Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika M20


mkkafe

Recommended Posts

Wszystkiego dobrego z okazji rocznicy osiedlenia się. Czy po tym roku mieszkania wybór muru jednowarstwowego wydaje Wam się słuszny tzn. komfort jest właściwy bez względu na porę roku. Przymierzam się do budowy M20 i zastanawiam się nad wyborem właściwego rozwiązania, jakiegoś kompromisu między kosztami i komfortem. Dziennik Waszej budowy jest dla mnie pouczającą lekturą. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 520
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj

 

Dziekuje za zyczenia

 

Odpowiadajac na Twe pytanie: bez dwoch zdan. Wielokrotnie rozmawialismy na temat z czego bysmy stawiali domek dzisiaj - wybor bylby ten sam. 1 warstwa i zapewne Ytong. Mieszka sie dobrze - wczesniej mieszkalismy w budynku z cegly Max lub podobnej ocieplonej styro. W upaly bylo nieznosnie goraco - na parterze. W mieszkaniu przy zamknietych oknach - po powrocie z pracy czulo sie zaduch. Blok byl nowy.

Tutaj tego nie ma.

Tej zimy spalilismy od pazdziernika do marca 2 tony eko groszku za 1500 zl, plus drewno w kominku - ale nei jestem w stanie powiedziec ile moglo go byc. W domu bylo cieplo, choc zdaje sobie sprawe ze zawdzieczamy je poniekad oknom od strony poludniowo-zachodniej - dodatkowo powiekszonych - w sloneczne zimowe dni dzialaly jak "szklarnia".

 

Latem dopiero po kilku dniach upalu zaczynalo sie robic w domu cieplo, zaslanialismy wtedy rolety i panowal fajny chlodzik, czasem roznica wynosila ponad 10 stopni.

 

No i 1w mozna dowolnie wykonczyc - plytki ktore przyklejamy na elewacji nie nadaja sie na styropian...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Piękny dom i śliczne wykończenie, zwróciłam uwagę na schody gdy przeglądałam muratora, nawet nie wiedziałam że to nasze strony.

I pomocny dziennik, szczególnie jak się zaczyna budowę podobnego domku za kilka miesięcy :)

 

Można zapytać co to za płytka elewacyjna, no i gdzie kupiona oraz za ile?

 

Pozdrawiam

 

edit: No i pokrzepiająca Twoja opinia o ścianie jednowarstwowej, z wielką nieufnością, ale także decydujemy się na 40 Ytonga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

mam pytanko odnośnie montażu drzwi AFB - czy u Was płytki wchodza pod próg czy tylko się z nim stykają?

 

plytki wykanczajace schody, tak? u nas wchodza pod te listwe zamontowana przez AFB razem z drzwiami. Nie wiem czy wyrazilam sie jasno i czy mowa o tym samym - jakby co - pisz - zrobie zdjecie

 

hrhrhr - dzieki. Plytki dostepne sa w Obi, Leroy, pewnie w hurtowniach tez. Wychodzi w zaleznosci od ceny po od 35 do 49 zl za paczke - w paczce jest 0,6 m2. Gratulacje podjecia trafnej decyzji!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

mam pytanko odnośnie montażu drzwi AFB - czy u Was płytki wchodza pod próg czy tylko się z nim stykają?

 

plytki wykanczajace schody, tak? u nas wchodza pod te listwe zamontowana przez AFB razem z drzwiami. Nie wiem czy wyrazilam sie jasno i czy mowa o tym samym - jakby co - pisz - zrobie zdjecie

 

dzięki :)

chodziło mi o płytki wewnątrz - ale rozumiem, że podobnie jak te na zewnątrz wchodzą pod listwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie

wszedzie sa podlozone pod listwe

 

juz plytki w wiatrolapie kladziecie? Dawno juz u Ciebie nie bylam...kompletny brak czasu, ale zajrze ;)

wlasnie zaolejowalam 40 m tarasu, bo sie nieoczekiwanie pojawil..Nie mialam ostatnio czasu na Muratora, bo przed zima chcemy podgonic kilka rzeczy

 

zapraszam :)

 

bardzo bym chciała, żeby to już były płytki w wiatrołapie, ale niestety to dopiero pomieszczenie gospodarcze. zanim dojdziemy do wiatrołapu musimy jeszcze podłogówkę wygrzać.

 

z czym tak się uwijacie przed zimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no - podgonic - znaczy skonczyc elewacje sciany zachodniej

zamontowac mostek z tarasu do oczka wodnego - najpierw zbudowac mu konstrukcje

wyrownac i podsypac caly taras ziemia bo wyszedl wysoko

zrobic wjazd do garazu i wysprzatac tegoz

sprzatnac plac zabaw

dokonczyc kawalek podbitki - najpierw kupic drewno i pomalowac je 4 razy - czyli najmniej 5 dni czekania

zrobic clean w warzywniaku z reszta warzyw, wymienic ziemie na czarna,

rozsadzic truskawki

dosadzic cebulowe kwiaty

pociac drewno do kominka poki pogoda łaskawa i jest suche

 

