Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA TONDACH - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

dla gościa- no niestety, przyznam szczerze, że nie wiem czy miały angobę, interesowało mnie jedynie system montażu, gdyż moje dachówki leżały już na podworku- a co do miejsca- południe Katowic, ul śląska, ul. Franciszkańska-dom kultury.... poza tym popytaj dekarzy, oni też mają już wyrobione zdanie... a propos samych dachowek, wyglądały jak plyty wiórowe po poł roku na deszczu, na tych które się zostały było widać pełno rys od strony wierzchniej.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Koniecznie glazura?!

Tak bardzo się błyszczy - sąsiedzi położyli i mnie się nie podoba. Ale od dwóch lat nic złego się nie dzieje.

Ja mam angobę - wygląda ładniej :p

Ale to oczywiście kwestia gustu.

Generalnie ponoć Tondach w ciągu ostnich dwóch lat zdecydowanie poprawił jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź okołotematowa.

Na targach Muratora w maju na stoisku Tondach były przesłodkie trzy Czeszki,które też doskonale mówiły w naszym języku.Zatem skoro one były tak słodkie to mniemam,że wszystko co związane z firmą Tondach,a w szczególności z jej produktami jest zapewne najwyższej próby.

Tak przy okazji nie bardzo identyfikowały się z Czechami tylko z Morawami.

Bardzo dobrze rozmawiało się z nimi o Kreciku,ale Rumcajs był dla nich wyczuwalnie wstydliwy-taki trochę temat tabu. Czy wie ktoś dlaczego?.Coś w tym musi być ,bo ostatnio będąc w sklepie z pamiątkami w okolicach Instytutu Czeskiego można było kupić kubek z Krecikiem,a z Rumcajsem niestety nie i do tego te spojrzenia przy pytaniu o tego zacnego Rozbójnika.

HEJ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Z zainteresowaniem przeczytałem topik, bo właśnie przystępuję (tzn. moim budowlańcy przystępują :)) do budowania dachu. I tylko jedna taka uwaga na boku: powołujecie się kilkakrotnie na certyfikaty ISO - one z założenia nie zapewniają jakości, a jedynie zapewniają pewne mechanizmy kontroli jakości. Natomiast co to jest "dobra jakość" to całkiem inna sprawa. A to zasadnicza różnica która powoduje, że w mojej subiektywnej opinii ISO nie ma praktycznie żadnej wartości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam trzeci sezon. Bez uwag, tzn dobrze. Dla uściślenia - marsylka 12 angobowana czerwona, położona we wrześniu 2001.

Oczywiście - dwa lata w przypadku dachówki to żadna próba czasu.

Nie mam też dodatkowych refleksji - po nic mi nie daje ku nim powodów. Po prostu dachówki leżą na dachu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emocje jakby przygasły ale pragnę wtrącić swoje 3 grosze. Przymierzamy się do TONDACH'a i obderwuję w okolicy dachy nim pokryte. Najstarsze są 2-4 letnie i ich właściciele nie mają żadnych problemó z tą dachówką. Z obserwacji własnych stwierdzam, że na wyglądzie nic nie straciły, niczym nie zaczynają porastać, nawet nic się na nich nie osadza. Nagonka chyba faktycznie jest generowana przez konkurencję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to optymistycznie :) .

Ja natomiast mam problem ze znalezieniem przedstawicieli Tondacha w mojej okolicy (Lublin). A nie wiem, czy sprowadzanie dachówki z Małopolski jest opłacalne (ok.300km).

Gdyby ktoś słyszał o źródle dachówek Tondach bliżej "centrum", to bardzo proszę o info !

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...