Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie zaczęli wczoraj :cry:

Normalnie mam dosc.Ale wieczorem było spotkanie z budowlancem i wiemy dlaczego.On był 2 tyg na wczasach, wiec jego ludzie nie mogli nic zaczynac bez niego, wiec robili mury w domu nr 3. We srode leja strop i potem bedzie czas,zeby skonczyc u nas. Wchodza we srode. Plan jest taki.

Jeden dzien dobry i skoncza pierwszy etap robienia dachu.na piatek ma byc juz folia, w sobote dają łaty, a w poniedziałek- wtorek mury w srodu(scianki działowe) a potem dachowka. Powiedział,ze za 2 tyg bedzie koniec!!!!

Musze mu wierzyc, bo co mi innego pozostało.

 

 

Co to kwestii tani- chodzi o to,ze rozmowy z nim były od 3 lat, wtedy ustalilismy taką cene(21 tys) a to,ze teraz wszystko poszło w gore- to plus dla niego,ze nie krzyknął 30tys-40tys., jak teraz krzyczy.Dlatego tak jestesmy na uboczu!!! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!!!!!! Powoli się zaczyna , wczoraj przyszła pani Geodetka i po wyznaczeniu domu zainkasowała 500zł. :evil: :evil: :evil: . Chyba wykształcę dzieciaki na geodetów.

 

trzeba bylo troche podzwonic i poorientowac sie w cenach. nam robili za polowe tej ceny i to nie byl jedyny geodeta co zaspiewal 250 zeta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego jak skomplikowaną masz bryłę domu - jak masz prostokąt to i 200 zł wystarczy

u mnie liczył po 50 zł od roga - ale wyszło trochę mniej i zapłaciłam 350 zł

 

 

 

Liczyła 60 zł od drąga i niestety tyle wyszło, ogólnie u nas są takie ceny tzn. w Starachowicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego jak skomplikowaną masz bryłę domu - jak masz prostokąt to i 200 zł wystarczy

u mnie liczył po 50 zł od roga - ale wyszło trochę mniej i zapłaciłam 350 zł

 

to w koncu od roga czy draga bo na 1 rog to 3 dragi potrzebne :D

 

my zaplacilismy 250 zeta a rogow bylo wiecej niz 4

 

dom okolo 9x9 + wysunieta klatka + garaz w piwnicy przedluzony o taras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wpadłem, żeby się pochwalić 8)

 

dziś zjechała więźba od jutra lub soboty rano wchodzi ekipa od dachu :D

 

dachówka zamówiona, okna i drzwi zew. też.

 

szukam elektryka, kogoś od tynków i posadzek, hydraulik już jest.

 

ostatnie dni ciągle leje, nie wiem, czy nie będzie to przerywać pracy.

ja osobiście nie chciałbym siedzieć parę metrów na ziemią w czasie takiej burzy jak dwa temu :-?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas w domu gdzies pod dachem zalegly sie ptaki.

Dwa dni temu jak bylem na budowie wpadl taki przez garaz,myslalem ze przez przypadek.Udalo mi sie go wygonic,ale slyszalem ze gdzies lata dookola domu.Po chwili znow wpadl i znow go pogonilem.A wczoraj przyjezdzam na budowe,a elektryk mi melduje,ze mamy gniazdko i to z mlodymi.Jedyna nadzieja jest to,ze za jakies dwa,moze trzy tygodnie mlode wyjda z gniazda i bedzie mozna cos z tym zrobic.Wiem jednak jedno,ze to nie sa jaskolki,a szkoda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazidło -to jakiś izolbet był do izolacji przeciwwilgociowej,

styropian 8 do fundamnetów (ten sztywniejszy i coś tam)

siatka+ klej

folia kubełkowa

o i właśnie to w tej chwili robimy - dziś skończyliśmy kleić siatkę i zaczęliśmy kłaść folię

Plan na jutro - obłożyć folią resztę fundamentu i zaczynamy obsypywanie domku.

Musze się w tym miejscu pochwalić mężem - bo kurcze to niby urzędas ale jak trzeba zakasać rękawy to z każdą robotą sobie poradzi (i z takim pomocnikiem jak ja).

Normalnie chyba jak drógi dom będziemy budowali to go sami postawimy :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...