Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA TONDACH - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

Mam już foty.

Pęknięcia na środku dachówki pewnie są niegroźne ale przez te na brzegach może dostać się woda i w zimie będzie pękać, chyba że się mylę.

Może ta wada nie jest zgodna z normami i w końcu uznają nam reklamację.

130.jpg

133.jpg

135.jpg

132.jpg

129.jpg

133.jpg

135.jpg

132.jpg

129.jpg

Edytowane przez margok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Każdemu mogą zdarzyć się wpadki, ale jak producent czy sprzedawca byłby uczciwy i wymienił wadliwy towar to nie miałabym powodów wylewać swoich żali na forum.

Jak to mówią mądry Polak po szkodzie.

Gdybym wcześniej poczytała to wiedziałabym na co zwracać uwagę a teraz najprawdopodobniej pozostaje tylko sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Pisanie takich peanów jest dość dziwaczne. Skoro kuzyni mieli już takie pokrycie i byli zadowoleni to po co szukać szczęścia! Jakieś dziwaczne porównania do dostaw innych materiałów. Co to znaczy, że: "to nie nie jest ten sam Tondach co kiedyś"? Produkty tej firmy były dobre i są dobre. Lukrowanie firmie handlowej też nie etyczne. Jednym słowem nieetyczna reklama. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Lukrowanie firmie handlowej też nie etyczne. Jednym słowem nieetyczna reklama. Pozdrawiam.

Co do L.S z Pszczyny jeśli chodzi o obsługę klienta i ceny to potwierdzam :)

Miałem kilka wycen na Stodo 12 i w Pszczynie było najtaniej.O takich rzeczach warto chyba pisać,druga sprawa to przechowywanie dachówek w depozycie.Mało jest firm,które oferują coś takiego,dla mnie był to piorytet ponieważ mam małą działkę i nie mam zamiaru teraz odbierać...narazie mam stan 0 i przerwę zimową a gdzie tam do dachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Gość 80mariusz80

Wróciłem po "latach" ;) do mojego wątku :) Widzę, że parę osób odpisało. Może i nieetyczna reklama, ale - przypominając sobie tamten okres, tą lataninę, nerwy, kołomyję, całą logistykę, szukania tego a tamtego to miałem mur-beton wyobrażenie o sklepach z branży budowlanej i całej ich obsłudze. Po obsłudze w Pszczynie aż mnie rozmydliło po tym wszystkim i chciałem się podzielić moim wrażeniami. Na forum można ostrzegać przed partaczami i oszustami, ale można też i polecać firmy z których było się zadowolony. Ja akurat z Pszczyny byłem bardzo zadowolony.

Tak, zrobiłem im reklamę. Nic za to nie dostałem i nic mi nie obiecano. Dostałem parę próśb o fotki dachu i posłałem, choć potem mnie to już trochę denerwowało że poświęcam swój czas na reklamę jakiejś firmie.

Przeczytałem i krytykę pod moim postem, ale nie mam zamiaru dyskutować na ten temat - nie chce mi się występować w imieniu tej firmy, bo etap dachu mam lata świetlne za sobą (tak mi się wydaje) no i to nie mój interes. Podzieliłem się tylko moimi wrażeniami i odczuciami nt. szukania dachówki i jej transakcji. Ot, wszystko.

Aha, na wiosnę następnego roku cała czarna dachówka pokryła się białawym nalotem, jakby ktoś ją posypał mąką. Dzwoniłem zdenerwowany do Pszczyny (w głowie malowała mi się już wizja wymiany całego dachu), Pan tylko się uśmiechnął i mnie uspokoił, że takich telefonów było już pełno i to normalny proces utleniania się dachówki (czy jakoś tak), i że po paru deszczach zejdzie zupełnie. No i tak się stało.

Budujemy dom bez kredytu; z oszczędności. Mamy czas i nie gonią nas terminy. Materiał załatwiam i sprawdzam sam. Każdy większy zakup >500-1000 PLN sprawdzam w co najmniej paru składach budowlanych. Im większa kasa, tym bardziej filtruję. Sprawdzam ceny, jakość i producenta. Na Śląsku mówią "że Ordnung muss sein" i taki chcę dom wybudować, żeby wnuki z niego jeszcze skorzystały. Jestem zboczony do tego stopnia, że udało mi się policzyć współczynnik przenikalności cieplnej dla całego domu (wyszedł mi trochę mniejszy od projektowego, tamci go zaokrąglili), tak że potem sobie sam kombinowałem z różną grubością przegród (24, 38, styro 10, 15, wełna, etc.) w korelacji do ceny :) Zanim zacznę jakiś etap, wyczytuję w necie co się da na jego temat i dopytuję na forach i wśród znajomych. Dzięki temu, że nie mamy kredytu to zależy mi czy za tynk c/w zapłacę 24,90 czy 24,50 ;) Czy w wylewce będzie mi grzał US Metrix czy Comap, etc. itd. itp. Niestety wszystkiego nie da się opanować i ustrzec błędów :( Jak to mówią, 1 dom budujesz dla wroga, 2 dla cudzego a 3 dla siebie ;)

