Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika M20


mkkafe

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 520
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piękny taras. Napisz mi proszę na priva ile kosztuje taki taras, bez waszych rabatów :wink:

 

ze wszystkim (deski, sruby, legary, wloknina, bloczki do posadowienia, olej ) - 7-8 tys

 

dziekuje wszystkim za zyczenia. Nie dostaje powiadomien o nowych wpisach, wiec i sama nie zagladam.

Pozostaje mi zyczyc wszystkim zaprzyjaznionym pomyslnosci z Nowym Roku. Realizacji celow i cieszenia sie swoimi wspanialmi domkami, wykonczonymi czy tez nie :D

 

lea - dziekuje

 

ania - zimna barwa - swiatla LED (listwy ledowe Ikea)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Elena - o tak, wyczekuje wiosny jak zadnego roku, a ta tegoroczna chyba zupelnie o nas zapomniala. Raz siedzielismy na skonczonym tarasie, jeden raz nam sie udalo, wiec czekam z utesknieniem..

 

Co do prac wlasnych - oczywiscie jestesmy dumni, szczesliwi, z drugiej strony czasem jak pomysle ze nim to wszystko wykonczymy to zaczniemy remonty...szczesciem tego uczucia nazwac nei moge :roll: Juz nas malowanie goni bo i brud, i kredki na scianach :evil: Czasem mysle ze czlowiek powinien tak na cacy robic sobie gniazdko jak juz jego dzieci sa dorosle...ale wtedy dzieci chyba wnuki przyprowadzaja... :lol: wiec nei pozostaje nic innego jak zaakceptowac sytuacje jaka jest.

 

Teraz przymierzamy sie do ogrodzenia, na 90 % tez sami bedziemy dziergac - a jest tego ok 270 mb. Oczywiscie w wolnych chwilach konczac elewacje :wink: Wszystko pewnie rozgrzebane zostawimy bo przyjdzie listopad :lol:

 

Widzialam postepy w Twoim dzienniku. Jeszcze chwilka i zrobicie skok na swoje :p Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małych dzieciach maziaje na ścianach raczej nieuniknione :lol:

 

My też myślimy o ogrodzeniu, ale u nas połowa obwodu Waszej działki :roll: . No i sami na pewno tego nie ruszymy. Własnymi siłami przeniesiemy co najwyżej obecną prowizorkę na działkę obok, żeby zamknąć ją dla amatorów piwa na świeżym powietrzu :-?

 

Do przeprowadzki coraz bliżej, ale jeszcze jakoś tego nie czuję... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elena - ja widzialam Wasz przyszly płot, sliczny, wypasiony..My prawdopodobnie bedziemy robic taki plot z drewna, gotowe panele, slupy i skrecamy :wink: A to dlatego miedzy innymi ze podobnie jak taras - mozemy go miec taniej. Ciagle mysle czy dobrze robimy, bo bedzie stosunkowo niski, ale maz mi powtarza ze jak ktos zechce nieproszony wejsc to plot mu nie straszny...A to ma byc po prostu granica naszej dzialki bo potrafia sobie dzialkowicze - letnicy przyjsc z wiaderkiem po zwir :roll: , traktor na skroty po moich brzozach kiedys przejechal, plug nakrecal nieopodal zbiornika oczyszczalni...No i ten nasz psiur....zeby wiedzial gdzie najdalej moze sobie pobiec :wink:

cos takiego mniej wiecej

http://www.allegro.pl/item919091331_plot_sztachetowy_drewniany.html

Boze, znow tyle malowania mnie czeka...

 

 

efilo - no to zalezy jakie poklady artystyczne drzemia w malcu :lol: My chyba duzo genow tego rodzaju przekazalismy dzieciom bo:

Olga ma teraz 1,5 roku i pieknie ozdabia sciany, telewizor ostatnio pastelami upaprała...

Jagoda jak sie tutaj przeprowadzilismy konczyła 3 lata i w pierwszym tygodniu tez jakimis olejnymi porysowala mi parapety i sciane, oraz tynk strukturalny :roll:

A najstarsza, dzisiaj 10-letnia - Agata - miala 2 lata jak przeprowadzalismy sie do pierwszego, swojego mieszkania z wynajmowanego gdzie bylo mnostwo tapet w kwiaty, wykladziny, dywany - "babciowe" we wzory...A na nowym zero dywanow, takie minimalistyczne mieszkanko to bylo..wiec sobie w swoim pokoju dorysowala dywan bo go jej brakowało :lol:

 

Ty sie lepiej pytaj kiedy to przechodzi :lol: :lol:

