Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

wITAM WSZYSTKICH :-)

 

Widzę, ze Grupa sie rozrasta - super - więcej doświadczeń - łatwiej w życiu (na budowie).

W końcu coś się klaruje - agencja odpowiedziała - nie chcą naszej działki - to było do przewidzenia, ale obawy były.

W tym tygodniu zamykam sprawy u notariusza i jestem współposiadaczem ziemskim :-)

 

Projekcik niby wybrany (Polana2 - MTM Projekt), ale coraz więcej wątpliwości, choć zapał ten sam :-)

Ceny metra z bala trochę mnie przerażają, ale znalazłem dom postawiony przez lokalnych cieśli i wykonanie niczego sobie - mam nadzieję, że policzą "niekomercyjnie" :-), a lokalnie.

 

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No ja też się nad tym ogrodzeniem zastanawiam... Niby lepiej je postawić jak już mury będą postawione, wiadomo - wygodniej, więcej miejsca itp. Z drugiej strony zgodnie z przepisami plac budowy powinin być zabezpieczony. Przed kradzieżą ogrodzenie nie uchroni, to jasne. Ale jak ktoś zbyt ciekawy zrobi sobie krzywdę na niezabezpieczonym terenie to będzie duży problem... Jeszcze to przemyślę, ale myślę, że jednak będę stawiać ogrodzenie, tym bardziej, że prawdopodobnie w jednym sezonie nie postawię stanu surowego...

 

Pozdrowionka dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penny

Najprostszy sposób zabezpieczenia budowy od strony prawnej np.wypadek to wbicie kilku palików i przewiązanie ich biało-czerwoną taśmą ,jest to również dobry sposób na wykonawców aby nie rozwalali się ze wszystkimi rupieciami niszcząc pozostałą część działki :evil:

 

Pozdrawiam

Damro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też słyszałam, że nie trzeba ogradzać -wystarczą tylko paliki z taśmą-najlepiej czerwoną żeby rzucała sie w oczy.

A ja dziś jednak nie jadę do architekta -jadę jutro na 18 godzinkę...za to dzis poświęcę czas po pracy dzieciom-może wybierzemy sie do parku :D albo na spacer i do Mc Donald . Ostatnio bardzo mało mam czasu dla rodziny-pracuję do 17 , a potem raz w tygodniu mam jakieś tam zajęcia, jeszcze jazdy z prawka , rozglądanie się za wykonawcami, łażenie po internecie w sprawach budowlanych....a dzieciaczki niedługo będą do mnie na "pani" mówić :cry: . Co zrobić...takie życie.

Pozdrawiam, Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego szkoła się zaczęła :lol: . Czyli dziecię w szkole, my w pracy, potem dziecię przy lekcjach, my w internecie.. potem my spać, dziecię spać, potem dziecię do szkoły, my do pracy :D , a potem ..................... BUDOWA :D

 

Nasz córa nam oznajmiła, że do domu pojedzie jak już będzie gotowy :D (wiecie, jak w domu nie do poznania, tylko u nas będzie to zdecydowanie dłużej trwało :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nasz córa nam oznajmiła, że do domu pojedzie jak już będzie gotowy :D (wiecie, jak w domu nie do poznania, tylko u nas będzie to zdecydowanie dłużej trwało :D )

 

O, to u nas by tak mogło być, nasza budowa ma trwać ok. 4-5 miesięcy pod klucz :D

 

A do nas przyszedł projekcik - na razie leży na poczcie, bo mąż nie zdążył odebrać. Już się nie mogę doczekać, kiedy go zobaczę :D

 

A poza tym praca, praca...

Aha, ostrzegam wszystkie panie, które jeżdżą samochodem - nie kładźcie torebki obok siebie na siedzeniu pasażera, wybicie szyby przez złodzieja i porwanie torby trwa sekundę - właśnie w ten sposób zostałam okradzona w czwartek :evil: Czeka mnie wyrabianie od nowa wszystkich dokumentów, kart do bankomatu, numeru telefonu i tak dalej :-? Nie mówiąc o tysiącu drobiazgów i mojej ukochanej torebce :cry:

Oby go pokręciło, tego złodzieja :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie wczoraj poczytałam opinie forumowiczów na temat grodzenia działek na czas budowy. Jak się można było spodziewać każdy ma swoją i jej się trzyma. Jedni nie grodzili wcale, inni stawiali ogrodzenia tymczasowe, jeszcze inni bramę robili tymczasową, a ogrodzenie docelowe - tu duże znaczenie miała wielkość działki i ryzyko uszkodzenia ogrodzenia podczas budowy.

