Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA TONDACH - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

Witam,

Czytam i czytam i mam nadzieję, że sięnie zawiodę na dachówkach z Tondachu,

kupiliśmy antracytową (czarną) Marsylkę,

wentylacyjne dachówki też będziemy instalować, ale w tej chwili nie pamietam ilości jakie zaproponował dostawca,

Fachowcy dopiero będą ją układać lada dzień, więc coś więcej będę mogła powiedzieć jak już zaczną kłaść,

z tym że, nie marudzili jak się dowiedzieli że to Tondach , więc to chyba dobry znak.

A jak będzie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Więc się mogę pochwalić dachem:)

Jak pisałam wcześniej jest to Tondach Marsylka 12 antracytowa angobowana...- wg mnie i chybe nie tylko na dachu wygląda ... CUDNIE :)

z ETAPU montażu:

IMG_20131214_131922.jpg

IMG_20131213_073830.jpg

a to już na dachu:

tu jeszcze okrutnie brudna i ukurzona

 

IMG_20131221_141503.jpg

IMG_20140111_131657.jpg

IMG_20140111_131822.jpg

 

Teraz czekamy na wiosenne deszcze żeby się umyła dachówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam zainteresowanych dachowka Tondach- polozylem ja u siebie okolo 5lat temu - nie zaobserwowalem zadnych zmian w wygladzie az do momentu kiedy w ostatnim dniu po gradobiciu na jednej z polaci wystapily odpryski angoby wielkosci 5zl -nie mnie o tym sadzic ale podejrzewam ze silny nacisk wiatru w polaczeniu ze sporej wielkosci gradem byl niezlym testem - dotychczas myslalem (po opiniach dekarzy ktorzy mi ja instalowali) ze jest niezniszczalna:yes:

Jednak zastanawiajaca jest ta jedna tylko polac dachu bo na innych nie ma sladu odpryskow . Dobrze ze jest barwiona w masie (czerwona) wiec nie rzuca sie az tak w oczy -jednak planuje ja wymienic bo mam sporo zapasu w garazu. Dla zainteresowanych moge wrzucic foty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiete slowa ,ale zanim to nastapi musze jeszcze zglebic watek -jak sie ma brak instalacji odgromowej ktora zamierzam wykonac do sensu wczesniejszego ubezpieczenia budynku bo gdzies slyszalem ze firmy ubezpieczeniowe traktuja to jako haczyk na niewyplacanie odszkodowan . Czy ktos moze zapodac jakis post lub mnie oswiecic bo jestem tu ,,swierzy''

z gory bardzo dziekuje i czy jest jakies wpisowe? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

A wiec tak mój pierwszy dach z tondachu marsylka 12 ma juz koło 10 lat jest go około 350m2. W roku 2013 przetrwał gradobicie 2cm średnicy Link do filmiku.

co prawda nie widac dachu a tylko dachówkę brzegowa chwilami filmik kręcony z okna na strychu. Jutro może zrobię fotki dachu jak wygala dziś. Gradobicie nie uszkodziło ani jednej dachówki. W miejsach docinania rzeczywiscie widac ze tam gdzie dachówka jest grubsza jest czarny, ciemniejszy rdzeń. Ale nic sie z nim nie dziej dziś oglądałem kosze i okolice okien dachowych. Dlaczego znów interesuje sie tondachem ? Ponieważ lada dzień stanę przed wyborem dachu na nawy dom 200M2 dachu. Mysle o marsylka czerwona angoba. Ale nie wiem czy cos nie zmieniło sie w jakości tej dachówki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

Z filmu wywnioskowalem ze sila i wielkosc gradu byla duzo mniejsza niz u nas na Lubelszczyznie . Ja mam bardzo twarda karpiowke z Tondachu (sprawdzalem i testowalem przed zakupem:) Oczywiscie dach prawidlowo wentylowany itd...

Odnosnie marsylki to ma ja moj znajomy w podkarpackim i tez zlych opinii o niej nie ma ( angobowana)

Kiedys Tondach miewal problemy z jakoscia -obecnie wiele sie zmienilo w procesie produkcji i kontroli jakosci tak wiec mysle ze w takim przedziale cenowym i jakosciowym wymiata . Bede budowal niebawem pomieszczenia gospodarcze z garazem i na pewno zdecyduje sie ponownie na Tondach .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Ja mam Tondach od 5 lat na dachu, bordową ceramiczną i nie jestem zadowolony, bo od 3 lat zaczyna się łuszczyć i odpada glazura.

A co najlepsze jest bardzo ciężko wyegzekwować gwarancję od sprzedającego.

Już chyba param się o to od prawie 3 lat.

Kupiłem te dachówki w Chrząstowicach pod Opolem i do dzisiaj mnie tylko zwodzą.

Czy ktoś ma albo miał podobne problemy?

Proszę o radę i podpowiedzenie co robić?

 

Pozdrawiam i oczekuje na pomoc i radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 year później...

Wiem ze troche czasu minelo od ostatniego wpisu ale byc moze moje spostrzerzenia komus pomoga w podjeciu decyzji.

Zdecydowalem sie na dachowke Tondach ze wzgedu na ksztalt marsylki - Hranice 11. Wybieralem pomiedzy marsylka Koramica a Tondachem wlasnie.

Lezy jak narazie od zaledwie kilku miesiecy ale to co moge powiedziec to ze jakosc wykonania jest bez zarzutu.

Nie ma zauwazalnych roznic w kolorze a na 8 palet doslownie garstka okolo 20 peknieta.

Warto zwrocic uwage na warunki gwarancji bo sprzedawcy nie informuja o koniecznosci posiadania dachowek wentylacyjnych a jest to element konieczny to skorzystania z gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

 

Jestem na etapie wyboru dachówki. Padło na Tondach Marsylka 12. Jako, że trudno się zdecydować czy antracyt angoba czy czarna glazura postanowiłem kupić parę sztuk tak coby się na spokojnie przyjrzeć i zastanowić.

Moje pytanie jest takie. Czy u Was również występowały braki angoby i glazury na zamkach? Czy to normalne? Trzeba się tym martwić? U innych producentów też coś takiego występuje?

angoba_antracyt_1.jpg

angoba_antracyt_2.jpg

glazura_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...