-g ;) na górze i plis zdradź co to za lampki, strasznie mi się podobają?

http://img215.imageshack.us/img215/5135/layk8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odpowiadam w imieniu właścicielki komentarzy, bo sama kiedyś pytałam o te lampki :wink:

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkkafe, jak będziesz miała już dosyć pytań to mów śmiało :)

 

Tymczasem ja mam następne :)

 

Pojawił się ostatnio wątek pomieszczeń nad garażem i związanych z tym strat ciepła. U nas bedzie na całym stropie 5cm styropianu.

Ile Wy dawaliście? I czy czujecie, że jest jakoś chłodniej w tej sypialni nad garażem niż w reszcie pomieszczeń na poddaszu? W garażu zamierzamy dać grzejnik. Chcieliśmy też dać styropian pod stropem w garażu, ale przez niskie nadproże (20cm) nie możemy za bardzo tego zrobić bo nie zmieści się brama garażowa i napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obróbka drzwi wyszła Wam po prostu super, skąd Wy bierzecie te pomysły?

 

z gloweczki Kochany, z gloweczki

 

o elektryce pomysle, pogadam z mezem...dokladalismy swiatelek, dolozylismy w jadalni pstryczek do zapalania lampek w oczku wodnym i ewentualnej zewnetrznej choinki - by nie wychodzic i nie ciagnac kabli. Reszty juz nei pamietam. Dopisze jakby co

 

Janusz - to pomieszczenie nad garazem jest chyba najcieplejsze na calym poddaszu - z racji podlogowki w garderobie i lazience - notabene polaczonej z sypialnia

Juz nie pamietam ile dalismy styro...napisze jutro

Grzejnik w garazu tez mamy, ale garazu nie ogrzewamy - poki co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Janusz - to pomieszczenie nad garazem jest chyba najcieplejsze na calym poddaszu - z racji podlogowki w garderobie i lazience - notabene polaczonej z sypialnia

Juz nie pamietam ile dalismy styro...napisze jutro

Grzejnik w garazu tez mamy, ale garazu nie ogrzewamy - poki co

 

 

dzięki, to dobra wiadomosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do elektyrki - maz mowi ze gniazdka mamy wszystkie po swojemu

wlaczniki grupowalismy

 

no i nie mamy lampy nad gospodaczym

 

dlugo maz siedzial nad elektryka...my chyba nie mamy jak w projekcie

 

a styro - mamy tak jak w projekcie

4 cm a na spadku 12 cm - spadek mial 8 cm

tam gdzie podlogowka 8 cm do wyrownania plus mata od rur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że znalazłaś fajne kafle do wiatrołapu. Wyglądają bardzo ciekawie - no i są na pewno praktyczniejsze niż te moje białe (zimą mop mieszka w watrołapie,hihi).

Pochwal się co to za kafle - chętnie zobaczę je na żywo (o i le mają na wystawce)

 

ps.

zdolny mąż to podstawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

bardzo ładny dom

gratuluję zacięcia przy wykańczaniu

bo nie łatwo mieszka się z małymi dziećmi i wykańcza :roll:

w naszym pierwszym domu było podobnie

 

ściągnęła mnie do Ciebie ceglana ściana

ja się zastanawiam nad pomalowaniem komina biała farbą

no pewnie nie wszystkim się spodoba :wink:

 

a obramowanie w drzwiach wejściowych robiliście z prawdziwego kamienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...