Co mnie przekonało, żeby jednak jakiś płot postawić - przede wszystkim zabezpieczenie budowy przed dziećmi - dla których takie miejsca to najlepsze place zabaw. Taśma - owszem ostrzega, ale to łatwo obejść. Poza tym wiele osób mówiło, że póki nie ogrodzili działek to ludzie chodzili im po terenie (bo 10 m bliżej do sklepu), zostawiali na działkach śmieci, czasem, jak komuś zabrakło dwócz czy trzech cegieł to nie krępował się przyjść i ich "pożyczyć". No i można posadzić jakieś krzaczki czy drzewka przy orodzeniu :)

Doczytałam się też, że budowę ogrodzenia od strony ulicy trzeba zgłosić (nanieść na mapkę jak będzie biegło i opisać jak będzie wyglądało) i jeśli w ciągu 30 dni nie będzie żadnych uwag to dopiero wtedy można stawiać. Nie wiem tylko czy to dotyczy także ogrodzeń tymczasowych czy tylko docelowych - może ktoś z Was się orientuje?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ja tez planuje rozpocząć budowe w przyszłym roku. Na razie mam mape od geodety wypis z planu zagospodarowania i zamierzam teraz składac papiery o media. Projekt domu juz mamy upatrzony jestesmy na etapie małych przeróbek u projektanta. Działeczke mamy w Kwirynowie to gmina Stare Babice koło Warszawy pozdrawiam i życze wszystkim wytrwałości w budowaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dopiero w trakcie kupowania działki a już rozglądałam się za firmą budowlaną, no i znalazłam :D Po rozmowie dowiedziałam się, że w cenie budowy oni zapewniają architekta, geodetę, tymczasowe ogrodzenie, kierownika budowy i dziennik, materiał z dostawą, przyłącza i całą papierologię która jest mi potrzebna (to oni załatwiają pozwolenie na budowę). Jestem pod wrażeniem, bo za taka cenę inne firmy oferowały tylko budowę z materiałem. Dużo bym zaoszczędziła... a co wy o tym myślicie, bo ja już jestem prawie na nich zdecydowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ywone :

Z informacji jakie wyczytałam na forum - dla swojego dobra nie należy brać kierownika budowy związanego z wykonawcą. Taki układ powoduje, że kierownik będzie bronił interesu wykonawcy, a nie Twojego i w którymś momencie może się okazać, że sporo na tym stracisz.

Dodatkowo dowiedz się jak najwięcej o tej firmie - może ktoś z forumowiczów korzystał z jej usług. Ja tez jakiś czas temu znalazłam firmę, która oferowała wszystko, wydawała się solidna, gotowa byłam podjąć z nimi współpracę. Na szczęście poczytałam forum. Okazało się, że tylko marketing mają dobry.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Penny. Czasem niestety niska cena łączy się z kiepskim wykonaniem.

My jakiś czas temu znaleźlismy firmę - na pierwszy rzut oka super. Prawie podpisałam z nimi umowę.

Jak poszperałam i popytałam (dotarłam do kilku klientów), okazało się, że jest zupełnie inaczej. Przez to zamieszanie budowa nam się opóźni, ale nie żałuję - znaleźliśmy nowego wykonawcę, polecanego i zachwalanego (no i droższego :) )

A co do kierownika budowy... Nie wystarczy niezależny inspektor nadzoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jeżeli kierownik budowy jest powiązany z wykonawcą to przydałby sie niezależny inspektor budowy. Ale nie ma obowiązku zatrudniania inspektora, dlatego wiele osób z niego rezygnuje biorąc niezależnego kierownika. A są tacy którzy biorą obu i oboje są niezależni. Kontroli nigdy dosyć, zwłaszcza jeżeli ktoś się na budowaniu nie zna :)

 

Tutaj jest trochę opinii na ten temat: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=65178&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=inspektor+nadzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie kierownikiem i inspektorem będzie jedna osoba, dyr. firmy budowlanej, w której pracuje moja mama. Super facet, który na pewno wszystkiego dopilnuje, bo ma opinię bardzo dokładnego i takiego, który "przyczepi się" tam gdzie trzeba. No i nie chce w ogóle ze mną rozmawiać o pieniądzach. Wychodzi na to, że będzie "darmowy". :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...