Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

Damro my zastanawialiśmy się czy nie obniżyć salonu, ale ze względu na podobny układ pomieszczeń jak w Twoim projekcie raczej tego nie zrobimy. Wg mnie dwa schodki, tak jak masz w pojekcie. Ale zwróć uwagę na jeszcze jedno - w rzutach Twojego projektu jest małe przekłamanie - jest obniżenie przy zejściu do salonu, a nie ma pokazanych schodków od strony kuchni... i nie wiadomo na jakim poziomie ona jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Damro my zastanawialiśmy się czy nie obniżyć salonu, ale ze względu na podobny układ pomieszczeń jak w Twoim projekcie raczej tego nie zrobimy. Wg mnie dwa schodki, tak jak masz w pojekcie. Ale zwróć uwagę na jeszcze jedno - w rzutach Twojego projektu jest małe przekłamanie - jest obniżenie przy zejściu do salonu, a nie ma pokazanych schodków od strony kuchni... i nie wiadomo na jakim poziomie ona jest...

 

Kraania dlaczego zrezygnowaliście z obniżenia :-?

Wiesz w moim projekcie to nie jest obniżenie salonu(te przerywane kreski)tylko podciąg.

Co do obniżenia mam rozterkę czy nie będzie nam sprawiać utrudnień w życiu codziennym,wiesz np."wywinąć orła..."

I druga sprawa czy to nie jest za mała powierzchnia :-?

 

WSZELKIE UWAGI MILE WIDZIANE

 

Pozdrawiam

Damro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kraania dlaczego zrezygnowaliście z obniżenia :-?

Wiesz w moim projekcie to nie jest obniżenie salonu(te przerywane kreski)tylko podciąg.

Damro

 

Damro zrezygnowaliśmy, bo właśnie przy takim układzie pomieszczeń schodki musiałyby być w dwóch miejscach - zejście do salonu i wejście do kuchni / lub wyjście z kuchni a tego sobie nie wyobrażam :-? . Nasi znajomi mają obniżony salon i wygladą to super i raczej są zadowoleni, z tym że właśnie tylko jest jedno zejście...

U Ciebie można by było ewentualnie zlikwidować przejście z holu do kuchni i wtedy wszystkie pomieszczenia mogłoby być na jednym poziomie (salon, kuchnia, spiżarnia).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie było mnie przez tydzień, bo rozłozyła mnie anginka, a tu tyle osób doszło...witam..

my w tej chwili użeramy się z bankiem jeśli chodzi o kredyt. Mamy problem, bo podobno w bik-u jest info, że mam zaległość z 2001r - 30 zł!!!Niestety bank nie wie w jakim banku, a info o nazwie tego banku mogę dostać bezpośrednio z bik-u niestety będzie to trwało około miesiąca...ma ktoś pomysł jak to przeskoczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Ja także mam w planach zacząć budowę w 2007, ale może się poszczęści :wink: i zaczniemy na tegoroczną zimę... Jak na razie jestem na etapie kupowania działki (na kredycik) i jeszcze muszę poczekać na jeden dokumencik około tygodnia i działeczka we wrześniu będzie nasza. Najgorsze jest to że nie umiemy się zdecydować na żaden projekt, a czas nagli. Wiemy tylko, że ma być to parterówka bez poddasza użytkowego i bez piwnic...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dołączam się do grupy. My niestety jestesmy na etapie podziału działki. Tzn. podział niby jest już dokonany tylko kilka podpisów w starostwie gminie itp. itd. Koszmar. A to dopieor początek całej papierologii. Mamy mieć działkę 1400 koło Piaseczna z mediami. To była podstawa. A cena chyba znośna 80zł. mamy nadzieję, ze przez zime uda sie załatwić reszte papierów i jakoś ruszyć z wczesną wisoną. Liczę, ze wiosna nadejdzie szybko i bedzie cudna. pozdrawiam i życze miłych i spokojnych przepychanek przez urzędy. Będę stałym bywalcem na tym forum więc jeszcze sie usłyszymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ywone, wybór projektu to chyba najlepsze co może być w tym całym zamieszaniu związanym z budową. Ja mam stosy gazet, przez które przebrnęliśmy z mężem i co działka to inny projekt był potrzebny. Od jakiegos czasu mamy jeden upatrzony i wiemy, ze to ten wymarzony. Życzę Ci tego samego. Nie załamuj sie tylko szukaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z komarkiem :) Wybór projektu to na prawdę świetna sprawa. Też przejrzałam stosy gazet i mnóstwo stron w necie. I gdy trafiłam na projekt, wg którego zamierzam budować od razu wiedziałam ze to TEN :) No jeszcze fajnie sie grzyby na swojej działce zbiera :) bo ganianie za papierami juz takie mile nie jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, kochani. Coraz więcej nas tu :D .

My jutro jedziemy do architekta prowadzącego, zobaczymy co powie na nasz projekt (jeszcze nie zakupiliśmy, bo nie wiemy czy się nada :wink: ). Już nie mogę się doczekać.

Wiesz, paradox....ten projekt który mam w linku to jest to co chcę miec na swojej działce i w czym chcę mieszkać :D ...tylko trzeba garaż do tego i będzie oki. Ale oczywiście zobaczymy co powie na to jutro architekt- jestem otwarta na propozycje.

No a w sobotę jedziemy (jak nie będzie padać oczywiście) na nasze włości :lol: i będziemy kopać dziure pod sławojkę....sławojka już jest tylko trzeba "zamontować" :wink: .