@arturo72 - w nawiązaniu do dyskusji nt. kominków i pana Ziemowita (czytałem ją od A do Z), polecam - jeśli temat dla Ciebie aktualny - centrumkominkow.com z Gliwic. Na poziomie.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
@arturo72 - w nawiązaniu do dyskusji nt. kominków i pana Ziemowita (czytałem ją od A do Z), polecam - jeśli temat dla Ciebie aktualny - centrumkominkow.com z Gliwic. Na poziomie.

Dzięki za namiary,temat jak najbardziej aktualny,tym bardziej,że na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wracam z tematem.

Chcemy zakupić holenderkę angoba czerwona z Tondachu. Cenowo - bajka, a co z jakością czy ktoś ma? Polecacie, czy jednak zainwestować w coś innego? Pytanie co? Po przeczytaniu kilkunastu wątków na forum właściwie każda firma ma na swoim koncie buble i niezadowolonych klientów. Od czego to zależy? Od niewłaściwego ułożenia dachówki, za małej ilości dachówek wentylacyjnych, początkowych, końcowych?

Chcemy dachówkę ceramiczną, nie zamierzamy przepłacać, bo to bez sensu, nie będę stale oglądać mojego dachu - ma spełniać swoją funkcje. Koniec. kropka. Poddasze nieużytkowe.

Podzielcie się swoim doświadczeniem z Tondachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem dachówkę Tondach marsylka 12 czerwona angoba, ogólnie jakościowo nie mam zażutów ALE mają bardzo mało rozbudowaną logistykę. W moim przypadku uszkodzono dachówkę wentylacyjną do pionu kanalizacji, projekt mały, pion jeden, pracownik chciał odkupić , problem w tym że nikt nie może mi podać miejsca gdzie można od ręki ją zamówić (piszę o oryginale),telefon do centralnego magazynu w Jabłonnej i odpowiedź, wie Pan co, nie mamy, my raczej tylko pełne dachy, a tak to trzeba zamawiać od 3 tyfodni do 3 miesięcy.mały niedosyt ale staram się sobie rekompensować właśnie ceną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość 80mariusz80
Ja mam, jak pisałem wcześniej, tondachowską Marsylkę czarną glazurowaną na dachu. Po 2 latach nic nie zaobserwowałem, również po lutowych mrozach. Współczuję margokowi, to jest szajs co przyszło. Może spróbuj przedzwonić do LS Product z Pszczyny żeby odwiedzili ten wątek i porozmawiaj z właścicielem - niech rzuci okiem i powie niezobowiązującą opinię. Powinni Ci pomóc. Z pewnością nie ma producenta dachówek, który ma 100% poprawnych wyrobów. W każdej partii zdarzają się wybraki. W intencji producenta jest jednak, aby te wybraki wycofać ze sprzedaży. Przedstawiciel handlowy powinien Ci to wymienić. Klient ma być zadowolony, a te dachówki na zdjęciach to dla mnie szajs. Wpisz w google hasło "creaton kompromitacja" - proponuję założyć podobny i życzliwie przesłać przedstawicielowi do wiadomości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam my też mamy dachówkę z Tondacha tylko że Stodo, również braną z LS Produkt i po tegorocznych mrozach też się nic nie działo z tą dachówką, wiec tak jak pisze kolega może trzeba by powiadomić o tym LS Produkt lub producenta.

Ja mam, jak pisałem wcześniej, tondachowską Marsylkę czarną glazurowaną na dachu. Po 2 latach nic nie zaobserwowałem, również po lutowych mrozach. Współczuję margokowi, to jest szajs co przyszło. Może spróbuj przedzwonić do LS Product z Pszczyny żeby odwiedzili ten wątek i porozmawiaj z właścicielem - niech rzuci okiem i powie niezobowiązującą opinię. Powinni Ci pomóc. Z pewnością nie ma producenta dachówek, który ma 100% poprawnych wyrobów. W każdej partii zdarzają się wybraki. W intencji producenta jest jednak, aby te wybraki wycofać ze sprzedaży. Przedstawiciel handlowy powinien Ci to wymienić. Klient ma być zadowolony, a te dachówki na zdjęciach to dla mnie szajs. Wpisz w google hasło "creaton kompromitacja" - proponuję założyć podobny i życzliwie przesłać przedstawicielowi do wiadomości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...