Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika M20


mkkafe

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 520
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nam tez sie podobal ale wybralismy go glownie ze wzgledu na jego skromna powierzchnie - budujac dom w 3 miesiace i wyskakujac z kasy w tak krotkim czasie - powierzchnia bardzo nas ograniczala

teraz jak juz bedziemy sie kulac z budowa murowanego - zaszalelismy z metrazem (ech, co powiedza Ci ktorzy maja domy 200 i 300 metrowe) i chcielismy rowniez parterowke - ale tutaj wielki zonk :roll: wydano nam pow zabudowy 150 m (na tak duzej dzialce :roll: ) i wiazaloby sie to z koniecznoscia zmiany warunkow - pan w gminie po mojej zapowiedzi nei ukrywal rozgoryczenia...

Suma sumarum - czas goni wiec bedzie nie-parterowy :roll: :-?

Ale juz sie przestawilismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hey :)

 

Widzę, że mamy dużo wspólnego. Ja w dalszym ciągu zastanawiam się czy wybrac drewniany czy murowany dom. Ten murowany, który wy wybraliście nam też się bardzo podoba. Ale niestety, jako że potrzebujemy dom ala bliźniak ten odpada :-?

 

Jednak kiedy zdecydujemy się już na projekt to będziemy dążyli do tego, aby z zewnątrz był podobny stylistycznie do Waszego :)

 

Pozdrawiam i życzę bezproblemowej budowy domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Śliczny domek będzie. W myślach od razu zmieniłam projekt dopasowując go do naszej rodzinki :wink: - jakoś tak mi zostało, chociaż od czasów projektowania minął już grubo ponad rok.

A mnie się bardzo podoba Wasza wersja kolorystyki! Wybieraliśmy pomiędzy zielonościami a zółto - białym i ta druga wersja wygrała o włos.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko wyprostowało się to niech już tak zostanie :D Jeśli to nie jest tajemnica to powiedz co spowodowało że zrezygnowaliście z budowy domu drewnianego? Nie piszesz o tym w dzienniku a dopytuję się ponieważ mój mąż marzył o domku drewnianym, na naszej dziłce pod lasem wyglądałby bardzo na miejscu. Ja jednak przestraszyłam się dużo częstszej jednak konserwacji takiego domu i dodatkowych kosztów z tym związanych. Jako dziecko bawiłam się w suszarni drewna mojego dziadka, który był stolarzem. Dębowe deski leżały kilka lat, pieczołowicie przerzucane przez dziadka... teraz już nie ma takiego drewna :cry: i takich drewnianych domów....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renka cena!!! I czas - ciagnela sie dlugo sama adaptacja - 3 miesiace. Przy skladaniu o pozwolenie wysmiano nas - i cofnieto adaptacje

Dlaczego - zrozumialam majac w reku adaptacje tegoz domku

 

Generalnie - liczylam na to ze budujac takiego szkieleta zrobie to szybko. Nic nie zapowiadalo tego...

a pieniazki - okolice lutego dom 116 m na legalecie, z rekuperacja z GWC, roletami zewnatrznymi - bryla prostokatna, dach dwuspadowy, bez stropu - lekki stelaz drewniany - ok 280 tys brutto...

A zaczelo sie na wstepie na 220...

Jak dla nas - za duzo

Teraz ceny juz pewnie nieaktualne...

 

Dziekujemy za zyczenia pomyslnej budowy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwint!!!! :o :o :o :o A ja właśnie przstawiłam się z murowanego na drewniany. Dobijasz mnie tą wyceną, bo nasz dom ma mieć około 120 m2, prostokątna bryła, dwuspadowy dach, szkieletówka... wycena wstępna na około 220-250 tys..... Dla mnie to spoko, myślę że za murowanego zapłaciłabym o wiele więcej biorąc pod uwagę galopujące ceny... :-? :-? Czyżbym była w błędzie? Zdradź jak wyszła Wam wycena murowanego.

Pozdrawiam serdecznie.

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Gratuluję okrąglutkiej rocznicy, kopniętej szpadelkiem i łyżeczką koparki:-)

 

Przyjmij postanowienie - w 11 rocznicę łezkę puścisz we własnym domu.

Ale jeśli plany masz ambitniejsze to życzę choćby miłego wieczora:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zyczenia

Zlecialo jakos szybko... :D

W 11 rocznice bedziemy napewno wykanczac dom - mieszkac tam jeszcze napewno o tym czasie nie bedziemy

 

Iwus - chodzilo o pieniadze - a jakze...Ale budujac dom w 3 miesiace - w 3 miesiace musisz miec cala kase

A budujac 1,5 roku rozkladasz koszty w czasie - nie dostalibysmy kredytu na drewniany - na murowany dostaniemy - nie chodzi o technologie tylko o zdolnosc kredytowa przedtem (ja na wychowawczym) a potem (ja do pracy :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga :D

 

Kero - my jestesmy skazani na budowe z fachowcami - po tych kilku dniach juz to wiem - zawsze jestesmy na budowie z dziecmi - jest koszmarnie - budowa to nie miejsce dla dzieci. Nie mamy ich z kim zostawic - prowadzenie budowy z mojej perspektywy - zamawiajac i umawiajac materialy z wezla - z domu -wylacznie telefonicznie - gdy mala wisi mi u nogi i zaglusza mego rozmowce, majac caly dzien na glowie dzieci i dom... nie jest niemozliwe - ale trudne..

Budowanie samemu - bez ekipy - w naszym przypadku jest niemozliwe.

Ta ekipa ktora mamy teraz - to nie przypadkowi fachowcy, praktycznie nie mam zastrzezen do ich pracy, owszem - zlalazloby sie cos - ale pracuja szybko, solidnie i efekty sa takie jak lubie - wiec przynajmniej wiem za co im place.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...