Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika M20


mkkafe

Recommended Posts

A propos ogrodu... Zrobiłam niedawno podejście... Ambitny plan przewidywał przekopanie kwadratu 3x3m, tak na początek, żeby się nie zniechęcać. Po 15 minutach, spocona jak mysz, pogryziona przez stado dzikich komarów poddałam się. Mamy ziemię tak twardą i poprzerastaną korzeniami, że trzonek od szpadla mi pękł... Trzeba będzie ciężki sprzęt wpuścić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 520
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzieki

 

Z ziemia u nas podobnie. Siatka korzeni perzu. Tego zaden szpadelek nie pokona. Juz jeden zlamal mi sie - eksklusiv...damski - mial byc trwaly ale chyba nie tak trwaly.....

 

Ja juz nic nie wpuszcze na dzialke - wszedzie cos rosnie a Ci "maszynisci" nie zwazaja na roslinki. Roundup tez odpada w wiekszosci - bo niszczy inne rosliny. Mam widly i nimi przekopuje. Sprobuj - i tak trzeba bedzie kiedys kupic bo sa niezbedne w pracach ogrodniczych. Najlepsze sa amerykanskie, choc ja mam zwykle i tez daja rade

 

Ja mam 3,5 tys m "ogrodu" do urobienia :oops: Zabawa na kilka lat widełkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

Z ziemia u nas podobnie. Siatka korzeni perzu. Tego zaden szpadelek nie pokona. Juz jeden zlamal mi sie - eksklusiv...damski - mial byc trwaly ale chyba nie tak trwaly.....

 

Ja juz nic nie wpuszcze na dzialke - wszedzie cos rosnie a Ci "maszynisci" nie zwazaja na roslinki. Roundup tez odpada w wiekszosci - bo niszczy inne rosliny. Mam widly i nimi przekopuje. Sprobuj - i tak trzeba bedzie kiedys kupic bo sa niezbedne w pracach ogrodniczych. Najlepsze sa amerykanskie, choc ja mam zwykle i tez daja rade

 

Ja mam 3,5 tys m "ogrodu" do urobienia :oops: Zabawa na kilka lat widełkowania

 

Poszukam tych wideł w ogrodniczym. Ostatnio zakupiłam sobie taki usuwacz chwastów z korzeniami, ale póki co nie sprawdza się w naszych warunkach :) Może za rok, jak już przekopiemy wszystko i oczyścimy ziemię.

 

3,5m2... wielkie wyzwanie, ale przyszłe efekty warte są poświęcenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mii się podoba wasz domek- wykończenia są super. Klimat jak z marzenia ;-) pozwoliłam sie natchnąć blatem w kuchni (barek) ;-) Zameirzamy zacząć budowe- jak da radę na początku listopada ale murowanka. Zastanawiam się na jakim etapie można zamieszkać w domu - stan niewykończony. Wydaje mi się że u ciebie tak było - że zamieszkaliście kiedy jeszcze się dużo działo, prawda? Zaczniemy fundamenty za swoje ale reszta to bank- z tym że nie chcemy więcej jak 200tyś. Niestety za to dużo nie zrobimy bo mamy 167metrów! Fakt że fachowiec znajomy więc nie zedrze, dachówka po znajomości betonowa taniej, ale mam wrażenie że za taką kwotę to się będę musiała wprowadzić do stanu surowego... oj Co mieliście zrobione kiedy się wprowadzaliście a co nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a macie dzieci??

 

bez dzieci mozna sie wprowadzic spokojnie na etapie na jakim my sie wprowadzilismy

 

z dziecmi bylo naprawde ciezko ale tez da sie przezyc

 

mielismy zaawansowana wykonczeniowke w momencie wprowadzania sie

 

nie mielismy skonczonego ani jednego pomieszczenia na gotowo

 

kuchnia:

byly szafki, ale nei byly przykrecone blaty,wiec nei bylo tez wody, nie bylo zainstalowanego zadnego sprzetu (posilki cieple niemozliwe),

 

lazienka - na ukonczeniu byla jedna ale w momencie przeprowadzki nie byla czynna bo plytki maz jeszcze kladl. Nie bylo srocza, prysznica..

Czynna byla jakos po 1,5 tyg

Kapalismy sie w drugiej u gory, w wannie, ale nie mielismy jeszcze schodow i wnosilam maluchy po ...rusztowaniu. Bo nie mielismy schodow, a zastepcze jeszcze nei wchodzily w gre - byly zbyt strome jak na potrzeby budowlane

 

Kurde - my chyba nic nie mielismy. Podlog. Szaf. Kojarze ze ubrania dzieci ulozylam na regale zabawkowym w pokoju na dole. Wszedzie byl pył bo byla posadzka. I zwir z dworu. I dzieciaki biegaly po tym syfie np w pizamach

Szczescie ze dzien przed przeprowadzka przjechaly drzwi zewnetrzne bo bysmy mieli szczerbate drzwi z desek przez ktore wlatywaly ptaki

 

U gory w trzech pomieszczeniach nei mielismy polozonej welny 5 cm, byla tylko pierwsza grubsza warstwa i folia. No i skosy co za tym idzie byly tez nieobrobione.