No i zycze aby taras "nadszedl" szybciej niz wiosna/lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elena - ja widzialam Wasz przyszly płot, sliczny, wypasiony..My prawdopodobnie bedziemy robic taki plot z drewna, gotowe panele, slupy i skrecamy :wink: A to dlatego miedzy innymi ze podobnie jak taras - mozemy go miec taniej. Ciagle mysle czy dobrze robimy, bo bedzie stosunkowo niski, ale maz mi powtarza ze jak ktos zechce nieproszony wejsc to plot mu nie straszny...A to ma byc po prostu granica naszej dzialki bo potrafia sobie dzialkowicze - letnicy przyjsc z wiaderkiem po zwir :roll: , traktor na skroty po moich brzozach kiedys przejechal, plug nakrecal nieopodal zbiornika oczyszczalni...No i ten nasz psiur....zeby wiedzial gdzie najdalej moze sobie pobiec :wink:

cos takiego mniej wiecej

http://www.allegro.pl/item919091331_plot_sztachetowy_drewniany.html

Boze, znow tyle malowania mnie czeka...

 

Wiesz co, ja w ogóle mogłabym nie mieć ogrodzenia, wystarczyłaby jakaś zieleń wokół działki, która wyznaczałaby granice... I mimo, że zgadzam się się z opinią Twojego męża - kogoś, kto ma złe zamiary nawet dwumetrowy płot nie zatrzyma - to ogrodzenie będzie, bo... daje chociaż złudne poczucie bezpieczeństwa. A skoro już ma być, to najbardziej podoba mi się właśnie taki, jak na inspiracjach, które wklejałam. Zaczęło się od któregoś wydania muratora, gdzie była płyta z ogrodzeniami, potem zobaczyłam takie ogrodzenie w dzienniku majkiego tu na forum i chyba już taka koncepcja pozostanie... przynajmniej od frontu, bo poszlibyśmy z torbami, gdybyśmy mieli tyle stali kupić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz, moja znajoma ma plot gdzie sa "wstawki" z pretow, a reszta murowana/tynkowana. Tylko ona ma w poziomie. Bardzo fajnie to wyglada. Ale szczerze to nie wiem czy to spora oszczednosc....Kiedys myslalam ze za murem nie chcialabym zyc, a teraz by mi pasowalo...

 

My wszedzie zrobimy jednolity bo nie wiem gdzie mam front :roll: Mam go przynajmniej z dwoch stron :wink: 37 m i 105 m :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie ulice dalej jest ladny "domek" i maja murowany plot z metalowymi wstawkami tz pretami, ale one sa w pionie robione. Jak nie zapomne to jutro strzele foto, jak pojde z psiakiem na spacer... bo bardzo ciekawie to wyglada.

Chociaz pelne murowane ploty tez mi sie podobaja 8) szczegolnie w miescie ... tu jest taki dom z pelnym plotem - gdzies mam jeszcze troche fotek ze spacerow, tylko musze poszukac.

 

http://img522.imageshack.us/img522/2096/img33671.jpg

 

http://img168.imageshack.us/img168/3966/img33681.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam czy moge dysponowac zdjeciem, bo cos by sie znalazlo...jak bede mogla - wkleje

 

mohag - to cyknij fote...

 

takie murowane, pelne wymagaja dobrego miejsca obserwacyjnego w gornej czesci domu. u mnie bylby to balkon :lol: A pisza na forum ze balkony w domkach sa niepotrzebne i bez sensu wydatek. A figa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okejos cykne 8)

 

ja bym takiego muru u siebie nie postawiła - zaraz znalazłby się jakiś niewyżyty artysta, który uwieczniłby swoje natchnienie na moim ogrodzeniu 8) :lol:

 

Elena, mozna odrazu zlapac artyste zeby zrobil to na calosci :wink: gdzies w jakims metrze zdalo to egzamin i juz nie maluja wiecej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okejos cykne 8)

 

ja bym takiego muru u siebie nie postawiła - zaraz znalazłby się jakiś niewyżyty artysta, który uwieczniłby swoje natchnienie na moim ogrodzeniu 8) :lol:

 

Elena, mozna odrazu zlapac artyste zeby zrobil to na calosci :wink: gdzies w jakims metrze zdalo to egzamin i juz nie maluja wiecej :wink:

 

 

:lol: :lol: :lol: może akurat taki artysta byłby lepszy niż jakiś tam picasso :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde czy ktos powiedzial ze jestem blondynka :roll: slonce pieknie swici, to ja zwierza za fraki, aparat pod pache i spacerkiem w strone domu z rzeczonym ogrodzeniem ... zrobilam fote z odleglosci, podchodze blizej zeby prety zrobic a tu dupa blada - miga, piszczy, swieci, brzeczy - Akku pusty, akku pusty, akku pusty :oops: czy to sie zawsze musi tak odbywac :roll: wrrr

 

ale jedno mam :lol: :lol: :lol:

 

http://img713.imageshack.us/img713/1900/img6728zj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...