Szukam też garażu blaszaka coby go tam postawić i zbierać już jakieś narzędzia typu łopata, podkaszarka (trawsko gdzieniegdzie po pas....trzebaby skosić jeszcze w tym roku :) ). Ale niestety nowe garaże blaszaki drogie , a używany znaleźć to trzeba mieć mistrza świata....allegro, jasnet i inne portale ogłoszeniowo-sprzedażowe okupuję codzień i nic :cry: . Ale kto szuka ten się wreszcie doszuka :D . Jakbyście coś słyszeli o takim garażu na zbyciu to ja reflektuję.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie-Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu salonu kilka stopni niżej. Znajomi tak mają. Wyszła z tego piwnica. Nie podoba mi się. Ale może dlatego u nich jest tak dennie że przerobili pierwotną koncepcje architekta i zabudowali pustke nad salonem. Niemniej jednak jest to jedyny przykład jaki znam i wygląda jak piwnica. Nikt tam z gości nie chce siedzieć. Wszyscy od razu umijescawiają się w jadalni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, garaże wszędzie tylko nowe i drogie, też bym wolała używany... Ale co tam, trzeba szukać, coś na pewno się znajdzie :)

Też myślałam, żeby cos pokopać na działce - dziury pod sławojkę czy studnie, ale stwierdziłam, że najpierw to trzeba chyba jednak ogrodzić. Ktoś jeszcze wpadnie, nogi połamie i dopiero będzie...

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, a co sadzicie o ogradzaniu działki przed budową? Ja rozważałam właśnie ogrodzenie teraz , ale przemyślałam to i mysle ogrodzić dopiero jak będzie stan surowy zamknięty, czyli na przyszłe lato :D . No bo zobaczcie: działka ma 1045m2-więc wielka to ona nie jest, a jeśli przyjadą jakieś wielkie samochody , albo sprzęt typu kopara i okaże się że przyjedzie tego kilka naraz i się nie zmieszczą ....może ja się nie znam, ale mam za moją działkę kawał roli państwowej niezagospodarowanej i chyba będzie można z tego skorzystać w razie czego na chwilę. A jeśli działkę ogrodzę to już mogiła...trzeba będzie kombinować. Obok też mam budowy i jest różnie-niektóre ogrodzone , inne nie. Myslałam też pod kątem "znikania " różnych rzeczy z budowy-ale prawda jest taka , że jak ktoś chce to i tak ukradnie -czy jest ogrodzone czy nie...w końcu to nie problem z kopa wyłamać furtkę...jeszcze taką prowizoryczną jak to na budowie. No a poza tym pewnie dogadam się z sąsiadem co do ogrodzenia od jego strony bo ostatnio zagadywał, a ja nie wiedzę problemu....zawsze można się dogadać i podzielić kosztami. Pozdrawiam, Dagmara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, a co sadzicie o ogradzaniu działki przed budową? Ja rozważałam właśnie ogrodzenie teraz , ale przemyślałam to i mysle ogrodzić dopiero jak będzie stan surowy zamknięty, czyli na przyszłe lato :D . No bo zobaczcie: działka ma 1045m2-więc wielka to ona nie jest, a jeśli przyjadą jakieś wielkie samochody , albo sprzęt typu kopara i okaże się że przyjedzie tego kilka naraz i się nie zmieszczą ....może ja się nie znam, ale mam za moją działkę kawał roli państwowej niezagospodarowanej i chyba będzie można z tego skorzystać w razie czego na chwilę. A jeśli działkę ogrodzę to już mogiła...trzeba będzie kombinować. Obok też mam budowy i jest różnie-niektóre ogrodzone , inne nie. Myslałam też pod kątem "znikania " różnych rzeczy z budowy-ale prawda jest taka , że jak ktoś chce to i tak ukradnie -czy jest ogrodzone czy nie...w końcu to nie problem z kopa wyłamać furtkę...jeszcze taką prowizoryczną jak to na budowie. No a poza tym pewnie dogadam się z sąsiadem co do ogrodzenia od jego strony bo ostatnio zagadywał, a ja nie wiedzę problemu....zawsze można się dogadać i podzielić kosztami. Pozdrawiam, Dagmara.

 

Podzielam Twoją opinię w 100% :p

Pozdrawiam

Damro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Ja także mam w planach zacząć budowę w 2007, ale może się poszczęści :wink: i zaczniemy na tegoroczną zimę... Jak na razie jestem na etapie kupowania działki (na kredycik) i jeszcze muszę poczekać na jeden dokumencik około tygodnia i działeczka we wrześniu będzie nasza. Najgorsze jest to że nie umiemy się zdecydować na żaden projekt, a czas nagli. Wiemy tylko, że ma być to parterówka bez poddasza użytkowego i bez piwnic...

Pozdrawiam

 

 

YWONE

 

Może tutaj coś znajdziesz :lol: http://www.mgprojekt.com.pl/left1.php

 

Damro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałam szczere chęci w tym roku, ale............. papierologia mnie zabiła ........... i zacznę w 2007 :(:( Mam nadzieję .....:(

 

Ale ....... z drugiej strony - w dobrym towarzystwie :):):)

 

Ale się pochwalę, że przynajmniej wnętrza mam zaplanowane :):)

 

Zreszta - jak się komu zaczcę to na dole grafomański dziennik :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy można należeć do dwóch grup???? Bo ja już do "oszołomów" się zapisałam, ale z wami też mi pasuje. Zaczynamy raczej na jesień :cry: (finanse). Architekt projekt już szykuje, papiery składamy. No, i tyle. A, działkę mamy-730m, taka niezbyt duża, ale kształtna.... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...