moze nieduzo - ale w naszym przypadku roboty na cale dwa miesiace

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no - podgonic - znaczy skonczyc elewacje sciany zachodniej

zamontowac mostek z tarasu do oczka wodnego - najpierw zbudowac mu konstrukcje

wyrownac i podsypac caly taras ziemia bo wyszedl wysoko

zrobic wjazd do garazu i wysprzatac tegoz

sprzatnac plac zabaw

dokonczyc kawalek podbitki - najpierw kupic drewno i pomalowac je 4 razy - czyli najmniej 5 dni czekania

zrobic clean w warzywniaku z reszta warzyw, wymienic ziemie na czarna,

rozsadzic truskawki

dosadzic cebulowe kwiaty

pociac drewno do kominka poki pogoda łaskawa i jest suche

 

moze nieduzo - ale w naszym przypadku roboty na cale dwa miesiace

:roll:

 

niedużo?! :) ja się w połowie czytania zmęczyłam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziecie jak burza :-) :D

Super te deski na taras, na pewno będą bardzo ładnie wygladały :D

 

Ten klon też mi się podoba :D

 

Prosze o zblizenie kamyczków (oraz adres gdzie kupione :D chyba że to te same co do POŚ) oraz zblizenie terakoty na schodach wejściowych (i prośba ta sama - adres :D ). Czy są antypoślizgowe?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga - kamyczki od oczyszczalni firma zostawila. ale pogadaj z Twom panem od ziemi - proponowal mi ostatnio takie - szukalam by wysypac pod taras i nie bawic sie w fundament punktowy, mial najlepsza cene i na kamyczki - chyba jak dobrze kojarze dwa rodzaje w dwoch cenach i na transport

 

a plytki sa w Castoramie - dopisze jutro nazwe i zrobie foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I super byłoby mieć wyjście z jadalni bezpośrednio na taras :)

 

I tego wlasnie ja zaluje!!

ciagle nam to nie daje spokoju i dopuszczamy taka mysl by z okna zrobic drzwi. ale co ja z taka witryna wielka zrobie? One sa niotwieralne, chyba tylko na wystawe oddac. No i z zewnatrz - nie wiem czy nei popsuloby elewacji. Kolejny problem - stol ktory mamy jest dosc duzy - stalby na trasie wyjscia na taras...niezbyt szczesliwie...

 

Opcja2 - dolozyc drzwi tarasowe na bocznej sciance salonu - tutaj gdzie mamy tv. Ale to juz nie to samo bo krok dalej jest aktualne wyjscie na taras, wiec po co dublowac. Tyle tylko ze wychodziloby sie dokladnie w miejsce ustawienia mebli tarasowych - bo chcemy siedziec wlasnie w tym zakatku przy jadalni..

 

A Wy mozecie sobie tarasik przedluzyc - np dzielac plaszczyzny - na betonowy dac plytki, a reszte dorobic z drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

W końcu po dłuższej nieobecności mam chwilę czasu aby looknąć do Twojego dziennika. Postępy jak widać duże. Nam udało się już prawie wszytsko skończyć (zostało ogrodzenie, kabina prysznicowa, listwy podłogowe i zamiana części wysłużonych już mebli). Co do tarasu drzwi z jadalni faktycznie mogłyby popsuć komunikację jeśli jest w jadalni duży stół i jakiś zestaw mebli na tarasie. Osobiście zrobiłem taras z płytek chodnikowych 40x40 cm.3 m. szeroki o długości salonu i jadalni w kształcie litery L. Sporo miejsca i bardzo wygodnie.

Nie pamiętam tylko jak wkleja się fotki :oops: ale może sobie przypomnę to postaram się coś pokazać.

pozdrawiam

pi0tr

 

nie wiem czy zadziała:)

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1009/img_277957cd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piort - zadzialalo;)

 

w pierwszej chwili Cie nei zrozumialam - ze taras w ksztalcie litery L - ale widze ze Ty masz lustrzane odbicie i u ciebie L idzie w druga strone niz u nas

 

Fajnie

a jak juz zadzialalo i przypomniales sobie jak sie wkleja zdjecia to poprosimy o wiecej zdjec domku

 

Nam zostal mostek nad oczko do ulozenia - to w tym roku i schodki - jeszcze nei wiem czy z drewna czy z piaskowca.Przemyslenia zostawiam na okres zimowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
hej strasznie spodobał mi się wasz domek, mam pytanie o elewację, a właściwie jak to jest z kamieniem czy będzie się trzymał na styropianie?? czy to dość ryzykowne że odpadnie?? mam w projekcie elementy z kamienia a architekt upiera się że nie zda to egzaminu na ocieplenie więc co mam zrobić?? podglądałam u was i nie widzialam ocieplenia tylko bezpośrednio do ściany???? :D dziekuję z góry za odp, jeszcze raz śliczny domek!! :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetakili - witaj i dziekuje za mile slowa

co do okladziny o ktora pytasz - faktycznie - tak jest, przynajmniej z tym materialem ktorym my robimy elewacje - nie nadaje sie on na styropian

 

my nie mamy ocieplenia - mamy sciane jednowarstwowa z Ytonga, dlatego tez przyklejamy plytki bezposrednio na mur

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...