Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA TONDACH - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 402
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jedno mnie tylko zastanawia - mają dosyć chropawą powierzchnię, nawet te angobowane - w porównaniu z nimi taki L-15 czy nowy Braas to porcelanka - czy nie mają one przez to większej zdolności zatrzymywania chęchów i porastania brudem?

 

Stronka Tondacha jest fajna, nawet nie wiedziałem że mają tyle wzorów bo w łódzkim przedstawicielstwie wystawiona jest tylko marsylka, i faktycznie wygląda miodzio. Sąsiad obok też sobie jakąś marsylkę położył, z tym że w kolorze a la burgund, nie wiem jakiej firmy - musze podpytać, może to rzeczony Tondach?

 

Płytki wyglądają na solidnie wykonane, wykonawca nie narzeka na jakieś problemy z układaniem, z tym że u nas są od niedawna, dotychczas tylko Polska południowa... Z drugiej strony też nie oczekuję, że np. za 20-30 lat będzie można dokupić płytkę z Braasa czy Koramica w dokładnie pasującym kształcie i kolorze, raczej trzeba założyć że kupujemy parę elementów extra i chowamy do piwnicy, tak jak z glazurą czy terakotą.

 

Cały czas się łamię nad ostatecznym wyborem, Braas romańska i marsylka Tondacha podobają mi się w równym stopniu, różnica jest tylko w cenie - Braas jest o 1kPLN tańszy - i nie wiem, czy to w ostateczności nie przeważy. No, chyba że pojawi się jeszcze jakaś super oferta 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na targach budowlanych znalazłem ofertę na Tondach ale wydaje mi się że bez rewelacji, chyba że ta hurtownia trochę przycina :evil:

 

Marsylka 12 - 32,43 zł/m2 brutto (22%)

Romańska 12 - 35,58 zł/m2 brutto

Uniwersalna 12 - 31,57 zł/m2 brutto

Hranice 11 - 30,99 zł/m2 brutto

Polka - 36,4 zł/m2 brutto

 

Może przy wycenie dachu coś zejdą z tego :roll:

 

zapomniałem dodać że to ceny angoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooler - nie patrz na ceny metra dachówki podstawowej, bo to o niczym nie świadczy - np. u mnie na dachu 154 m jest miejsce dla jakichś 1500 dachówek podstawowych po ok. 2-3 zł/szt i 8 kominków wentylacyjnych po - uwaga - 200-300 zł/ szt :o w zależności od systemu.

 

Za cały dach (sam materiał) zapłacę w granicach 8-10 tys. czyli od jakichś 50 do 65 zł/m2, pomimo że sama dachówka np. rzeczony Tondach, kosztuje w granicach 23 zł/m - oczywiście ceny netto.

 

Jeśli chcesz mieć miarodajną ocenę, daj swój dach do wyceny w kilku miejscach - będzie co porównywać. Jak chcesz spojrzeć na moje wyceny to zapraszam:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=71081

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie polecam adres Puławska 373 tam jest dystrybutor Tondachu w Warszawie.
A nie na Basniowej 3? Tak przynajmniej jest napisane na stronie Tondachu.

 

Witam wczoraj bylismy na targach budowlanych -- i powiem ze na wystawce ta dachowka nie wygladala za ciekawie :x ale to jest tylko moje zdanie :o
Dlaczego nie wygląda ciekawie? Sam się zastanawiam nad kupnem tej dachówki i kusi mnie w niej cena. Jak na razie nie znam sie na tyle, żeby zauważyć jaką przewagę mają droższe dachówki. Będę wdzięczny za wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam położoną Romańską angobę z Tondachu. Dopiero 3 rok ale nie widzę by cokolwiek się działo. Cena do jakości (nie widzę wad) wydaje się bardzo rozsądna. Na tą chwilę na śląsku (np. w Pszczynie) można kupić Marsylkę angobę za 24-25PLN m2. Dodatki w stosunku do innych firm też mają tanie.

Mam dach o nachyleniu 22 stopnie. Myślałem, że np. śnieg będzie podwiewać pod dachówkę albo wiatr będzie cofał wodę itd.itp. Tej zimy miałem nawet 0,5m śniegu na dachu i zauważyłem jedynie 1 mały przeciek przy koszu spowodowany dużym zatorem śnieżnym (woda się mocno cofała). Tak więc jestem zadowolony z tej dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
pytasz się zapewne czy "Marsylka 12", czy "Marsylka 14"? promocja obejmuje "12-tkę", czyli dachówkę wielkoformatową, poza tym "14-tka" posiada ubogą gamę kolorystyczną i nie ma odpowiedniego dla mnie koloru, więc raczej nie biorę jej pod uwagę, ale nigdy nie mówię "NIE"; a w ogóle, jak uważasz - lepszy duży format czy mniejszy? czy są w tym względzie jakieś plusy na korzyść któregoś formatu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym zostać zakrzyczany przez właścicieli dachów z tondachem, ale zauważyłem, iż średnio po 5-8 latach wszyscy je wymieniają (z mojego otoczenia), gdyż po roku dwóch pojawiają się na nich mikropęknięcia, a rozpadają się po 5-8latach. Poza tym nie wiem jak teraz, ale kiedy ja patrzałem za dachami tondach oferowł jedynie gwarancję producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...