Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA TONDACH - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

Ja bym to jeszcze przemyślał, sama dachówka jest może i niedroga ale nam np. przywieźli ją w 3 odcieniach i od pół roku próbuję się umówić z firmą APK na przełożenie (oczywiście na ich koszt itd), ostatni obowiązujący termin to początek października... :-?

Wcześniej przywieźli mi trochę dachówek, mieli je przekładać moi dekarze, ale okazało się, że te też są w różnych kolorach więc dekarze stwierdzili że takim g... to oni sobie głowy nie będą zawracali.

Co do zawartości wnętrza to sam ją rozbijałem, jest tu gdzieś mój post odnośnie dachówek z wklejonymi zdjęciami - środek jest czarny i b. twardy, nic się nie wysypuje.

Teraz tak sobie myślę, że za te same pieniądze miałbym sympatyczny Braas albo nieco tańszy IBF, też by leżał spokojnie na dachu za to nie byłoby problemów z odcieniami.

A tu jest zdjęcie jak to wygląda...

 

 

http://img88.imageshack.us/my.php?image=dach0de.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ojejej, faktycznie biedronka w kropki bordo i to po dobrej wódce :wink: (nie gniewaj się, bo tak naprawdę to nie jest śmieszne). Użytkowość jest zachowana, ale dach potrzebuje jednak wyglądu. A czemu doszło do położenia tych "rabych" dachówek? Może lepiej było je przemieszać, jak polecają przy klinkierze, chociaż różnice są strasznie duże. Ściągaj i reklamuj!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni obowizujący termin ostateczny to przyszły tydzień - miły pan z firmy bił się w pierś aż dudniło i strasznie przepraszał. Do tego obiecali poprawić montaż okien połaciowych, które niestety przeciekają bo ponoć ci co je montowali nie za bardzo się znali - w związku z czym nieco przeciekają :x a w pudełkach zostały takie blaszki :lol: z którymi nie wiedzieli co zrobić.

 

W ogóle to z tym dachem trochę błąd zrobiłem, bo najpierw umówiłem się z firmą budowlaną na położenie blachodachówki, potem zmieniłem qńcepcję na dchówkę i zakupilem materiał w niezależnej firmie, buląc dodatkowo 22% vatu.

 

GU-PO-TA!

 

Generalnie kupując dach lepiej brać dekarzy z firmy, wtedy wiadomo na kogo drzeć mordę ;-) , do tego oszczędzimy na podatku. Przy następnej budowie na pewno tak zrobię! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 1 month później...
Bardzo przyzwoita czeska produkcja, kilka lat temu wyrób bardzo fatalny, obecnie znaczna poprawa jakości, dachówka dość twarda, czasami trochę plamiasta, nie zawsze równa , ale i cena także nie za wysoka, w powłoce angobowanej wychodzi nieco drożej niż np. Braas jednak to ceramika.Mając do wyboru w podobnej cenie beton,wybrała bym Tondach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na dachu od dwóch lat dachówkę Tondachu Romańską 12 brązową angobę. Fakt - nie jest to mercedes, nie błyszczy się tak pięknie jak np. Średzka Robena, czasem można trafić na lekkie skrzywienie itd. Uważam jednak, że ta dachówka ma bardzo dobry współczynnik ceny do jakości i polecam jej zakup.

Gdzieś czytałem opinie, że do jej wytwarzania jest używana jakaś glina o gorszych parametrach..... ale żywotność pokryć ceramicznych ocenia się na 100 lat i więcej więc szczerze mówiąc mam to gdzieś.

Mieszkam na południu i tu bardzo dużo domów pokrywa się właśnie dachówką Tondachu. O czymś to świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Podnoszę wątek o Tondach'u.

 

Proszę o najświeższe opinie na temat dachówek Tondachu - szczególnie Romańskiej 12, czerwona angoba.

Właścicieli proszę o podzielenie się doświadczeniami.

Zamierzających kupić o wymienienie negatywnych opinii, które usłyszeli.

Plusy wymieniła mi córka z żoną oraz strona http://www.tondach.pl :D

 

Dziękuję, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są takie (Marsylka angoba), że firma ma problemy z dostarczeniem dachówki w jednym kolorze - na początek przyjechały 3 odcienie, z czego ten trzeci wyraźnie odbiegał od dwóch pozostałych (sporo jaśniejszy - foto w dzienniku). Poprosiłem o przełożenie, bez problemów wymieniono ten feralny pasek, natomiast jakoś nie szło całkowicie ujednolicić odcienia na całej powierzchni - w pochmurne dni nie widać różnicy, ale jak przyświeci słoneczko to trochę widać - w ramach ekspiacji dostałem od firmy mały rabacik i dodatkowego veluxa z montażem. W sumie jest ok, nawet jak są drobne różnice w kolorze to nawet dodaje uroku (jak słoje w drewnie), trzeba je tylko inteligentnie rozmieścić na połaci, żeby nie mieć na dachu "zebry" :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę wątek o Tondach'u.

 

Proszę o najświeższe opinie na temat dachówek Tondachu - szczególnie Romańskiej 12, czerwona angoba.

Właścicieli proszę o podzielenie się doświadczeniami.

Zamierzających kupić o wymienienie negatywnych opinii, które usłyszeli.

Plusy wymieniła mi córka z żoną oraz strona http://www.tondach.pl :D

 

Dziękuję, pozdrawiam

 

 

Jeszcze raz podciągnę.

Może tym razem znajdę więcej łaskawych (doświadczonych) dusz.

Dziękuję Kropi.

Dziękuję wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodam jeszcze, że sąsiad ma ten sam problem, tylko bardziej - ma taką wiśniową mega-angobę i widać jak jasna cholera :o - nawet się z nimi procesuje...

 

Ale żeby nie było - u kogoś z forum widziałem dach z Tondachu i nie było żadnych różnic, a też marsylka czerwona angoba.

 

Nie ma za to żadnych problemów z zamkami, płytka po przecięciu jest twarda, nic się nie wysypuje, w ogóle to było zero odpadów, podobno czasem pękają przy cięciu ale nie powiem czy to wina płytek czy dekarzy.

 

Gdyby nie ten kolor to powiedziałbym bez uwag :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Nie radzę wybierać Tondachu, na dachówkę zdecydowałem się, bo miało być terminowo i w miarę tanio, czekam już od maja do wrzesnia i nikt nie może mi jednoznacznie powiedzieć kiedy będzie :evil: Oczywiście wpłata 100% na początku maja :-?

 

I to nie jest wina hurtowni, ponieważ generalny przedstawiciel na Polskę niestety nie jest w stanie wypowiedzieć się na ten temat....

 

Także przestroga dla wszystkich - uważajcie na Tondach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...