Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co do szybkiego budowania- sa pewne reguły do ktorych trzeba sie stosowac, wg moich robotników. Po tynkach 2x28 dni nic nie robic na scianach, od wylewek 28 dni i mozna ocieplac.A zeby cos połozyc na podłoge to tez 2x 28 dni. Tak wiec tynki na razie musza poczekac na szpachlowanie do wrzesnia....

 

A na budowie kolejny krok do przodu. Pierwszy raz ktos mnie zwyzywał,ze nie chciałam skorzystac z jego usług. otoz Panowie od wylewek byli u mnie 2 razy na pomiar, nic im nie pasowało, ze schodki sa, za nad piwnica mają dac 5 cm, a juz obok 15 cm, zeby wyrownac, ze schody za wysoko..wciaz cos im nie pasowało.....I nasi budowlancy powiedzieli,ze nam to zrobią. Wiec zadzwoniłam grzecznie,ze dziekuję im za spotkanie, ale ich jednak nie wezmiemy.....i...... :o SZOK!!!! Facet tak mnie potraktował, jakby rozmiawiał z jakims kumplem a do tego takie słownictwo......po czym rzucił telefonem.

Nie rozumiem jego zachowania. To on stwarzal problemy..i nasi budowlancy musieli za niego zrobic połowe, np wyłozyc styropnian nad piwnica....bo oni nie wiedzą jak!!!

 

A dzisiaj CO sie konczy. mamy poprowadzone pod grzejniki, stelaze zamontowane. Wczoraj nasi budowlancy rozłozyli folie podwojna, dzisiaj ma styropian przyjechac(205 zł)a popołudniu podłogówkę dają.

Mam pytanie do tych, co kładą...

w salonie łaczę drewno z gresem(60/60) wkoło salonu. Tam ma isc podłogówka. Chce połączyc płytke i gres korkiem,zeby listwy nie było...nasi budowlancy mowią,ze trzeba przykleic deske do podłogi, a nie na klika.jak to jest???Mozemy stracic gwarancje, jak to zrobimy??? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim :D

 

 

mam pytanie do Uli :D

 

bardzo mi sie podoba twój projekt

szukamy czegoś prostego (by się dostosować do domków na ulicy) a zarazem taniego w budowie no i małego

do tego musi pasować do naszej nietypowej działki

ten domek spełnia wszystkie wymogi

 

możesz mi powiedziec ile już Was kosztowała ta budowa i na jakim jesteście etapie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim :D

 

 

mam pytanie do Uli :D

 

bardzo mi sie podoba twój projekt

szukamy czegoś prostego (by się dostosować do domków na ulicy) a zarazem taniego w budowie no i małego

do tego musi pasować do naszej nietypowej działki

ten domek spełnia wszystkie wymogi

 

możesz mi powiedziec ile już Was kosztowała ta budowa i na jakim jesteście etapie??

 

tu masz więcej iskierkowiczów

:D

 

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=70605&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Podobno też wylewki schną 1 cm na 1 tydzień..... :roll: podłogę w płytkach kładę za tydzień....panele za miesiąc...jest ciepło i przewiewnie....wierzę, że ok będzie... :wink:

Co do mojego projektu to .... całość nas wyniesie ok. 250 000 z działką....na dobrą sprawę 300 000 to tak bez rezygnacji z kilku marzeń :wink: z tym że duuuuuuuuuuuuuuużo robimy sami :o :roll:

 

A jakie u Was kosztorysy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula

Mamy już działkę ze wszystkimi przyłączami

I teraz po prostu zastanawiamy się czy stać nas na budowę

Liczymy ok. 200tys ale nie wiem czy tak kwota nie pozostanie w sferze marzeń…

 

Dużo prac możemy zrobić sami

Instalacja elektryczna

Hydraulika

Ścianki działowe

 

Nawet na dach będziemy mieć sporą zniżkę tak jak i na materiały tak i na robociznę

 

 

 

a mozesz powiedzieć ile Was kosztował bez działki i przyłączy??

 

mikopiko

 

dzieki za linka własnie z ciekawością czytam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po trzech tygodniach przerwy zaczęli robić poddasze. :D W końcu. Głupio tak, jeżeli nic się nie dzieje na budowie.

 

ja ponad mieś czekałam na poddasze :roll:

 

No tak. Lepiej późno niż wcale :wink:

 

ale teraz mam już to za sobą :D na szczęście :D

 

A ja przed sobą, ale nie narzekam. Kiedyś będzie zrobione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...