Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika M20


mkkafe

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 520
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Cieszę się ze robota u Was się posuwa.

U nas M20 ma już w 3/4 filię i łaty kontrłaty, działówki na dole i za chwilę.. dachówka z IBF. :lol: Pytanko: Czy Ty masz wyłaz dachowy? Bo na zdjęciach na forum jest najlepiej widoczny w wizualizacji, więc nie wiem czy to Szalony Grafik czy prawda? :D Mnie Majster Główny chce od tego wyłazu odwieśc ale coś mi się wydaję że będę jak Tommy Lee Jones w Ściganym i sie nie dam.

 

Połączyłem łazienki na górze z jednymi drzwiami i tematdrzwi odpadł. Główny Majster też gwizdał ze zdziwienia widząc umiejscowienie drzwi vs słup. Zresztą lekko go przesunęliśmy, aby nie "był w ścianie" ale aby było go widac. Słup oczywiście.[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mamy wylaz

w tych wymiarach jedyny termoizolacyjny jaki pasowal to Fakro. Z kolnierzem ok 1200 zl z kawalkiem

nie chcielismy nieocieplanego

wylaz musi byc - jak wyjdzie kominiarz na dach?? Dach jest dosc stromy..Poza tym moga byc klopoty z odbiorem budynku

 

i jeszcze w spr wylazu: nam przesuneli go od kosza w nastepna przestrzen miedzy krokwiami - dekarze uwazali ze jesli bedzie zalegal snieg w koszu - moze nachodzic czapa sniegu na wylaz

Troche popsulo mi to wizje od wewnatrz - z salonu juz okna nie widac, a zalezalo mi na tym aby tak bylo, ale trudno - postawili nas przed faktem dokonanym. Jak przylechalismy - juz bylo wstawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowanie to faktycznie niezła przygoda i ......forum trochę przytłacza, kiedy Użytkownicy narzekają na budowalńców, ceny, papiery i wszystko co się da... Byłem lekko przerażony przed budową, zupelnie(na razie) niepotrzbnie choć mam nadzieję że niczego pisząc to nie zapeszam i nie wywoluję wilka z lasu :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku najgorszy etap - papierki. Koszmar.

pozwolenie na budowe zakonczylo traumatyczne przezycia. Jest tak pewnie dlatego ze etap papierkowy i jego szczesliwy final w duzej mierze zalezy od innych ludzi - urzednikow itp. A etap budowania - tutaj wszystko zalezy od Ciebie, Ty podejmujesz decyzje i masz wplyw na to co sie dzieje, czy cos sie w ogole dzieje. Nie siedzisz z zalozonymi rekami - zawsze cos mozesz "popchnac" W "papierkach" - liczysz na innych i ...na cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Bardzo się cieszę, że znalazłem dziennik z budowy mkkafe. Myślę, że bardzo nam pomoże! My na dniach kupujemy projekt M20, już wiemy jakie zrobimy zmiany. Na dole wywalamy garaż, w jego miejsce pokój i cześć pomieszczenia gospodarczego, które zawijamy w literkę L w lewo. Rezygnujemy w wyjścia na ogród przez pomieszzenie gospodarcze. Na górze rezygnujemy z łazienki przy naszej sypialni - wolimy mieć większą garderobę. A garaż będzie wolnostojący.

P.S. To mój pierwszy list na forum - nie wiem, gdzie się pojawi, klikam tu pierwsze zdania:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

ja tez kupilem M20 i wlasnie czekam na pozwolenie na budowe...papiery zlozylem 21.12 wiec sprawa zupelnie aktualna...ja w przeciwenstwie do Ciebie nie mialem absolutnie zadnych problemow z formalnosciami...wszystko zalatwialem prawie od reki...wiec pewnie ja bede mial wiecej problemow z realizacja;)bo gdzies w budowaniu trzeba je miec takie jest niepisane "prawo"...w projekcie zrobile ok 10 zmian...glowne to wyjscie z jadalni na taras przez drzwi (zamiast okna), mniejsze okna i brak jednego okna w kuchni,podwyzszenie budynku itd...

mam zamiar wystartowac na wiosne ale to jeszcze zalezy od wielu czynnikow(wiadomo forsa;))...

pozdrawiam goraco

gregor

wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

śledzę z zapartym tchem dziennik m.in. dlatego że styl bardzo po mojej myśli :D

 

A kolorystyka w którą powoli się przekierowujesz to już w ogóle. :)

 

Mam króciutką prośbę. Szukamy właśnie programu do wizualizacji wnętrz. Do tej pory dlubałam w 3DHome Architekt ale wewnątrz jest beznadziejny bo mebli do wyboru jak na lekarstwo. W czym robiony był ten rendering z widokiem z przedpokoju na kuchnie?

 

P.S. U nas potomek też się sprawdził (abstrahując od tego że tata to Tomek :lol: ). Zosia rodziła się na wyścigi z pozwoleniem na budowę 8) :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...