Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika M20


mkkafe

Recommended Posts

Mk

 

Gdzie ten domek budujesz?

Po swoich szumnych zapowiedziach na forum musiałem odpuścić budowę na chwilę, (rodzina się powiększyła), a teraz wracam do prac. Oczywiście ekipe za 280 tys diabli wzieli.

Gdzieś mi w Twym Dzienniku mignęło kuj-pom, a ponieważ jestem właśnie stąd chciałem się za czas jakiś wprosić na oglądanie...

 

A M20 jest super.

 

tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 520
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tom - pod Bydgoszcza :wink:

jakby co - zapraszam na ogladanie - ale jak juz bedzie co - narazie mam dwie sciany w polowie gotowe :lol: sciany parteru

wygladam przez okna :D

 

280 tys?? za developerski?? chyba dobra cena..

 

narazie moge powiedziec ze fundament z plyta zbrojona wyniosl nas mniej niz wylicza koszty domu murator. Duzo dodalismy czego nie uwzglednia projekt: wyzsza klase betonu, styropian, zbrojenie... Odpuscilismy sobie cegle klinkierowa na cokole ktora wychodzi spod ziemi :roll: i tworzy "parapecik" na ktorym sie gromadzi woda :roll: Kompletnie bez sensu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jak ja Wam zazdroszcze!!! Zaraz pekne!!! Jakim galopem to pomknelo do gory! Nic, nic - a tu juz mozna z okien wygladac :)

Salon wyglada super.

 

Czy ja rowniez moglabym sie wprosic? :oops: Za jakis czas, kiedy jeszcze wiecej domku bedzie? Jestem ze Szczecina, ale nie widze blizej nikogo, kto budowalby Sosny, a my na ten dom jestesmy zdecydowani (chyba zeby nam Gmina jakis numer wywinela przy WZ, chociaz nie sadze - spelnia wszystkie warunki wg WZ sasiada).

 

Wrzucilam sobie Twoj dziennik do ulubionych i bede zagladac wciaz i naokraglo... Trzymam lapki za Twoje postepy! Jak na razie idzie super!

Dzieciakom tez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zmiany robiliście w projekcie?

 

Coś mi się wydaje że garaż jest lekko wąski ( 3 metry) i pomieszczeni gospodarcze obok tez jest maławe.Usiebie chcę przesunać dwie ściany ale przez to dom zrobi się wydłużony w lewo o ok 2 metry.

 

Please . NApisz jakie zmiany robiliści i na co zwróćić uwagę.

Please

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno

 

Uczucie które mną miota nazywa się ZAZDROŚĆ!!!

 

Hihi, mam dokladniutko te same wrazenia :oops:

W dolku mnie sciska. Ale JA TEZ BEDE TAKI MIEC!!! I juz mi lepiej ;)

 

Co do garazu, moje odczucia sa podobne - moze byc waski. Ja zdecydowalam sie wyciagnac to ramie domu o ok. 1 m - koniecznie musze poszerzyc pomieszczenie gospodarcze. Zdecydowalam, ze dodam mu ok 70 cm na szerokosci a reszte (ile wlezie - 30-40 cm) poszerze garaz. Moze to nieduzo, ale zawsze cos :) Projektantka potwierdzila, ze nie bedzie zadnych problemow ze zgoda na taka adaptacje. I wtedy dodam slicznieste okieneczko w lazience, ktora zdecydowanie zrobi sie wieksza :)

 

Scianke podpierajaca tez chcialabym zrobic z surowej cegly - az sie prosi.

 

mkkafe, czy jeszcze gdzies bedziecie cegle wstawiac?

Czy zostawiasz miejsce na rolety nad oknami, czy nie bedziesz ich montowac?