 

W grudniu jeszcze maz murowal jedna dzialowke

:roll: pomiedzy nasza sypialnia a lazienka i garderoba. Na Swieta uruchomilismy ten pokoj (mielismy gosci)

 

to byl prawdziwy hard core. Sama moglabym tak mieszkac ale z brzdacami - to ogromna roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy dwa lumpki ;-) z tym że Basia - za rok 7 latek ma pójść tam do szkoło (wieś gdzie działka) więc lepiej jakby nie trzeba było jej tem dzień w dzień wozić. Jasiek- za rok 4 latek i tak musi jeździć do przedszkola w mieście. To co opisujesz to chyba będzie to co nas czeka. W sumie mam wprawe bo maż robił kuchnie około pół roku, potem łazienka (ściany zmieniały swoje miejsca) właściwie trwa jeszcze bo zlew z kibelka leży w łazience i brak lustra...a mamy sie stąd wyprowadzic...Sami mamy zamiar układać wszystko tzn płytki, panele, montować kontakty, światła, szpachlować, gipsować. Muszę za rok wziać urlop zdrowotny - jak się da to jakoś dam radę. Ale w sumie podbudowałaś mnie. W dodatku maż pracuje od 9 do 13 a weekendami dzieci mogą nocować u dziadków... pozdrwiam i życzę sobie takiego zapału jaki ty miałaś!

pap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia!!!

 

robienie samemu nie jest zle poki nie trzeba wybierac pomiedzy czasem naleznym dzieciom a czasem na samosiowanie. ale zdaje sobie ze mnostwo ludzi stoi przed takimi wyborami

 

no i dziadkowie na miejscu - polowa sukcesu. Nasi mieszkaja daleko :-? Wiec wszystko robie z dziecmi u nogi. Tez da sie przezyc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie montuję z mężem kuchnie dwa brzdące na głowie plus dwa brzdące sąsiadów ktorzy się 2 tyg temu przeprowadzili

dobrze że jeszcze pogoda dopisuje cała czwórka siedzi pod domem na gołej ziemi którą miesza z wodą a z utworzonego błota powstaje menu całego świata :lol:

 

na szczęście nie mieszkamy jeszcze w nowym domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko, może odp jest tu gdzieś ale sama jej nie znalazłam.

Bardzo ale to bardzo podoba mi się Wasza podłoga w salonie :)

czy można wiedzieć co to jest, firma i przybliżona cena :)

właśnie szukamy czegoś do naszego domku i Wasza wpadła mi w oko.

będę wdzięczna za odp.

domek super gratuluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie montuję z mężem kuchnie dwa brzdące na głowie plus dwa brzdące sąsiadów ktorzy się 2 tyg temu przeprowadzili

dobrze że jeszcze pogoda dopisuje cała czwórka siedzi pod domem na gołej ziemi którą miesza z wodą a z utworzonego błota powstaje menu całego świata :lol:

 

na szczęście nie mieszkamy jeszcze w nowym domu

 

kreatywnosc jest wazna

tylko to mycie i pranie pozniej najgorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko, może odp jest tu gdzieś ale sama jej nie znalazłam.

 

a tak, to przewinelo sie juz tu wiele razy ostatnio 8 postow powyzej D :D :D

to Quick Step Linese - Grey

ok 100 zl za metr

 

dzkuje za pochwaly :D ::D

mkkafe może wpisz tą informację przy zdjęciu w dzienniku :wink: :lol:

 

a pranie btw przy dzieciach jest na okrągło :roll: (ale tego nie muszę Ci wyjaśniać :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko, może odp jest tu gdzieś ale sama jej nie znalazłam.

 

a tak, to przewinelo sie juz tu wiele razy ostatnio 8 postow powyzej D :D :D

to Quick Step Linese - Grey

ok 100 zl za metr

 

dzkuje za pochwaly :D ::D

mkkafe może wpisz tą informację przy zdjęciu w dzienniku :wink: :lol:

swietny pomysl

przy kolejnym zapytaniu zmienie ustawienia w profilu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w projekcie jest przewidziny podciąg w garażu? Mamy podobny projekt gdzie nad garażem jest taras identyczny jak w projekcie Między sosnami. I zastanawiam się czy ściana szczytowa nie daje dużego obciążenia na strop i w związku z tym nie potrzebne jest dodatkowe wzmocnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiaschatz - dzieki. Podbitka malowana jest Drewkornem Forte, odcien brzoza syberyjska. Malowalam 3-krotnie, ale na tych skosach ktore zaczynamy sa malowane 4 razy (nie chce za szybko rozstawiac rusztowania bo tu jest bardzo wysoko- licze ze wystarczy na dluzej)

 

Drewkorn jest z teflonem, producent daje 6 lat gwarancji przy chyba 2 krotnym malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...