 

Poookaz nowe zdjecia! I fajnie z ludkiem w srodku - najlepiej wtedy widac proporcje pomieszczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylaczylo mi sie powiadamianie :roll:

 

Wiec odpowiadam z opoznieniem:

 

tom

 

-pierwotnie zrezygnowalismy ze "slupka" pomiedzy wyjsciem tarasowym. Chcialam miec jedno wielkie okno z drzwiami przesuwnymi. Nie byl to madry pomysl = konstrukcyjnie - Ytong jest kruchym materialem. I ten balkon u gory...Powrocilismy wiec do wersji orginalnej.

 

Okna w jadalni sa wydluzone - tak aby mozna usiasc na parapecie. z tego poki co jestem bardzo zadowolona, baaaardzo mi sie wnetrze podoba

 

Wszystkie okna beda "obnizone" o rolety - narazie poki nie ma wstawionych okien otwory okienne sa takie jak w projekcie

 

Zrezygnowalismy z wylewanych, betonowych schodow - beda azurowe, zajmujace mniej miejsca - dzieki temu bedzie swobodne przejscie z obu stron tej luznej scianki w holu

 

zmienilismy rodzaj scianki miedzy garazem i reszta domu - w projekcie jest ona z cegly...U nas jest taka jak reszta scian

 

To chyba wszystko ze zmian

U gory planujemy miec otwarta na nasza sypialnnie lazienke. Ale to juz dotyczy scianek dzialowych

 

co do garazu - dla nas jest ok. Jako jednostanowiskowy..

Poszerzenie u nas nie wchodzilo w gre - mimo duzej dzialki 3,5 tys gmina narzucila nam pow zabudowy do 150 m - wiec automatycznie poszerzajac dom przekroczylibysmy te "norme"

Pom gosp jest moze nie tyle male co malo ustawne - duzy piec dwufunkcyjny z podajnikiem bedzie stal poniead w wyjsciu na ogrod. Jakos przezyje. Jest tak dlatego ze ma troje drzwi - do garazu, z domu i na zewnatrz. Wiec szalu nie ma.

 

Graczyk - nasze scianki tez nie wygladaja katalogowo i co chwile zalamujemy rece jak widzimy szpary....urypane narozniki...Codziennie je ogladamy i marudzimy.To taki material - niestety...ale mam nadzieje ze tynk wszystko przykryje :lol: i nie bede o tym kiedys myslec :lol:

 

azalka - o roletach pisalam wyzej. Beda. Okna troche zejda w dol, ale bez rolet u nas sie chyba nie da zyc :roll:

 

Surowa cegle dajemy tylko na tej sciance. Cegla dojdzie tez po zewnetrznej kominow systemowych poczawszy od stropu - tak aby klinkier od polaci dachu sie na niej utrzymal. Jeszcze nei wiem czy bedzie ona surowa czy otynkowana

 

zdjecia beda jutro

 

 

tom uwage zwrocilabym na scianki - konkretnie chodzi o to ze w projekcie jest cos co nas bardzo niemilo zaskoczylo - pierwotnie sciana jest z BK 24 plus styro - czyli dwuwarstwowa. Gdy zaczelismy studiowac projekt okazalo sie ze od fundamentu - czyli kilka cm w ziemi powinna isc sciana z cegly klinkierowej siegajaca kilkanascie cm ponad poziom wychodzacy "z ziemi" Konczy ja "parapecik" ktory trzeba wykonczyc tak aby nie stala tam woda. To jest jakis idiotyzm - normalnie powinno byc tak ze cokol powinien wchodzic pod sciane - a tu wychodzi i tworzy murek...Na elewacjach tego ne widac..No i koszt tego klinkieru...czesciowo w ziemi..Bez sensu

My tego uniknelismy budujac sciane jednowarstwowa a cokol fundamentu cofnelismy.

 

Poza wyliczenie materialow z muratora mija sie z rzeczywistoscia :evil: Czesto na niekorzysc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Wraz z wyjazdem murarzy zamarł dziennik budowy. Nie moge już doczekać się ich powrotu i wznowienia prac budowlanych na Twojej budowie, a wraz z postępami nowych zdjęć w dzienniku. Z wielką uwagą słedze dziennik i oglądam wszystkie zamieszczone tam zdjęcia. Kupujecie materiały na pozostałą część budowy? Przed zimą pewnie stanie stan surowy. Kiedy planujecie się wprowadzić? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zamarl dziennik..tez mnie to boli

 

ale ale

zalatwiamy kredyt

zalatwiamy strop

zalatwiamy stemple

 

zaczynamy kupowac dalsze materialy

przed zima zyczylabym sobie aby byl dach, w oknach deski

na wiosne wykonczenie, na jesien zyczylabym sobie juz sie wprowadzic

 

narazie cieszymy sie wolnymi chwilami spedzanymi na ranczu i kapielami w jeziorze - cala dzialka porosla ogromnymi chwasciorami - moja mlodsza corka ma problemy w poruszaniem sie na niej :lol:

 

za 3 tyg planujemy wylac strop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej fajny domeczek rośnie, podziwiam za zapał w szukaniu materiałów, Mkkafe czy nie chcecie może wykonać tej scianki dzielacej okna w salonnie tez z tej starej cegły- wyglądałoby świetnie na zewnatrz jak i spójnie z wnętrzem. ewentualnie z klinkieru ala stara cegła? z czego robicie kolumnę przy wejściu?może też z klinkieru?

Czy mozesz kliknąć aktualne foto tego domu za wami starsznie podobny do mojego , stąd ta prośba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scianka miedzy oknami w salonie?? hmm - miedzy oknami tarasowymi?? bo to jedyne okna w salonie - te duze. Reszta to jadalnia i kuchnia..

mamy sciany jednowarstwowe - wiec zewnetrzne sa juz gotowe - klinkieru nie bedzie, zostaly jeszcze nosne - w jednym pokoju wewnatrz budynku...

kolumne przy wejsciu zrobimy z cegly klinkierowej - ale zielonej - zielona bedzie deska szalunkowa u gory i cokol

 

a aktualne foto tego domu z tylu niepotrzebne - on wciaz bez zmian..ale poszperam w archiwum - pewnie cos sie znajdzie. Za nami wlasciwie sa dwa domki - oba prawie identyczne - jeden otynkowany i skonczony - drugi nie

 

wieczorkiem moze cos tu wkleje for you :wink: , ok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Czytamy dziennik budowy, podziwiamy tempo prac, trochę zazdrościmy, że tyle już macie za sobą, bo wszystko to dopiero przed nami (ledwie co kupiliśmy działkę i projekt). Będziemy wspierać się Waszymi doświadczeniami. Pozdrawiamy serdecznie, tym bardziej, że 26 kwietnia 2007 również obchodziliśmy 10 rocznicę ślubu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angel - a gdzie macie te dzialke??

i slubowaliscie tego dnia i roku co my :lol: suuper

 

acca5 - nie mam w archiwach za bardzo nic co bym mogla wkleic, wiec na pocieszenie jedna fota - w przyszlosci postaram sie nie zapomniec pstryknac czegos for you

http://img478.imageshack.us/img478/9117/normalimg2375ra3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany jaki podobny, dzięki i proszę o pamięć.

Moje dzieci też ciągam na budowę i na prawdę jest to frustrujące jak przerywają ważne rozmowy hasłem- mamo kupa lub siku. na tyłkach też zjeżdżają skąd popadnie. Zawsze pamiętam aby zrobić im grilla na zbicie czasu. Wciągają aż miło. :lol: Piszcie dziennik będę z chęcią czytać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

piotr - dla mnie jest ok.

Moze gdyby przestrzen parteru bylaby inaczej rozplanowana - byloby malo miejsca - ale dzieki temu ze hol ze schodami sie laczy, ze jadalnia jest otwarta - jesli slicznie. Dla nas rozklad parteru jest super - ciagle sobie powtarzamy ze lepiej trafic nie moglismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...